Willys Jeep

Chrysler, Ford, Chevrolet, Cadillac, Buick, Dodge, Lincoln, Plymouth and others...

Re: Willys Jeep

Postod SerbLazar » Pet Avg 28, 2015 5:57 pm

Slika
Slika
Korisnikov avatar
SerbLazar

Pridružio se: Čet Okt 18, 2012 7:39 am
Oldtajmer: Jeep CJ3b 1969

Postod SerbLazar » Pet Avg 28, 2015 6:00 pm

Projekat, uputstvo za upotrebu, za odrzavanje i tako dalje, pronasao u vojnoj biblioteci, jos uvek pod oznakom "Vojna tajna" iako se ovo vozilo odavno ne koristi u vojsci...

Slika
Slika
Korisnikov avatar
SerbLazar

Postod Dfast » Pet Avg 28, 2015 10:25 pm

Ova knjiga je prvo izdanje, nakon koje je izaslo i drugo izdanje 1971 (opis, rukovanje, odrzavanje i remont).

Imao sam je, dao jednom komsiji da iskopira, komsa se odselio itd..
Ako neko naleti na izdanje knjige iz 71 ili kasnije, rado bih ga kupio.

Jos jedno pitanje za Lazara posto imas istu Mahindru kao sto je i moja, jesi li menjao kocione cilindre na tockovima ili znas nekoga ko je vec jurio da ih nabavi? Nasa vojska ih je sigurno imala na gomili.
JA sam moje poskidao, ali ne odgovaraju od CJ3B, promer rupa na Mahindri je veci nego na Americkim verzijama.

Zakcicu i sliku pa ako ih neko ima ili zna gde nek se javi.

Pozdrav

Slika
Korisnikov avatar
Dfast

Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:02 pm
Oldtajmer: Mahindra CJ3-b 1968
Gpw 1945

Postod nikola_n » Sre Sep 09, 2015 6:41 pm

Pozdrav,na Mahindri kod nas ja jos nisam video nikog da je opet vratio originalne tj. da i planira da ih vrati sve su to vec poskidali i postavili od nekih drugih vozila .Tebi svaka cast.Pokusavao sam i ja da nabavim od Mahindre originalne za ovde u mom okruzenju ljude ali nisam uspeo .Mogucnost je cj 3b model ali i sam si vec to ukapirao da su razliciti.Predlazem da te sto imas ishilznujes i resis na najbolji nacin original cilindre.Ako nadjes gde ima da se kupe original novi, javi, i meni bi znacilo da imam tu informaciju.
Na mom su vec promenjeni ,tako sam zatekao kad sam kupio.... jedna slika radova na cj4 sasiji :thumbup:
Slika
Korisnikov avatar
nikola_n

Pridružio se: Sre Jun 23, 2010 1:09 pm
Oldtajmer: 3 X JEEP WILLYS MB 2 X FORD GPW WILLYS CJ 3A

Postod Zoza » Sre Sep 09, 2015 7:51 pm

Treba videti ovde

http://www.lpr.it

NJihov zastupnik je Gazela komerc

http://www.gazela.rs/lpr.html
Nemoj silom, uzmi veći čekić!
Korisnikov avatar
Zoza

Pridružio se: Pon Sep 27, 2010 7:17 pm

Postod Dfast » Sre Sep 09, 2015 8:24 pm

Nasao sam cilindre u Indiji, oni rade po licenci Girlinga i imaju ih istih dimenzija samo jace koji su se ugradjivali na kasnije modele Mahindre, konkretno na CJ340. Malo su jaci napred 1 1/8" i nazad 7/8" ali je to ok. Rupe se poklapaju, otvor na ploci je isti samo su dodate dve donje rupe. Cekam da mi stignu pa cu da proverim mojim sublerom :D .

Slika

Slika

Pozdrav
Poslednji put menjao Dfast dana Pet Dec 04, 2015 10:16 pm, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod Milic10 » Uto Nov 17, 2015 4:20 pm

Zdravo Ljudi. Nov sam na forumu. Imam Mahindru,1966 god. pa je dosla konacno na red da se sredjuje. Motor bio od mercedesa 123 200d, sta ubaciti, predlog, i neki savet sta raditi? Hvala unapred svima. Ako negde imaju delovi da se nadju, saljite. :) Nmg sliku da ubacim, nzm kako nece? :(
Korisnikov avatar
Milic10

Pridružio se: Uto Nov 17, 2015 4:08 pm
Oldtajmer: Jeep Mahindra

Postod Dfast » Sre Nov 18, 2015 12:14 am

Dobrodosao,

Pa najbolje je ubaciti original motor (134F), njih bar ima dostupnih a nista im ne fali, prava su mera za taj dzip. Ako je kompletna, onda to mnogo olaksava posao jer se vecina stvari moze manje vise prosto restaurirati.
Okaci neku fotku pa da je vidimo, ne moze direktno na forum ali prebaci recimo na "google photos" pa povezi (linkuj) na forum, uprosceno.
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod Dfast » Sre Nov 18, 2015 7:34 pm

Ne vide se fotke, kada ih otvoris u goglee-u moras u desnom ugly gore, da kliknes na "share" da bi link radio.

https://goo.gl/photos/Y2Yq1VzibM2o8o217

Nesto su definitivno izmenili, idi na neki drugi upload sajt, postimage.org recimo.

Pozz
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod Milic10 » Sre Nov 18, 2015 9:00 pm

https://goo.gl/photos/jGsCN7ALF4rj8FtM9 Hoce li ovako druze? Ako hoce da okacim jos neku?
Korisnikov avatar
Milic10

Postod Dfast » Sre Nov 18, 2015 11:35 pm

Vidi se fotka :D

Mahindra ne izgleda lose, ali ima posla vidi se. Sta da ti kazem ja sam uvek za fabricku varijantu, a Mahindre su odlicna baza. Imaju jaku šasiju, obicno nisu puno presle tako da su im diferencijali i menjaci ocuvaniji nego kod prethodnika.
Nema tu puno sta da se prica, ako imas malo iskustva i malo volje kreni redom. Nemoj preskakati i zuriti, nego redom jedno po jedno resavaj jer jedino tako valja.
Improvizacije zaobidji jer ce te to odvesti u ćorsokak. Na kraju to ispadne nesto sasvim drugo i obicno bude nefukncionalno i nedovrseno.
Kako kazu, sto pre pocnes pre ces zavrsiti :D

Pozdrav
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod Milic10 » Čet Nov 19, 2015 3:13 pm

Nemam puno iskustva, to je problem, a volje da ga sredim imam. Mozes li da mi das neki kontakt, da se cujemo, posto izgleda da samo ti postojis na ovom forumu? :D
Korisnikov avatar
Milic10

Postod Rekord E1 » Čet Nov 19, 2015 4:53 pm

Da si ispostovao osnovna pravila SVAKOG foruma mozda bi se neko i javio :( ono, u stilu:ja sam taj i taj,iz ... sam,moj oldtajmer je...prema tome nisi u pravu da je samo kolega na forumu :wave:
Korisnikov avatar
Rekord E1

Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 8:25 pm
Oldtajmer: Opel Rekord E1
Opel Commodore C

Postod Dfast » Čet Nov 19, 2015 10:43 pm

Ima ljudi koji prate forum, samo se ne ukljucuju svi u bas svaku pricu. Mozda je i ova pricao o bivsem starom vojniku vec pomalo izlizana i izbledela, kao ono, svi znaju gde i kad to bese, i to je to.
Curice ipak vise vole novu plastiku nego staro gvozdje, koliko god da ga dobro uglancas. A nama sludjenima koji smo se kroz odrastanje ili spletom okolnosti emotivno navukli, ostaje da i dalje gajimo simpatije prema svojim starinama na tockovima. Makar toliko dok ne zadovoljimo neke svoje želje i porive, a onda se, kao u pozorištu samo glumci promene a predstave idu dalje.
Milicu, imas ovde na forumu nekoliko prikazanih restauracija gde možes da pregledaš šta te sve očekuje. Volja je više nego dovoljna za početak a sve ostalo se nauči usput. Delovi su uvek problem, jer se moraju narucivati od preko a sve to traje dugo. Pogledaj uglavnom i moju temu o jeep-u Gpw pa pitaj sve sta te interesuje.

Pozz
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod nikola_n » Pon Nov 23, 2015 9:42 pm

Dfast je napisao:Ima ljudi koji prate forum, samo se ne ukljucuju svi u bas svaku pricu. Mozda je i ova pricao o bivsem starom vojniku vec pomalo izlizana i izbledela, kao ono, svi znaju gde i kad to bese, i to je to.
Curice ipak vise vole novu plastiku nego staro gvozdje, koliko god da ga dobro uglancas. A nama sludjenima koji smo se kroz odrastanje ili spletom okolnosti emotivno navukli, ostaje da i dalje gajimo simpatije prema svojim starinama na tockovima. Makar toliko dok ne zadovoljimo neke svoje želje i porive, a onda se, kao u pozorištu samo glumci promene a predstave idu dalje.
Milicu, imas ovde na forumu nekoliko prikazanih restauracija gde možes da pregledaš šta te sve očekuje. Volja je više nego dovoljna za početak a sve ostalo se nauči usput. Delovi su uvek problem, jer se moraju narucivati od preko a sve to traje dugo. Pogledaj uglavnom i moju temu o jeep-u Gpw pa pitaj sve sta te interesuje.

Pozz

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Korisnikov avatar
nikola_n

Postod nikola_n » Pon Nov 23, 2015 9:46 pm

Dfast je napisao:Nasao sam cilindre u Indiji, oni rade po licenci Girlinga i imaju ih istih dimenzija samo jaci koji su se ugradjivali na kasnije modele Mahindre, konkretno na CJ340. Malo su jaci napred 1 1/8" i nazad 7/8" ali je to ok. Rupe se poklapaju, otvor na ploci je isti samo su dodate dve donje rupe. Cekam da mi stignu pa cu da proverim mojim sublerom :D .

Slika

Slika

Pozdrav

Dfast ,sta je na kraju bilo sa cilindrima za Mahindru (iskustvo kupovine ,cena, jel pasu itd.) ?
Korisnikov avatar
nikola_n

Postod Dfast » Uto Nov 24, 2015 5:57 pm

Dobio sam cilindre, centralna rupa pase, spoljne dimenzije iste, donje rupe se probuse na ploci a gornje sam podigao za 1mm. U sutini sve sam spakovao bez problema.
Cilindre sam uzeo na ebay-u, cena u Indiji je 10e po komadu ali postarina, putarina i ostalo +60e. Medjutim naleteh negde na internetu da zadnji cilindri od Forda Tranzita iz ne znam koje godine pasu, samo se prosiri centralna rupa. U svakom slucaju originala nema, tako da je mozda najbolja varijanta ici na americke cj3-b cilindre. Njih ima dostupnih svuda, samo treba odraditi ploce ili staviti original americke.
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod SerbLazar » Pon Dec 07, 2015 12:48 pm

Nisam ulazio skoro na forum, bicu redovniji, obecavam :D
Slika
Korisnikov avatar
SerbLazar

Postod SerbLazar » Pon Dec 07, 2015 12:49 pm

Milic10 je napisao:https://goo.gl/photos/jGsCN7ALF4rj8FtM9 Hoce li ovako druze? Ako hoce da okacim jos neku?

Posalji jos neku fotografiju.
Jesu poceli radovi? :)
Slika
Korisnikov avatar
SerbLazar

Postod SerbLazar » Pon Dec 07, 2015 12:55 pm

Dfast je napisao:Ova knjiga je prvo izdanje, nakon koje je izaslo i drugo izdanje 1971 (opis, rukovanje, odrzavanje i remont).

Imao sam je, dao jednom komsiji da iskopira, komsa se odselio itd..
Ako neko naleti na izdanje knjige iz 71 ili kasnije, rado bih ga kupio.

Jos jedno pitanje za Lazara posto imas istu Mahindru kao sto je i moja, jesi li menjao kocione cilindre na tockovima ili znas nekoga ko je vec jurio da ih nabavi? Nasa vojska ih je sigurno imala na gomili.
JA sam moje poskidao, ali ne odgovaraju od CJ3B, promer rupa na Mahindri je veci nego na Americkim verzijama.

Zakcicu i sliku pa ako ih neko ima ili zna gde nek se javi.

Pozdrav

Slika

Код мене је све то у оригиналу, није мењано ништа, репарирано и спаковано, чека монтажу, изгледа овако:

Slika

Slika
Slika
Korisnikov avatar
SerbLazar

Postod Dfast » Pon Dec 07, 2015 11:33 pm

Zdravo Lazare,

Probao sam ove moje stare cilindre da ishonujem, stavio nove gumice ali nije mi bilo zadovoljavajuce. Nisam siguran da bi to trajalo, zadnji bi i prosli nekako ali prednji nikako, procureli bi vrlo brzo, zato sam uzeo nove.
Vidim da imas i nova kociona creva, i ona su drugacija od americkog cj3b, od kog vozila odgovaraju ili si ih nasao originalne ?

Pozdrav
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod SerbLazar » Uto Dec 08, 2015 12:27 am

Црева су нова, и рађена су по мерама. Нисам желео да купујем од других аутомобила, већ сам наручио да ми израде нова да буду иста као стара.

Ако имаш воље, проследи ми пар фотографија твоје машине на мејл. Баш бих волео да видим докле се стигло са радовима, као и како је изгледао пре сређивања.

lazar.zivkovic@mail.ru
Slika
Korisnikov avatar
SerbLazar

Postod Dfast » Čet Dec 10, 2015 4:00 pm

Ovako je izgledao u originalu,

Slika
image hosting above 5 mb

a zatim sam isekao krov,

Slika
photo uploading

Onda rasklapanje,

Slika
image hosting 10mb limit

Slika
image hosting 30 mb

Slika
photo storage

Slika
post image

A trenutno je u ovoj fazi

Slika
upload image free

Pozz
Poslednji put menjao Dfast dana Uto Dec 22, 2015 4:50 pm, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
Dfast

Gpw 1945

Postod SerbLazar » Čet Dec 10, 2015 7:10 pm

Ахаа, то је потпуно исти, војна верзија која је рађена за потребе ЈНА.
Лепо лепо! Само напред!
Како напредујеш са каросеријом? И која је ова друга што је поред?
Јеси ли радио можда лим на поду? То ми представља тренутно велику препреку, не могу да нађем такав лим. Обишао сам многа места, али нигде нисам нашао такав лим као што је био....
Slika
Korisnikov avatar
SerbLazar

PrethodniSledeća

Povratak na Americka autoindustrija