Mercedes 190E 2.3-16 vracanje u zivot

Automobili proizvedeni izmedju 1980. i 1985. godine

Re: Mercedes 190E 2.3-16 vracanje u zivot

Postod TRIO_driver » Čet Maj 13, 2010 4:53 pm

Ima jedan crni, da li 2.3 ili 2.5, sa sve bodykitom(ali ne EVO), kao sa slika, vozi se po Telepu, od poslednjih serija...
Slika
Korisnikov avatar
TRIO_driver

Pridružio se: Ned Feb 14, 2010 7:45 pm
Oldtajmer: Mazda 1500 De Luxe '69
Honda Civic '78
Toyota Crown '68

Re: Mercedes 190E 2.3-16 vracanje u zivot

Postod milosbn » Čet Jun 30, 2011 10:30 am

Poz svima na ovom postu...znam da je malo stariji post ali ima potrebu da ga ozivim malo...:)
elem imam 2.0 mercedes 87 KW benzin i poceo sam da ga sredjujem i mimo farbanja stavljam enterijer od 2.3 16 v.Problem mi pravi komandna tabla gdje stoje ona 3 mala sata.Nasao sam dijagram kako se vezu na struju ali sad mi treba i senzor koji mjeri temperaturu ulja.Citao sam malo po netu i nasao sam na Asutralijskom nekom sajtu da kazu da se moze zavrnuti senzor na karter mjesto sarafa za ispustanje ulja.Medjutim kazu da se ne smije voziti na velikim obrtajima jer usled kompresije u motoru moze izbiti taj saraf jer je od mekanih legura i ima kratak navoj...Dr.Benz mozes li da mi kazes da li bih ja mogao da osposobim taj sat da mjeri temperaturu vode.Da skinem dzek sa senzora za temperaturu vode i da ga ubacim u kratki i da nadjem zice koje idu u sat glavni i da uradim bajpas na njima do ovog malog sata? Cisto da mi sat ne stoji bezveze.Ili ima nacina da ga stvarno povezem sa senzorom od temperature ulja na neki nacin????PLS HELP.....:D
Korisnikov avatar
milosbn

Pridružio se: Čet Jun 30, 2011 10:15 am
Oldtajmer: Mercedes W 201.1986 godiste 87 Kw.

Prethodni

Povratak na Youngtimers