Broj na sasiji

Broj na sasiji

Postod Borislav » Ned Nov 10, 2013 8:56 pm

Ne znam da li je pravo mesto za temu, ali ajde da pitam. Pre izvesnog vremena postao sam vlasnik Oldsmobila 98 iz 1977. Po papirima ima motor od 5700 kubika, ali po VIN kodu je iz fabrike izasao sa 403ci (6,6l) motorom. Pretrazivajuci po netu izgleda da je u njemu ipak taj motor, ima oznaku 4A na glavi motora, onoj na strani vozaca kod prve svecice.
Imam jos jedan problem. Ne znam gde se nalazi broj sasije, odnosno da li je GM uopste ukucavao takve brojeve ili se gleda samo ona plocica na instrument tabli, pa ako neko od poznavaoca americkih automobila zna da objasni bio bih veoma zahvalan.
Taj model je, valjda, kao opciju imao autolock diferencijal. Kako to moze da se proveri?
Korisnikov avatar
Borislav

Pridružio se: Pon Mar 08, 2010 12:38 am
Oldtajmer: 1977 Oldsmobile 98 Regency

Re: Broj na sasiji

Postod chryslerhemi » Pon Jan 20, 2014 6:26 pm

Ima amera koji imaju broj sasije samo na plocici ispod soferke i nalepnicu na vozacevim vratima iznutra.tako sam cuo.ali stariji modeli.eventualno plocica umesto nalepnice.
s obzirom da sam uvozio iz usa od 2003-2006 samo sam se jednom susreo sa dodge stratus-om kome ukucanog broja nije nigde bilo ili nismo nasli.bio je 2001god.
tvoj po sasiji mozes proveriti na http://www.carfax.com
Korisnikov avatar
chryslerhemi

Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 11:38 pm
Oldtajmer: Jos nemam.trazim

Re: Broj na sasiji

Postod Borislav » Uto Jan 21, 2014 12:39 am

Da, izgleda da ima samo plocica ispod instrument table. I shone190 je tako rekao u jednoj drugoj temi. Trebao bi da ima i plocicu na prednjem levom stubu kod sarki, ali auto je nekada radjen i plocica je skinuta.
Pretpostavljam da na tehnickom priznaju takav nacin obelezavanja.
Korisnikov avatar
Borislav

Pridružio se: Pon Mar 08, 2010 12:38 am
Oldtajmer: 1977 Oldsmobile 98 Regency

Povratak na Opste tehnicke diskusije