Kederi, stakla - za moj JEEP :)

Kederi, stakla - za moj JEEP :)

Postod Mladen.caver » Ned Jan 22, 2012 7:38 pm

Elem, kako se preporod mog Willys Overland Wagona bliži kakvom-takvom kraju, došli smo i do kedera. Dakako, skinuti su, sa sve staklima, i u lošem su stanju. Od nabavke originala (koji se kreću od 45-70 dolara u USA) izgleda da nema ništa, tako da sam se raspitivao u Gumaticu, Novi Sad. Od njihovog velikog izbora, našao sam tek približne profile za zadnja stakla i šoferku - uz male prepravke, možda i budu poslužili svrsi. No, mali problem su bočna stakla - ona prema nazad su fiksna, a ona u sredini imaju jedan fiksni i jedan klizni prozor, koji se otvara. Evo slikao sam grubi nacrt profila koji su mi potrebni, pa ako neko ima ideju gde bih mogao da ih pojurim, neka viče, piše, zove, crta :)
Prikačeni fajlovi
kederi 1.jpg
Ove trebam
kederi 1.jpg (249.83 KiB) Pogledano 3037 puta
Korisnikov avatar
Mladen.caver

Pridružio se: Sub Jul 18, 2009 9:24 pm

Re: Kederi, stakla - za moj JEEP :)

Postod Mladen.caver » Ned Jan 22, 2012 7:40 pm

A evo ovih koje sam, kao, našao približne u Gumaticu...
Prikačeni fajlovi
kederi 2.jpg
Ove sam našao u približnim dimenzijama
kederi 2.jpg (186.27 KiB) Pogledano 3036 puta
Korisnikov avatar
Mladen.caver

Postod Mladen.caver » Ned Jan 22, 2012 7:47 pm

E, da, još jedno pitanje: Gde mogu najbolje i najpovoljnije dati da se uradi (duplex?) staklo za zadnja vrata? Polomljeno je. Naravno, imam jedno sa kojeg mogu da se skinu tačne dimenzije... staklo je duplo, debljine 7mm da napomenem... Glass service??? Kako se kreću cene, znate li???
Korisnikov avatar
Mladen.caver

Postod presvjetli » Ned Jan 22, 2012 7:49 pm

Proguglaj...ima u Pancevu par firmi koje rade stakla a i prilicno su jeftini,pogotovo sto je to obicno ravno staklo.
ako neces kao saraf-ices kao ekser!
Korisnikov avatar
presvjetli

Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 11:42 pm
Oldtajmer: Willys Overland sw x2 '56;'57.

Dodge Power Wagon '61.

Postod milos e. » Uto Jan 24, 2012 12:17 am

Steklo-pan na Kalenicevoj pijaci ima dupleks staklo ali 6mm pa 8mm cena je oko 5000 dinara po kvadratnom metru.
Korisnikov avatar
milos e.

Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 11:11 pm

Postod Mladen.caver » Čet Jan 26, 2012 8:37 am

Hvala na savetima, zvao sam par firmi, cene se kreću od 4000 do 5000 za m2, a postoji mogućnost da mi možda neko iseče potrebne dimenzije od već postojećih, polovnih a "ispravnih" stakala, tako da se nadam da ću rešiti problem sa zadnjim staklom... (inače, koliko se sećam, gruba dimenzija zadnjeg stakla je 70x35cm, tako nekako, sa krivinama...) Na vidiku je rešenje i za kedere, ali ne za sve... (kao što sam gore objasnio, prva slika)
Korisnikov avatar
Mladen.caver

Postod Mladen.caver » Uto Jan 31, 2012 8:22 pm

Za stakla ću se uskoro snaći, naručiti ili iz Pančeva ili Niša. Takođe, uklopio koje ću kedere napred, pozadi i na središnje, slider prozore, ostaje problem za keder na 1.slici - bočno, fiksno staklo. Takav ne mogu da nađem - svaka pomoć, savet, štagod - je dobrodošao-la. Aj'mo ljudi. :clap:
Korisnikov avatar
Mladen.caver

Postod spike » Čet Avg 23, 2012 11:06 am

Druze, kako si se snasao za kedere, nasao si firmu koja radi po narudzbini? Meni je potreban keder, ali je problem takav, da mora da se izradi, nisam uspeo da nadjem slican.
Korisnikov avatar
spike

Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 4:38 pm

Postod Mladen.caver » Čet Avg 23, 2012 5:07 pm

spike je napisao:Druze, kako si se snasao za kedere, nasao si firmu koja radi po narudzbini? Meni je potreban keder, ali je problem takav, da mora da se izradi, nisam uspeo da nadjem slican.

Sumnjam da postoji firma koja radi baš po narudžbini, ali u svakom slučaju probaj sa http://www.gumatic.com/ , na sajtu negde imaš kataloge za profile kedera, pa uporedi sa profilom koji tebi treba. Grubo rečeno, metar kedera može da izađe oko 300dinara (manje-više, zavisi od tipa) O kom se vozilu radi, koje staklo?

Inače, ne stižem da javim, ja sam svoj problem sa kederima rešio - nešto preko gumatika, a iskoristio sam i neke polovne kedere koje sam malo modifikovao i uklopio nekako u svoje vozilo, kad stignem postaviću neku fotku.
Korisnikov avatar
Mladen.caver

Postod spike » Pet Avg 24, 2012 1:13 pm

Ne rade po narudzbini u Gumatiku, a kederi su jako cudni i deblji su nego bilo koji drugi. Radi se o Yugu Cabrio, pa mi je pukao jedan keder koji je izmedju krova i stakla na vratima. Ok, hvala puno na odgovoru.
Korisnikov avatar
spike

Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 4:38 pm

Povratak na Enterijer i detalji