Prepucavanje i diskusija na temu brend vs brend... :)

Re: Prepucavanje i diskusija na temu brend vs brend... :)

Postod Zoza » Pet Nov 26, 2010 5:04 pm

cragarss je napisao:Hocu da cujem nekoga ko je vozio 100, 200, 500, 1000 i vise km bez prestanka ili sa pauzama, nebitno, velikim ili manjim brzinama, po putevima i bespucima neko starovremensko vozilo, starije od 25 ili 30 godina, moze i youngtimer i kakva je iskustva imao, dali mu je nesto otkazalo i slicno ida to uporedi s drugim vozilima slicnog datuma, ali samo iz svog licnog iskustva, jer o informacijama s interneta, magazina ili iz Top Gear-a, nemamo sta da pricamo

Ne želeći da ulazim u širu raspravu :D , samo bih rekao da sam od jula 2007. pa negde do marta, aprila 2009. Citroen Dijanom prešao oko 15000km bez i jednog ozbiljnijeg kvara, niti sam i jednom ostao na putu, ili gradskoj ulici. Bilo je tu i ''turneja'' od par stotina km u jednom danu, vožnje autoputem, kao i raznim drugim putevima. U tom periodu sam zamenio glavni cilindar kočenja, zadnji cilindar doboša i prednji lonac auspuha. Jednom mi je pukla sajla gasa, ali sam se odvezao do majstora, pošto nisam imao rezervnu, a znao sam da je majstor Toma ima :D. Suština je u pravilnom i kvalitetnom održavanju vozila. Sa takvim pristupom, nevezano koliko je star auto i koje je marke, 5000km je minimalna kilometraža koju neko može da pređe a da nema nikakve intervencije na autu, niti da mora da nosi gomilu alata sa sobom.

Evo Dijane na autoputu :D

Slika

A evo je pored jezera u Dragovu do kog se stiže tzv. kolskim putem :D

Slika

Evo i jednog puta ka Novom Sadu, a to ste možda i videli :D

Nemoj silom, uzmi veći čekić!
Korisnikov avatar
Zoza

Pridružio se: Pon Sep 27, 2010 7:17 pm

Postod Sasha » Pet Nov 26, 2010 5:23 pm

Potpuno se slažem sa Medinim i Cragarovim poslednjim postovima :thumbup: :thumbup:
Korisnikov avatar
Sasha

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:24 pm
Oldtajmer: .....................................
1972. Gt 1600 Junior
1974. Alfa Romeo Bertone Gtv 2.0
1982. Alfa Romeo Gtv 3.0 v6
1985. Alfa Romeo Gtv 2.0

Postod cragarss » Pet Nov 26, 2010 5:34 pm

Naravno, svako vozilo moze biti pouzdano ako ga vlasnik propisno odrzava. Nazalost, kod nas je praksa da se vozila voze dok ne crknu, neki ljudi cak voze dok im se ne upali lampica za ulje i plococe i paknovi ne zastruzu metal na metal.

@ T1 putar

Camaro i Firebird/Trans AM su jedna te ista platforma F-Body kod General Motorsa. Koliko vidim interesuje te druga genracija ovih modela koja se proizvodila od 1970. do 1981. Svake godine postoji poneka karoserijska i mehanicka promena. Pomenuti modeli iz prve polovine 70-ih godina su znatno skuplji. Predlozio bih ti ako vec hoces, da uzmes Trans Am od 1977-1981 i da obavezno ima opciju WS-6. To je specijalni handling package, balans stangle debele kao ruka, auto lezi kao pegla i mnogo je dobar osecaj voznje. Ja sam imao 1981 T/A turbo, auto je bio san snova sto se voznje tice, od opreme sve moguce. PRvom nekom prilikom cu doterati iz USA 1979 T/A 6.6l sa manuelnim menjacem. Ako planiras da takvo neko vozilo kupujes na ovim prostorima, odmah zaboravi, svi su lesevi, cak i u Nemackoj. Koji su dobri, opasno su skupi. Ako te pak interesuje izgled Camara, onda samo 1979 Z-28. Da ne bude zabune, ovi automobili imaju sportsku liniju, ali uopste nisu pravljeni za neko jurcanje (osim gore pomenutih WS-6 i Z-28). Ako hoces da uzivas, onda mozes da uzmes i modele sa 6 cilindara...
Korisnikov avatar
cragarss

Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 5:28 pm

Postod Superbird » Pet Nov 26, 2010 8:32 pm

Meda je napisao:Svaki auto ima odredjen nivo pouzdanosti koji je prihvatljiv u 99% slucajeva.
Smesno je kad neko pokusa da se istakne svoju preferiranu marku tako sto ce reci: Aha, moja Honda Civic (ili bilo koji drugi auto) je presla 500000000 km bez problema, a tvoja Alfa (ili neka druga "sujeverna" marka)?

cragarss je napisao:Naravno, svako vozilo moze biti pouzdano ako ga vlasnik propisno odrzava.

Sto bi rekao moj profesor - svi ste vi u stanju da napravite program koji radi. Razlika je u tome sto ce neki raditi na prosecnom desktop racunaru, a nekima ce biti potreban vodom hladjeni Cray.

A da li je smesno - pa ne bih rekao. Ako automobil ne ispunjava osnovnu svrhu, dzaba sve ostalo.
I'll face it with a grin, I'm never giving in
Korisnikov avatar
Superbird
Site Admin

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 1:47 pm
Oldtajmer: Audi 100 Typ 43

Postod vizant » Pet Nov 26, 2010 8:43 pm

Sto bi rekao moj profesor - svi ste vi u stanju da napravite program koji radi. Razlika je u tome sto ce neki raditi na prosecnom desktop racunaru, a nekima ce biti potreban vodom hladjeni Cray.

A da li je smesno - pa ne bih rekao. Ako automobil ne ispunjava osnovnu svrhu, dzaba sve ostalo.

Ovo zvuci tako Nemacki... :mrgreen:
Korisnikov avatar
vizant

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 9:16 pm
Oldtajmer: ALfa Romeo 1750 GTV oldtimer
Alfa Romeo 164 v6 24v Hobby
KIA Sorento 3.5 v6 Daily driver

Postod Predrag Trninic » Pet Feb 01, 2013 11:36 pm

@Cragarss
Koje gume su po tebi najbolje za trecu generaciju Firebirda?
Korisnikov avatar
Predrag Trninic

Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 7:17 pm
Oldtajmer: 1986 Pontiac Firebird Trans AM 5.0 V8,skoro oldtajmer...

Prethodni

Povratak na Opste tehnicke diskusije