Prepucavanje i diskusija na temu brend vs brend... :)

Re: Prepucavanje i diskusija na temu brend vs brend... :)

Postod adodge » Sub Okt 23, 2010 11:52 pm

Pedja vodim te na pivo,nemoj da se nerviras
A i za kurve moz` se dogovorimo,posto to vise nije sramota ,ko da kupujes delove za golfa na drugoj strani grada :crazy:
ima nas po 6 likova po brendu i sad smo tu nasli da se mazemo,mislim da je dosao dan da se slozimo ko svi srbi i naranimo ove golfiste :clap:
Golf iz ok,ovaj gay :shh:
Korisnikov avatar
adodge

Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 5:24 pm

Postod Superbird » Ned Okt 24, 2010 9:01 am

Slika
I'll face it with a grin, I'm never giving in
Korisnikov avatar
Superbird
Site Admin

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 1:47 pm
Oldtajmer: Audi 100 Typ 43

Postod TRIO_driver » Ned Okt 24, 2010 12:38 pm

Urose, bolje si ti drzi Audija...

Slika
Slika
Korisnikov avatar
TRIO_driver

Pridružio se: Ned Feb 14, 2010 7:45 pm
Oldtajmer: Mazda 1500 De Luxe '69
Honda Civic '78
Toyota Crown '68

Postod Superbird » Sub Nov 06, 2010 5:42 am

adodge je napisao:Pedja vodim te na pivo,nemoj da se nerviras
A i za kurve moz` se dogovorimo,posto to vise nije sramota ,ko da kupujes delove za golfa na drugoj strani grada :crazy:
ima nas po 6 likova po brendu i sad smo tu nasli da se mazemo,mislim da je dosao dan da se slozimo ko svi srbi i naranimo ove golfiste :clap:
Golf iz ok,ovaj gay :shh:

Cestitam. Imas opomenu pred ban.
I'll face it with a grin, I'm never giving in
Korisnikov avatar
Superbird
Site Admin

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 1:47 pm
Oldtajmer: Audi 100 Typ 43

Postod djape1977 » Ned Nov 07, 2010 11:17 am

englezi....
Slika
nemoj na silu, uzmi veci cekic
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Pridružio se: Sub Okt 24, 2009 3:20 pm
Oldtajmer: fiati: 124 sport, 131 mirafiori, 131 racing, 132 2000, ritmo 105, ritmo 130 abarth
lada: 2103 i 2104

Postod cragarss » Ned Nov 07, 2010 9:54 pm

Ista situacija je i sa vlasnicima Ferrarija, samo ih oni uglavnom popravljaju u servisima
Korisnikov avatar
cragarss

Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 5:28 pm

Postod djape1977 » Ned Nov 07, 2010 9:58 pm

nepisano pravilo je da sto je auto egzoticniji to vise vremena provodi u servisu.

za vlasnike jaguara stoji vec decenijama preporuka da se u sto kracem roku od kupovine auta sprijatelje sa mehanicarem.

za aston martin svi koji ih imaju tvrde da treba odmah kupiti dva komada jer je jedan uvek u servisu.
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Oldtajmer: fiati: 124 sport, 131 mirafiori, 131 racing, 132 2000, ritmo 105, ritmo 130 abarth

Postod cragarss » Ned Nov 07, 2010 10:13 pm

Tvrdim da je na prvom mestu po pitanju kvarova Jaguar, pogotovu V12, taj auto je iz fabrike izlazio neispravan i ne ustelovan i trosio vise nego americki kamioni sa benzinskim motorima, a pritom isao kao bulja. Sto vise struje i elektronike, senzora i davaca, plastike i sintetike, to vise kvarova.
Korisnikov avatar
cragarss

Postod djape1977 » Ned Nov 07, 2010 10:40 pm

e jednom i ja da se slozim sa tobom!

pakovali smo drugaru prosle godine 2,9 efi iz skorpia '98. u granadu '75. i toliko nas je j**** elektronika da ne mozes da verujes. te ne valjaju konektori, te gubi kontakt, ukrtili se snopovi kablova pa kako nesto savijemo ono popuca i pogubi kontakte, te nece da usalta automatik u cetvrtu jer ne dobija informaciju od ABS senzora koliko se brzo auto krece, pa crkne protokomer, zaj**** automatski sauh, ukljucuje se kad on hoce... na kraju smo povadili sva g**** i stavili karburator, razvodnik platinas i manuelni menjac i ide bolje nego sto je isao sa EFI.
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Postod TRIO_driver » Ned Nov 07, 2010 10:54 pm

A japance niko ne pominje, oni samo idu bez problema... :)
Slika
Korisnikov avatar
TRIO_driver

Honda Civic '78
Toyota Crown '68

Postod cragarss » Ned Nov 07, 2010 10:57 pm

Od struje na motoru razvodnik, bobina, davac za pritisak ulja i temperaturu :lol:
Ok su Japanci sto se tice mehanike, al kad bi samo imali deblju limariju ;)
Korisnikov avatar
cragarss

Postod djape1977 » Ned Nov 07, 2010 11:15 pm

sto se japanaca tice, zaista mi nisu jasni sa limarijom. vecinom su ok, ali kad istrunu, zaista istrunu najstrasnije. recimo tojota korola oko '90. godista. vecina je u super stanju za te godine i nema neke vidljive korozije ali one koje su korodirale su neverovatno trule. fali po pola sajtne i krila. i to sa obe strane jednako tako da otpada prica o tome kako je auto udaran pa peglan.
ili recimo mazde. 626 ne trunu nikako ali 323 se raspadaju. u cemu je fazon?

biser za japance: gomila hondi i tojota ima sofersajbne puknute u donjem delu. kad je zaledjeno staklo, svako normalan odvrne grejanje na max i usmeri na soferku i ona posle par minuta samo uradi KRC. losa stakla? nemoj mi reci da prejako greju jer se jos nisam vozio u autu koji greje bolje od lade a na njima ne pucaju soferke osim ako ih opalis cekicem... da ne pricam da od rusa i za te pare koliko lada kosta zaista ne ocekujem kvalitet.
Poslednji put menjao djape1977 dana Ned Nov 06, 2011 11:12 am, izmenjena samo jedanput
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Postod djape1977 » Ned Nov 07, 2010 11:16 pm

cragarss je napisao:Od struje na motoru razvodnik, bobina, davac za pritisak ulja i temperaturu :lol:
Ok su Japanci sto se tice mehanike, al kad bi samo imali deblju limariju ;)

skidam kapu. vec kad vidim elektricnu cut-off diznu na karburatoru ja se najezim
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Postod cragarss » Ned Nov 07, 2010 11:34 pm

Svaki proizvodjac ima neku svoju filozofiju, a kod japanaca je filozofija usteda na materijalima, pa cak i boji, ali kvalitetna mehanika. Italijane interesuju performanse iz manih zapremina i neki njima gotivan dizajn, francuze interesuje udobnost al preteruju s elektronikom mnogo vise nego japanci, i imaju neka resenja jedinstvena u industriji koja kad crknu, crkla su, svabe interesuje celokupan kvalitet u skladu sa cenom ali im je dizajn kao bulja, pogotovo ranije, ameri su rasipnici po svim pitanjima, rusi opet prema svojim nekim potrebama, svedjani malo vise sigurnost, manje dizajn, ali jedino englez kad napravi auto, onda nemas pojma sta je pisac hteo da kaze :lol:
Korisnikov avatar
cragarss

Postod Maki_M » Ned Nov 07, 2010 11:39 pm

Haha, dobro si sve ovo rekao, nema šta, živa istina. :lol: :thumbup:
Korisnikov avatar
Maki_M

Pridružio se: Sub Jun 05, 2010 9:45 am

Postod T1putar » Čet Nov 25, 2010 1:05 am

Vrlo interesantna rasprava. Posto vidim da se neki bas dobro razumiju u `Amere`, a ja imam zelju jos od kada sam gledao film `Poslednji junak Amerike`, da kupim americkog kupea. Svidja mi se Camaro RS 1973. Mozeli neko da mi napise misljenje o ovom modelu u odnosu na Pontiak tran-am ili Mustanga iz iste godine. Jedina moja zamjerka i u cemu nislim da nemogu da se mjere i uporedjuju sa Evropljanima a narocito sa Englezima je interijer.
Korisnikov avatar
T1putar

Pridružio se: Pon Dec 28, 2009 10:37 pm

Postod T1putar » Čet Nov 25, 2010 1:25 am

Ovaj mi se svidja :shock:
Slika
Korisnikov avatar
T1putar

Postod vizant » Čet Nov 25, 2010 8:21 pm

cragarss je napisao:Svaki proizvodjac ima neku svoju filozofiju, a kod japanaca je filozofija usteda na materijalima, pa cak i boji, ali kvalitetna mehanika. Italijane interesuju performanse iz manih zapremina i neki njima gotivan dizajn, francuze interesuje udobnost al preteruju s elektronikom mnogo vise nego japanci, i imaju neka resenja jedinstvena u industriji koja kad crknu, crkla su, svabe interesuje celokupan kvalitet u skladu sa cenom ali im je dizajn kao bulja, pogotovo ranije, ameri su rasipnici po svim pitanjima, rusi opet prema svojim nekim potrebama, svedjani malo vise sigurnost, manje dizajn, ali jedino englez kad napravi auto, onda nemas pojma sta je pisac hteo da kaze :lol:

Imao sam priliku da vozim 6 sati bez prestanka na autobahnu od severa do juga nemacke Subaru imprezu od 211 konja
Osecaj je bio da su sve pare slupali u motor i vesanje a kupe je bio bedan,, auto je isao strava mislim da jedno sat vremena nisam skidao ispod 200-210 noc prazan autoput nigde nikog tek poneko... svi saputnici spavali ,, sad kad se setim nikad to ne bih radio ponovo al taj auto je jednostavno trazio takav stil lezi fantazija pomalo tacnost ko na kartingu pola milimitera i tu je gde si pomislio a ipak ne bih kupio taj auto nikad.. jer od auta trazim sve ne samo jedan deo a da su ostali zapostavljeni...
Stvarno dozivljaj voziti, vozio sma jos neke sportake na autobahnu znachi bez limita al Impreza je ostavila utisak..

Ovo sto se tice Svedjana oni su operisani od umetnosti sve novije aute ima crtaju italijani ranije kocaste su crtali vedjani ovde su sve kuce zgrade kockaste i bez ukusa ovde se jos na lokale postavljaju prcevasti profili za izloge ono sto se radilo u Srbiji pre 50 god... Sve sto je ovde lepo i ima estetiku napravili su stranci i to apsolutno ne treba nikog da chudi smorim evo
zasto.
Tamo gde je dobra klima tu su emocije umetnost vino zene i kretivnost a ovde na snegu i ledu samo praktichnost da to radi. da se ne kvari, da je sigurno, kako izgleda im je bilo malo vazno...
Svedjani su ponekad fantasticno prakticni al vidite kako se oblace pa povaljali bi se od smeha i zene isto znachi tragikomedija...
Korisnikov avatar
vizant

Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 9:16 pm
Oldtajmer: ALfa Romeo 1750 GTV oldtimer
Alfa Romeo 164 v6 24v Hobby
KIA Sorento 3.5 v6 Daily driver

Postod cragarss » Čet Nov 25, 2010 9:06 pm

T1putar je napisao: Jedina moja zamjerka i u cemu nislim da nemogu da se mjere i uporedjuju sa Evropljanima a narocito sa Englezima je interijer.

Sve je stvar ukusa, ali posto se ne razumem u engleska vozila, daj mi molim te primer nekog lepog engleskog enterijera, a da bude iz vremena tzv oldtimera.
Korisnikov avatar
cragarss

Postod T1putar » Čet Nov 25, 2010 10:52 pm

Jaguar XK140 Cupe , E-Taip , xj6 soverin 1986. , MGC , austin healey , aston martin db4-6 , Jaguar mkIV....... Jeli dosta :D
Reci ti meni sto je bolje Camaro ili TRANS-AM ?
Korisnikov avatar
T1putar

Postod Meda » Pet Nov 26, 2010 10:12 am

Po mom misljenju, onaj koji, na ovom forumu i na svim ostalim, igra na kartu pouzdanosti preferirane marke, njemu nije mesto ni ovde ni tamo. Ne treba mi auto da predjem 1000 km, hocu da se vozim 1000 km.
Korisnikov avatar
Meda

Pridružio se: Sre Feb 10, 2010 1:23 pm

Postod TRIO_driver » Pet Nov 26, 2010 12:08 pm

Ja se ne slazem.

Ima puno stvari koje su mi bitne kod odabira automobila, ali jedan od najbitnijih je da kad sednem u njega, vozim 2000 km i vratim se na isto mesto, a da nijednog momenta nisam mislio sta ako mi stane...Da ne nosim celu torbu alata, ulja, maziva u gepeku za slucaj da treba da srafim..

Ako ne gledas pouzdanost, vec ostalo, ti onda imas nekretninu, jer dzabe lepota, performanse, ako je auto stalno kod majstora, ili negde na putu ostao...
Slika
Korisnikov avatar
TRIO_driver

Honda Civic '78
Toyota Crown '68

Postod Meda » Pet Nov 26, 2010 12:26 pm

Svaki auto ima odredjen nivo pouzdanosti koji je prihvatljiv u 99% slucajeva.
Smesno je kad neko pokusa da se istakne svoju preferiranu marku tako sto ce reci: Aha, moja Honda Civic (ili bilo koji drugi auto) je presla 500000000 km bez problema, a tvoja Alfa (ili neka druga "sujeverna" marka)?
Korisnikov avatar
Meda

Pridružio se: Sre Feb 10, 2010 1:23 pm

Postod cragarss » Pet Nov 26, 2010 2:47 pm

Najveci je problem kada neko ko nema prakticnog iskustva, nego znanja stecenog pored kompjutera i razgledanjem raznih casopisa, pokusava da se prepire s nekim ko je s raznim (svih mogucih marki) vozilima prosao i sito i reseto, vadio menjace, motore, trapove i cele instalacije na sred puta u sred noci. Nikoga sada nisam imenovao, niti na nekog konkretnog mislio. Svi smo mi ovde na forumu razlicitih misljenja i shvatanja, ali zajednicko nam je to sto volimo automobile. Svima nama se nekada u zivotu desio trenutak koji je bio preloman za to koju cemo vrstu ili konkretnu marku i model automobila da volimo, i to se tesko menja.

Kada mi bude trebao savet oko recimo nekog italijanskog vozila, ja cu se rado obratiti clanovima foruma Djape1977 i Sasha, jer je neminovno da momci imaju veliko znanje i prakticno iskustvo. Hemija cu da kontaktiram kada mi je potreban neki podatak o produkciji i slicno jer znam da decko ima enormno veliko teoretsko znanje (mada bi malo trebao da predje i na praksu :) ) i takodje znam da on nikada nece drzati do svoje teorije pored moje prakse, i ne samo moje vec i prakse drugih clanova foruma za koje zna sta rade i cime se bave. Ako neko upravlja nekim vozilom a kad crkne ili ga zabode ode kod majstora, ne znaci da je poznavalac tog vozila. To sto je neko otiso u radnju i kupio neki novi auto me zabole kurac, jer kada dodje do ovakvih rasprava, odmah zbog nedostatka materijala pocnu da se porede vozila novijeg datuma, mislim da smo dogurali cak i do 2008-09.

Ja jesam veliki ljubitelj USA vozila, i to se nece nikada promeniti, i takodje znam i svestan sam da je Americka autoindustrija kroz istoriju imala brdo promasaja, bas kao i italijanska, nemacka, engleska i ostale. Kao svakodnevni auto za akanje, jurcanje do opstine, prodavnice, po blatu, kisi i snegu vozim 2001 Pezo 306 hdi karavan i tvrdim da je vrhunsko vozilo, ali koga za to zabole ovde na oldtajmer forumu.

Hocu da cujem nekoga ko je vozio 100, 200, 500, 1000 i vise km bez prestanka ili sa pauzama, nebitno, velikim ili manjim brzinama, po putevima i bespucima neko starovremensko vozilo, starije od 25 ili 30 godina, moze i youngtimer i kakva je iskustva imao, dali mu je nesto otkazalo i slicno ida to uporedi s drugim vozilima slicnog datuma, ali samo iz svog licnog iskustva, jer o informacijama s interneta, magazina ili iz Top Gear-a, nemamo sta da pricamo
Korisnikov avatar
cragarss

Postod T1putar » Pet Nov 26, 2010 4:39 pm

cragarss je napisao:
T1putar je napisao: Jedina moja zamjerka i u cemu nislim da nemogu da se mjere i uporedjuju sa Evropljanima a narocito sa Englezima je interijer.

Sve je stvar ukusa, ali posto se ne razumem u engleska vozila, daj mi molim te primer nekog lepog engleskog enterijera, a da bude iz vremena tzv oldtimera.

Nabrojao sam neke koji imaju izuzetno lijep interijer ,a neke od njih sam posjedovao i vozio . Camaro i Trans-am nikad nijesam vozio i zato bih volio da cujem tvoje misljenje o ova dva modela jer ozbiljno razmisljam da nabavim jednog.
Korisnikov avatar
T1putar

PrethodniSledeća

Povratak na Opste tehnicke diskusije