Willys Jeep

Chrysler, Ford, Chevrolet, Cadillac, Buick, Dodge, Lincoln, Plymouth and others...

Re: Willys Jeep

Postod 3d-craft » Sub Avg 31, 2013 1:07 am

Pozdrav svima,

da li neko ima na prodaju sofersajbnu, prednja sedista i merne instrumente za Willys MB? Ako nekog interesuje, moze i zamena za civilnu varijantu.

Ukoliko neko ima informacije o potrebnim delovima, moze poslati mail na: studio3dcraft@gmail.com

Ivana
Korisnikov avatar
3d-craft

Pridružio se: Sub Avg 31, 2013 12:47 am

Postod Dfast » Pon Sep 02, 2013 3:33 pm

Dfast je napisao:Lamela moze biti bilo kakva, bitna je debljina tj da ne odstupa ne znam koliko od standardne, a sve su tu 4-5mm. A korpa se jednom nasteluje i to bez lamele, uz obicnu ravnu metalnu plocu da bi se dobila prava sila pritiska na lamelu i dovoljan hod pedale.

Da demantujem samog sebe, nadjoh na netu. Ipak se steluje sa lamelom:

Slika

Znaci od pipaka korpe gde naleze druk lezaj pa do lica korpe 27/32inch sto bi bilo 21.5mm.

Pozz
Ford GPW 1945: viewtopic.php?f=91&t=6031
Mahindra CJ3B 1968: viewtopic.php?f=91&t=6973
Korisnikov avatar
Dfast

Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:02 pm
Oldtajmer: Mahindra CJ3-b 1968
Gpw 1945

Postod Milos12345 » Sre Jun 25, 2014 12:53 pm

Pozdrav svima ja sam ovde nov, inace imam jednog oldtajmera iz 1970 god ,tacnije jeep mahindru slike cu okaciti kasnije.. Imam jedan problem, kada se dopuni zadnji difrencijal uljem on pocinje da curi u dobosu pored paknove tako da posle curenja vise ne koci, pretpostavljam da ima neki semering unutar poluosovine sad me zanima koliko semeringa ima i gde se tacno nalazi da li je potrebno da se skida ceo zadnji trap ili ne???? Ako neko zna da mi kaze koji je broj tog semeringa ?? Hvala unapred
Korisnikov avatar
Milos12345

Pridružio se: Sre Jun 25, 2014 12:47 pm
Oldtajmer: Jeep Mahindra

Postod Dfast » Sre Jun 25, 2014 1:41 pm

Zadnji most ima ukupno pet (5) semeringa. Ti koji su tebi problematicni zahtevaju vadjenje diferencijala (po jedan semering na svakoj poluosovini). Nije toliko tezak posao, koliko je problem posle diferencijal nastelovati. Postoje takozvani limcici koji se ubacivaju do lezajeva na levoj i desnoj strani koji obezbedjuju naleganje zuba kako treba. U sustini zaznut posao cak i ako znas kako treba da se radi. Najbolje je da nabavis semeringe i odneses negde gde se remontuju diferencijali, recimo kamiona,oni su najslicniji.

I da dodam, ne mora se skidati ceo most, samo se otvori diferencijal u sredini, poskidaju dobosi, izvuku poluosovine... Obicno se provere i lezajevi preko kojih klize poluosovine da ne bi stradali novi semerinzi.
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod Milos12345 » Sre Jun 25, 2014 2:43 pm

Hvala na odgovoru!!! Moracu da odnesem negde jer nisam toliko stucan oko toga, u svakom slucaju hvala na odgovor.. :D :D :D :D
Korisnikov avatar
Milos12345

Pridružio se: Sre Jun 25, 2014 12:47 pm
Oldtajmer: Jeep Mahindra

Postod SerbLazar » Sre Jul 02, 2014 10:14 am

Ovako, ovaj forum vise retko ko prati, tako da je mnogo brze i jednostavnije razgovarati o ovim temama na facebook-u... Sve ljubitelje Jeep-ova pozivam da se pridruze Facebook grupi Jeep Expedition Serbia i podele svoje jeep-ove, fotografije, pitanja, razmisljanja.. ;)) Veliki pozdrav
Slika
Korisnikov avatar
SerbLazar

Pridružio se: Čet Okt 18, 2012 7:39 am
Oldtajmer: Jeep CJ3b 1969

Postod Sale NS » Sre Jul 02, 2014 5:48 pm

Ovaj forum se prati 24 casa, a sto se tice ove rubrike verovatno ljudi ne poznaju materiju pa nece da se javljaju. Oni sto treba da se jave ce verovatno to uraditi samo kad vide. Malo strpljenja. ;)
Every single day, from dawn till dusk, you a find things to touch the heart and soul..Bmw A Way Of Life.
Korisnikov avatar
Sale NS

Pridružio se: Pon Okt 05, 2009 9:54 pm

Postod Rekord E1 » Sre Jul 02, 2014 9:18 pm

Tako je komsija :thumbup: tu nema teoretskog objasnjavanja,uzmes i odradis,naravno ko zna.e sad udaljenost...
bude skuplja pita neg" tepsija ;)
Korisnikov avatar
Rekord E1

Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 8:25 pm
Oldtajmer: Opel Rekord E1
Opel Commodore C

Postod Mladen.caver » Sre Jul 02, 2014 9:38 pm

Sale NS je napisao:Ovaj forum se prati 24 casa, a sto se tice ove rubrike verovatno ljudi ne poznaju materiju pa nece da se javljaju. Oni sto treba da se jave ce verovatno to uraditi samo kad vide. Malo strpljenja. ;)

Ne se slažem. Neki ga ne prate 24 časa. Recimo ja skoknem 1 u 2 meseca. A na ovu temu kada se neko javi dobijem obaveštenje mejlom, pa zvirnem. Slažem se sa prethodnim gospodinom koji je za Willys Jeepadžije predložio FB grupu - na istoj ima starih vukova koji će, možda, i brže tamo dati odgovor nego li ovde. Uzgred, moj Willys '56 je danas bio u berbi višanja, prevozio i pune i prazne gajbe :)
Korisnikov avatar
Mladen.caver

Pridružio se: Sub Jul 18, 2009 9:24 pm

Postod Sale NS » Čet Jul 03, 2014 11:33 am

Nisam mislio da svi prate 24 casa, vec da su ljudi na njemu 24 casa i da forum nije zaboravljen. :D
Every single day, from dawn till dusk, you a find things to touch the heart and soul..Bmw A Way Of Life.
Korisnikov avatar
Sale NS

Pridružio se: Pon Okt 05, 2009 9:54 pm

Postod nikola_n » Uto Jul 15, 2014 10:05 am

Zdravo,evo da i ja dam odgovor zasto ne odgovaraju pojedinci, prvo bilo bi mnogo lepse kad bi postavio slike od tvoje Mahindre da vidimo sta ti to imas ,a ne da se registrujes i odmah pitas to sto ti treba, jer takvih ma mnogo,i cim dobiju odgovor vise se nikad i ne uloguju na forum.Forum sluzi i za to da dobijes odgovor,ali kad vidim da ti je to prvi post a da pre toga nista nisi postavi i sam dao neki doprinost da ova tema zazivi,niko nece pozuriti da ti odmah da odgovor budi siguran.Ovo dobro-namerno pisem ne zameri.Nadam se da si shvatio pojentu.Da bi dobio odgovor kakav treba treba malo i ti da se potrudis npr. da si slikao dobose kako to izgleda tako nauljeno, i postavio sliku budi siguran da bi nekog zainteresovao pa bi ti detaljno i opisao tvoj problem. Ima ljubitelja i poznavaoca jeepova koji ovaj forum prate itekako .
Pozdrav svima jeep-dzijama od mene. :) Jedna slikica iz voznje za opustanje naravno...
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 6035_n.jpg
Korisnikov avatar
nikola_n

Pridružio se: Sre Jun 23, 2010 1:09 pm
Oldtajmer: 4 X JEEP WILLYS MB 2 X FORD GPW WILLYS CJ 3A

Postod Dfast » Uto Jul 15, 2014 1:24 pm

Ako cemo gledati koliko ko postova ima da bi nekome odgovorili onda nije ni cudo sto se malo ko zadrzava ovde. Forum i jeste javni servis koji doduse zahteva registraciju korisnika a u interesu svih je razmena informacija, iskustava, delova... Ljudi su nepoverljivi u startu, prvo sacekaju da vide kakva "klima" vlada pa se tek onda opuste i udju u konverzaciju. Normalno je da vecina nalete ovde vodjeni nekom potragom, za savet, potrebne delove ili slicno a ako ne dobiju odgovor sigurno idu dalje u potragu i ne ostaju ovde. Sve se moze naci na netu, ali je uglavnom pitanje da li se stvar moze zavrsiti ovde kod nas.

Da i ja postavim pitanje, radi li neko spajanje delova sasije celicnim nitnama (rivet na engleskom) zakovice, nitne na nasem?
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod sekula » Čet Jul 24, 2014 11:22 am

Pozdrav svima,

Willlys Jeep mi je oduvek bio zelja i posle dugog niza godina postao sam vlasnik jednog simpaticnog Willys MB, 1944. Na zalost nema original motor, ali nadam se da ce i GO DEVIL da zabruji jednog dana. Ipak sam zadovoljan jer do juce nisam imao ni V od Vilisa. Trebace dosta truda da se dovede u pravo stanje, ali sa uzivanjem cu se posvetiti tom starom momku. Na zalost, nema original MB plochicu na shasiji, ali tako je kako je, nije ostalo bas puno da se bira....
Jedini trag koji imam je broj na karoserij (ACM) i koji kaze da je oktobar 1944.

Slika
Slika

Prva stvar koja mi je najvise bola ochi je sajbna koja mu je totalno kvarila njegovu simpaticnu liniju. Nisam vise mogao da je gledam pa sam je skinuo posle par dana, nakon sto sam ga doslepao kuci, i odmah se bacio na traganje za odgovarajucom sajbnom. Stavio sam je u oglas i vrlo brzo shvatio da nikom nije potrebna pa sam resio da je bacim jer nemam mesta da chuvam lomove i stvari koje nikad necu koristiti. Taman da je bacim, nas drugar Nikola iz Surdulice, skrenuo mi je paznju na cevi koje su virile i koje su podsecale na ratni model. Uzimam brusilicu, secem pazljivo na mestu gde bi trebao da bude nosac puske i shvatam da je bio u pravu. Dosta sam se namucio dok je nisam celu odpakovao i rezultat nije los. Na zalost gornji deo je odsecen, ali mislim da ce moci da se dovede u ok stanje. Vec sam isekao cevi za gornji ram i mislim da ce biti dobro.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ni pomisljajuci da zapravo vec imam 50% :) original sajbne bacio sam se na traganje za odgovarajucom i uspeo da nadjem. Gledao sam nove, replike, ali su cene izuzetno jake, a kako se radi o prilicnoj tezini na slanje postom nisam ni pomisljao. Uspeo sam da nadjem polovnu.
Slika

Na zalost, bez unutrashnjeg rama za koji moram naci neko reshenje da ga napravim. Cini mi se da i nece biti tako tesko uraditi sam ram, ali reshenje za onaj kanal, za unutrashnju gumu, jednostavno nemam :(

Da li je neko mozda napravio ili pokusao da napravi unutrashnji ram ili mozda ima visak jedan ram?
Kazu da bi moglo i od Dodza da se prekroji?

Ako nekog slucajno interesuje deo sajbne koju sam odpakovao nek se javi. Treba mi nosac zadnjeg tocka....nosach puske...etc

Pozdrav iz NS i bilo bi lepo da ova tema opet malo zivne,
Miroslav

p.s. Nisam dugo stavljao fotke na forum...nesto sam zezno za velichinom, ali za vecu opciju fotki mi trazi upgrade.
Jel ima nesto drugo gde je sve FREE ?? :)
Poslednji put menjao sekula dana Sub Jul 26, 2014 7:03 pm, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
sekula

Pridružio se: Uto Feb 16, 2010 11:41 am

Postod HEMI 426 » Sub Jul 26, 2014 8:38 am

Pozdrav i svaka cast za opis!
Jedno pitanje, da li je tvoj Jeep stojao na Telepu, kod Vrsacke ulice?
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:38 pm

Postod sekula » Sub Jul 26, 2014 7:03 pm

Hvala

Ne, nije iz NS, kupio sam ga u Kragujevcu.

Pozdrav
Korisnikov avatar
sekula

Pridružio se: Uto Feb 16, 2010 11:41 am

Postod nikola_n » Pon Sep 01, 2014 9:29 pm

Da malo ozivimo temu ,trenutni radovi na mom g 503 jeepu
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
nikola_n

Postod Dfast » Pon Sep 01, 2014 10:15 pm

Svaka cast Nikola, pedantno, a i vidim dosta novih delova.
Cak i ono sto mnogi nece ni videti, recimo izolacija na pozarnom zidu, originalna sirena...

Onaj filc na prednjem pretincu, cini mi se ne stoji bas tako, ili si ga samo stavio da se ne osteti farba.
Vidim da ti fale karburator i hladnjak, malo jace tj teze stavke za nabavku, mozda ipak wof solex ili cak weber od landrovera 2.2 pase sraf na sraf.

U britaniji stavljaju webera i kazu da je bolji i modeniji a manje trosi. Znam da se ovo ne podudara sa zeljama ali cisto da imas informaciju u slucaju da privedes kraju a nema drugog resenja.

Pozdrav
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod nikola_n » Pon Sep 01, 2014 10:44 pm

Mora tako pedantno,filc bas tako stoji takav je model videces kaseticu i na tvom je isto ACM2 karoserija on se natakne odzgo na otvor.Mnogi jeeovi nemaju uopste stavljen filc i feder kasetice, a i mnogi i ne znaju da uopste kasetica ima oprugu .Sto se tice hladnjaka imam,a karburator kupujemo, dat je oglas,imam i ja jedan ali je potreban remont ,nedostaju mi neki elmenti spoljni ali i to ce se resiti.Trudim se da bude korektnije stanje ,jedino sam se pomirio sa tim da srafovi nece biti svi originalni ,ali i to mozda jednog dana zamenim.I ja isto tako sa sitnicama ukovem, oduzima dosta vremena ali ne zalimo se uopste, nego samo vreme obnove produzava .
Evo kakav ja karburator vracam u zivot
Slika
i to odnosi naravno dosta vremena, set reparacije kupljen.Gde da stavim posle svega neki drugi karburator, ne ide, imam i drugi model potpuno ispravan ali je carter 933s a to je za cj model jeepa ali ja hocu only carter 539s.
Korisnikov avatar
nikola_n

Postod Dfast » Pon Sep 22, 2014 6:24 pm

Vidim da nemas rucicu ili prekidač za migavce, da li planiraš da ih staviš? MIslim da ga nije moguce registrovati bez migavaca. Ja sam uzeo neku kracu rucicu mislim da ce fino da izgleda kad se montira. Nasao sam i neke male migavce koji mogu da sednu bas ispod prednjih krila u ćoskovima.
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod nikola_n » Sre Sep 24, 2014 10:24 pm

Pa jos ne razmisljam o tome ali uglavnom kao sto si i rekao tako cu i ja najverovatnije .Ja bi tako ostavio bez toga da stoji sve dok ne dodje registracija .
Korisnikov avatar
nikola_n

Postod Dfast » Pet Jan 23, 2015 8:10 pm

Ima li kakvih novosti ovde? Radi li se nesto ili su svi u zimskom snu? :D
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod nikola_n » Sub Jan 24, 2015 9:40 pm

Tek pocela godina ,da malo odmaknu paznici krenuce i radovi kod vecinu.
Korisnikov avatar
nikola_n

Postod SerbLazar » Pon Mar 30, 2015 1:24 pm

Dolazi lepse vreme, da li se krenulo sa nekim vecim radovima? Saljite vase fotografije :)
Slika
Korisnikov avatar
SerbLazar

Postod afrim » Ned Jun 28, 2015 1:47 pm

Imam motor od jeep willys da prodajem.Ako nekome treba.a meni treba reduktor od jeep willys.
Korisnikov avatar
afrim

Pridružio se: Sre Apr 22, 2015 10:30 pm
Oldtajmer: Jeep willys.prodajem motor za jeep willys u odlicnom stanju.

Postod SerbLazar » Pet Avg 28, 2015 5:52 pm

Ja se sa radovima nism pomerio od sredine :crazy:
Slika
Korisnikov avatar
SerbLazar

PrethodniSledeća

Povratak na Americka autoindustrija