Plin i oldtajmeri...

Re: Plin i oldtajmeri...

Postod Superbird » Sub Okt 02, 2010 10:18 am

Opet nesvesno iskazujes postovanje prema njemackim automobilima, kao onomad kada si uslikao koroziju na rubu Audija 80 ;) Sasvim je normalno i ocekivano da dizel star 25 godina koji je otisao do Meseca (noseci delove za svemirsku stanicu u gepeku) i krenuo nazad ne moze da upali kada je napolju hladno. Ali eto, tebi je to bilo toliko cudno da si morao da okacis na forum, da cuveni Passat mk II ne moze da upali! :mrgreen:
I'll face it with a grin, I'm never giving in
Korisnikov avatar
Superbird
Site Admin

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 1:47 pm
Oldtajmer: Audi 100 Typ 43

Postod Uzegli Zejtin » Sub Okt 02, 2010 10:17 pm

Vaša rasprava me podseti na rečenicu koju je odvalio Đuro u drugom serijalu TLN-a:

"Znaš šta bi rek'o doktor Arslanagić? Ti se pališ ko Golf dizel na Bjelašnici!" :lol:
Leave the f**king cheese there, all right? I love f**kin' cheese at my feet! I stick mother**kin' provolone in my socks at night, so they smell like your sister's crotch in the morning. Alright?
Korisnikov avatar
Uzegli Zejtin

Pridružio se: Sub Sep 04, 2010 3:13 pm
Oldtajmer: Cimos Citroen GS Super 1.3 (1980)

Postod Van » Ned Okt 03, 2010 10:29 am

Ja posedujem forda taunusa tc I , 1974. godište , mlađi je od mene par meseci . Prvi sam vlasnik , tj. moj ćale je ga je kupio novog u Interkomercu . Poslednjih 12 godina je bio u životu zahvaljujući meni , a navozao sam se zahvaljujući plinu. Za 3 godine sipao sam 10 l benzina ... :mrgreen:
Korisnikov avatar
Van

Pridružio se: Pet Jun 18, 2010 5:13 pm

Postod Junkyard Dog » Pet Jan 13, 2012 1:28 am

Mislim da je ovo najadekvatnija tema za moje pitanje. :-)

Da li neko zna?:
Kupim auto sa ugradjenim plinskim uredjajem, koji je atestiran. Izvrsim prenos vlasnistva. Medjutim, ne zelim plin i odem u neki servis (recimo specijalizovan za ugradnju plina) da ga odstrane iz vozila. Predpostavljam da nakon toga auto mora opet na neki atest ili...?
Verovatno nije ista procedura, ako je kupljeni auto neregistrovan i ako se to uradi u toku vazece registracije?

Ovo mi je sada palo na pamet. :-) Moguce je da ce biti dosta ovakvih slucajeva.
Korisnikov avatar
Junkyard Dog

Pridružio se: Sre Sep 29, 2010 5:34 pm

Postod alexandarltd » Pet Jan 13, 2012 2:16 am

Ja mislim da ne mora nista da se papiroloski odradjuje.Samo oprema na vozilu mora biti atestirana, isti slucaj je i sa kukom ,jer demontaza ne menja tehnicke karakteristike vozila osim smanjenja kilaze koja se vraca na fabricku .A ima jos jedna interesantna stvar, ako imate ugradjene maglenke ili dodatne stopove na automobilu moraju biti ispravni ili ih morate skinuti.Pozdrav.
Korisnikov avatar
alexandarltd

Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 10:46 pm
Oldtajmer: Zastava 101 1972 100000km

Postod Junkyard Dog » Pet Jan 13, 2012 11:18 am

Koliko sam cuo placa se neka dodatna taksa kada auto ima ugradjen plin (ili ce to tek da uvedu), pa ako je tako, onda je logicno da uklanjanje plinskog uredjaja treba registrovati negde, kako se ta taksa ne bi vise placala pri sledecoj registaciji.
Korisnikov avatar
Junkyard Dog

Postod alexandarltd » Pet Jan 13, 2012 6:06 pm

Prilikom sledece registracije ce na tehnickom pregledu ustanoviti da nemate plin i nebi trbali da placate taksu jer ga nece upisati u registracioni karton.Ja sam iz mog automobila prilikom prodaje izvadio plin, da coveku spustim cenu i on ga je preveo i registrovao bez ikakvih problema i dodatne takse.Ne bi me cudilo da se to razlikuje od opstine do opstine jer kod nas je sve moguce,ali to ce Vam najbolje objasniti u prvoj agenciji u mestu gde registrujete automobil.
Korisnikov avatar
alexandarltd

Postod alexandarltd » Pet Jan 13, 2012 6:50 pm

Sad sam proverio.Jedini trosak je prilikom produzenja registracije kad ostaje isti vlasnik nova saobracajna dozvola u koju nece biti upisan plinski uredjaj.Vi samo treba da kazete da ste izvadili plin.Provereno.
Korisnikov avatar
alexandarltd

Postod Junkyard Dog » Pet Jan 13, 2012 8:33 pm

Hvala na informacijama. To je to, nema dilema. Dobro je da nisu nesto iskomplikovali, ali dobro ste rekli, svaka opstina moze da ima neku svoju taksu. Medjutim, tehnicki ipak mora svuda da bude isti.
Pozdrav!
Korisnikov avatar
Junkyard Dog

Postod mrva » Čet Mar 22, 2012 10:41 pm

Tacno,ne placa se. Ali se eko taksa uvecava i nije u kategoriji EURO4/TNG,vec u kategoriji koje je vozilo,a sve sto nema katalizator je EURO1 i znatno je veca.
Tabela za proveru taksi i ukupne registracije:
http://www.registracija-vozila.rs/index ... &Itemid=65

Moja Askona je auto za svakodnevnu upotrebu i ima plin. Imam je 4 godine,a samo sam je prva dva meseca vozio na benzin,dok sam je sredjivao,a do sada sam presao oko 60.000 km. Plin je i sada znatno jeftiniji od benzina,a bilo je vreme kada je i vise nego duplo bio jeftiniji.
Ali ja sam je vozio i vozim je. Da li je oldtimer,yungtimer ili sta god...bas me briga. To je auto koji je star 35 godina, mehanicki ispravan potpuno,estetski korektan (lep onima koji to vole) i ja uzivam u njemu,u VOZNJI.
Ali i podrzavam stav da stvarno vredni primerci ne trebaju da imaju ista sto fabrika nije propisala,pa cak ni siru gumu, vec sve "po knjizi".
Korisnikov avatar
mrva

Pridružio se: Pon Jan 09, 2012 11:04 pm
Oldtajmer: Ascona b

Prethodni

Povratak na Opste tehnicke diskusije