Keza

Keza

Postod Spasoje » Uto Sep 14, 2010 7:51 pm

Pogledajte album, na dnu stranice... Savrsenstvo! :clap: :clap: :clap:

http://kezmah2cv.blogspot.com/p/spacek- ... -1961.html
Korisnikov avatar
Spasoje

Pridružio se: Sub Okt 17, 2009 9:33 pm
Oldtajmer: ВАЗ 2103, 1979.

Re: Keza

Postod Maki_M » Sre Sep 15, 2010 8:19 am

Keža je legenda!
Punih 20 godina je uz Citroenovu A seriju. Kvalitet njegovog rada je vrhunski. Umetnik u obradi lima, ono što mnogi ne bi ni u snu hteli da rade, a verovatno ne bi ni umeli, on sve sprovodi u delo. Mehanikom Spačeka i derivata se bavi još duže nego samom limarijom.
Ono što posebno oduševljava kod ovog čoveka je što izistinski obožava te automobile i posvetio im je ceo život.
Keža iliti Janez je imajstor i na papiru. Radi fantastične crteže, karikature sa tematikom Citroenove A serije koje koristi i kao svoj promotivni materijal.
Na Citroen Forumu Srbije je vrlo aktivan član i njegovo pojavljivanje je bilo pravo osveženje. Reportaže i doživljaji sa njegovih putovanja Dijanom su posebna priča. Propraćene vrlo zanimljivim fotografijama predstavljaju jedinstveno zadovoljstvo za čitanje.

Obeležavanje jubileja svog rada je propratio serijom nalepnica koje su naravno njegov rad a evo jedne od njih:

Slika
Korisnikov avatar
Maki_M

Pridružio se: Sub Jun 05, 2010 9:45 am

Postod milton » Sre Sep 15, 2010 11:16 am

Keža je umetnik. :clap: :clap: :clap:
Korisnikov avatar
milton

Pridružio se: Sub Sep 04, 2010 7:02 pm
Oldtajmer: Citroen Dyane 6

Postod Spasoje » Sre Sep 15, 2010 2:33 pm

Maki_M je napisao:Keža je legenda!
Punih 20 godina je uz Citroenovu A seriju. Kvalitet njegovog rada je vrhunski. Umetnik u obradi lima, ono što mnogi ne bi ni u snu hteli da rade, a verovatno ne bi ni umeli, on sve sprovodi u delo. Mehanikom Spačeka i derivata se bavi još duže nego samom limarijom.
Ono što posebno oduševljava kod ovog čoveka je što izistinski obožava te automobile i posvetio im je ceo život.
Keža iliti Janez je imajstor i na papiru. Radi fantastične crteže, karikature sa tematikom Citroenove A serije koje koristi i kao svoj promotivni materijal.
Na Citroen Forumu Srbije je vrlo aktivan član i njegovo pojavljivanje je bilo pravo osveženje. Reportaže i doživljaji sa njegovih putovanja Dijanom su posebna priča. Propraćene vrlo zanimljivim fotografijama predstavljaju jedinstveno zadovoljstvo za čitanje.

Obeležavanje jubileja svog rada je propratio serijom nalepnica koje su naravno njegov rad a evo jedne od njih:

Slika

Evo...
http://www.citroenforumsrbije.com/index ... ic=15098.0
Korisnikov avatar
Spasoje

Postod Maki_M » Sre Sep 15, 2010 2:50 pm

Spasoje, ne vredi. To vidimo ti i ja ali neregistrovani članovi ne.
Korisnikov avatar
Maki_M

Postod Spasoje » Sre Sep 15, 2010 3:33 pm

Maki_M je napisao:Spasoje, ne vredi. To vidimo ti i ja ali neregistrovani članovi ne.

;) Zaboravio sam. Bas me interesuje da li bi Keza prihvatio neki druge automobile da radi, osim A klase?
Korisnikov avatar
Spasoje

Postod Uzegli Zejtin » Pon Sep 20, 2010 9:14 pm

Spasoje je napisao:
Maki_M je napisao:Spasoje, ne vredi. To vidimo ti i ja ali neregistrovani članovi ne.

;) Zaboravio sam. Bas me interesuje da li bi Keza prihvatio neki druge automobile da radi, osim A klase?

Lično ne verujem, eventualno ako je u pitanju neki drugi stari Sitroen ili francuz slične tematike kao A serija. ali opet, to je moje mišljenje, treba pitati čoveka. Sigurno je samo da taj posao ne bi bio nimalo jeftin, ali i rezultat bi bio itekako vredan pažnje. :thumbup:
Leave the f**king cheese there, all right? I love f**kin' cheese at my feet! I stick mother**kin' provolone in my socks at night, so they smell like your sister's crotch in the morning. Alright?
Korisnikov avatar
Uzegli Zejtin

Pridružio se: Sub Sep 04, 2010 3:13 pm
Oldtajmer: Cimos Citroen GS Super 1.3 (1980)

Postod Maki_M » Sub Okt 16, 2010 5:46 pm

Spasoje je napisao:Bas me interesuje da li bi Keza prihvatio neki druge automobile da radi, osim A klase?

Evo, danas smo dobili odgovor i na ovo pitanje.

LM, Keža je nabavio još jednog Amija osmicu a kada je okačio na Citroen forumu kratak video o tome, krajičkom oka sam zapazio u odrazu tog auta jedan automobil koji ne pripada A seriji a ni Citroenu.
Radi se automobilu njegovog školskog druga i prijatelja, Kapriju Mk1.

Slika

Keža je na slici desno:

Slika

A sam Keža mi je na direktno pitanje odgovorio ovako:
"Da, onog kaprija sam ja radio limarski. I da, isto radim ponekad i druge aute - oldtajmere. Ali ne kod sebe nego idem ljudima pa radim u njihovim prostorijama. Volim ponekad radit i koji deblji lim :mrgreen: "

A ponekad, kaže, napravi i neki motor:

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Maki_M

Postod presvjetli » Sub Okt 16, 2010 6:40 pm

A ovo na dizalici je ...? ;)
ako neces kao saraf-ices kao ekser!
Korisnikov avatar
presvjetli

Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 11:42 pm
Oldtajmer: Willys Overland sw x2 '56;'57.

Dodge Power Wagon '61.

Postod 2cvkeza » Ned Okt 17, 2010 9:20 pm

presvjetli je napisao:A ovo na dizalici je ...? ;)

... korveta ...

Da ,kako je Maki_m napisao radim i druge oldtajmere ali ne kod kuče. Moja je garaža rezervirana samo za spačeke (A seriju).

Pozdrav forumašima, Keža.
Korisnikov avatar
2cvkeza

Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 11:42 am
Oldtajmer: dyane6 lc, Dyane DAK, Ami 8 , Ami 8 break

Postod milton » Pon Okt 18, 2010 9:23 am

Pozdrav za Kežu. :clap: :clap: :clap: :wave:
Korisnikov avatar
milton

Pridružio se: Sub Sep 04, 2010 7:02 pm
Oldtajmer: Citroen Dyane 6

Postod 2cvkeza » Sub Sep 29, 2012 2:33 pm

Pozdrav svima.

Imam več neko vreme novu web stranicu pa pogledajte. Naravno, opet ču morati da stavim neke nove stvari jer se puno radilo poslednjih meseci :)

www.2cvkeza.com
Korisnikov avatar
2cvkeza

Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 11:42 am
Oldtajmer: dyane6 lc, Dyane DAK, Ami 8 , Ami 8 break

Povratak na Limarija