Problem sa strujom

Problem sa strujom

Postod gatuzo » Ned Jul 29, 2012 10:35 pm

Pozdrav,

Imam problem i zanima me da li bi neko mogao da mi da neki savet. Auto je Kadett C. Imam plin, ugradjen u ovlascenom servisu, atestiran i sve je ok. Ali od kad smo ugradili plin pre 2 godine primetio sam svakog leta da mi se desava isto. Kada je sve u redu sa kolima, tada kad palim na plin dam kontakt i cuje se "cak" pod haubom kod rasprsivaca kad se otvori ventil za plin. Ali leti, posle duze voznje, kada stanem na minut dva, i zelim ponovo da upalim kola, tada se "cak" ne cuje i mogu da verglam do sutra nece upaliti posto nije otvoren ventil. U tom slucaju moram da sacekam oko pola sata i tada kad se auto ohladi i dam kontakt opet sve fino radi tj cuje se zvuk ventila i mogu da palim na plin.par puta sam ubrzao taj proces tako sto sam sa 2-3 flase vode polio rasprsivac da ga ohladim i tad je upalio posle 10ak minuta. Ako auto nije vozen dan dva, znaci skroz hladan motor a ipak stoji na suncu po ovim vrucinama, tada kada udjem u kola i dam kontakt cekam oko 5-10 sekundi dok se ne cuje "cak" kao da ga nesto drzi zalepljenog i neda mu da se otvori, mislim na ventil. U medjevremenu primetio sam i da mi akumulator slabi od kad mi se ovo desava, 2-3 verglanja i isprazni se, mrtav skroz, tad ostavim kola na sat dva da se oporavi da bi mogao da zavergla. Bio sam kod mog majstora prosle nedelje, spomenuo mu to za plin, a on rece da masa nije dobra pa je obicnom zicom spojio dzek kod rasprsivaca sa karoserijom da da masu, bilo je ok par dana ali danas opet pocelo da zeza tj nece odmah da pali posle duze voznje. Sad ne znam da li je probem sa strujom kod plina, ili je mozda akumulator slab pa nema snage da otvori ventil, ili mozda kad dam kontakt, struja probija negde pa umesto da otvori ventil ona ide ko zna gde i prazni akumulator. I na kraju pomislio sam cak i da nije mozda pogresno spojen sistem za hladjenje plina, posto creva prelaze preko poluge za grejanje kabine, Preko godine grejanje mi je uvek ukljuceno a od kako su krenule vruine pre dva meseca iskljucio sam i tad je pocelo ovo da mi se desava. Da li neko ima neku ideju, ne znam da li prvo da idem kod ovih sto su ugradili plin ili kod elektricara. Inace zaboravio sam da spomenem kad se to desi, tj kad dam kontakt i ne cuje se "cak", u isto vreme cok za plin radi ok, svaki put kad ga stisnem lepo se cuje "cak"
Hvala unapred
Korisnikov avatar
gatuzo

Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 12:01 am
Oldtajmer: Kadett C

Re: Problem sa strujom

Postod Zoza » Pon Jul 30, 2012 7:45 am

Sistem za grejanje isparivača mora da bude tako povezan da ne zavisi od toga da li je uključeno ili isključeno grejanje kabine. Idi kod nekog pismenog majstora za plinske instalacije da pregleda ceo sistem i eventualno zameni neispravne delove.
Nemoj silom, uzmi veći čekić!
Korisnikov avatar
Zoza

Pridružio se: Pon Sep 27, 2010 7:17 pm

Postod gatuzo » Pon Jul 30, 2012 1:24 pm

Pa generalno i mislim da je dobro povezano, to sam naveo kao poslednju mogucnost posto mi je neko u razgovoru napomenuo da je mozda to. Inace ugradio sam Lovato u ovlascenom servisu, stalno je guzva imaju promet, verujem da znaju sta rade. Nego problem mi je sto ne znam dal prvo kod njih ili kod elektricara, ne bi da me setaju, naplati mi ovaj, naplati mi onaj i tako u krug.
Korisnikov avatar
gatuzo

Postod presvjetli » Pon Jul 30, 2012 1:51 pm

Proveri kakva ti je masa na ventilu (ima + i - )i proveri prekidac u kabini,hoce i on da zataji...Ako nije to onda je crkao ventil...
ako neces kao saraf-ices kao ekser!
Korisnikov avatar
presvjetli

Pridružio se: Ned Okt 11, 2009 11:42 pm
Oldtajmer: Willys Overland sw x2 '56;'57.

Dodge Power Wagon '61.

Postod Zoza » Pon Jul 30, 2012 4:19 pm

gatuzo je napisao:...Preko godine grejanje mi je uvek ukljuceno a od kako su krenule vruine pre dva meseca iskljucio sam i tad je pocelo ovo da mi se desava.

Ovo mi govori da je onaj ko je ugrađivao plinsku instalaciju, grejanje isparivača povezao posle slavine grejača, što je potpuno amaterski, zato sam ti rekao da odeš u neki pismen servis za plinske instalacije, ili idi kod ovih koji su je ugradili i pitaj ih kako je moguće da su problemi sa plinom nastali kada si isključio grejanje kabine.
Korisnikov avatar
Zoza

Postod gatuzo » Uto Jul 31, 2012 12:54 pm

Zoza je napisao:
gatuzo je napisao:...Preko godine grejanje mi je uvek ukljuceno a od kako su krenule vruine pre dva meseca iskljucio sam i tad je pocelo ovo da mi se desava.

Ovo mi govori da je onaj ko je ugrađivao plinsku instalaciju, grejanje isparivača povezao posle slavine grejača, što je potpuno amaterski, zato sam ti rekao da odeš u neki pismen servis za plinske instalacije, ili idi kod ovih koji su je ugradili i pitaj ih kako je moguće da su problemi sa plinom nastali kada si isključio grejanje kabine.

Da li mozes ukratko da mi pojasnis sta znaci "posle slavine grejaca", da li to znaci da voda prvo ide do plinskih instalacija pa teko posle nailazi na onaj plasticno deo koji regulise grejanje (deo gde ulazi sajla iz kabine povezana sa polugom grejanja), ili su voda za plin, i voda za grejanje totalno 2 razlicita sistema i ne sastaju se nigde?. Pa da uporedim sa mojim kolima kuda mi prolaze creva
Korisnikov avatar
gatuzo

Postod gatuzo » Uto Jul 31, 2012 12:56 pm

presvjetli je napisao:Proveri kakva ti je masa na ventilu (ima + i - )i proveri prekidac u kabini,hoce i on da zataji...Ako nije to onda je crkao ventil...

moj mehanicar je uzeo parce zice i spojio je ventil sa karoserijom da da masu. Sto se tice ventila, on uvek radi kada pritisnem "cok", cuje se odlicno i nikad ne zataji, tako da pretpostavljam da ventil lepo otvara
Korisnikov avatar
gatuzo

Postod Zoza » Uto Jul 31, 2012 5:05 pm

gatuzo je napisao:Da li mozes ukratko da mi pojasnis sta znaci "posle slavine grejaca", da li to znaci da voda prvo ide do plinskih instalacija pa teko posle nailazi na onaj plasticno deo koji regulise grejanje (deo gde ulazi sajla iz kabine povezana sa polugom grejanja), ili su voda za plin, i voda za grejanje totalno 2 razlicita sistema i ne sastaju se nigde?. Pa da uporedim sa mojim kolima kuda mi prolaze creva

Plinska instalacija mora da bude tako povezana da kroz isparivač uvek kruži tečnost za hlađenje, a to se obično postiže tako što se isparivač povezuje paralelno na cevi koje idu na sistem grejanja kabine, a to znači pre te slavine na koju dođe sajla iz kabine, a ne posle nje.
Korisnikov avatar
Zoza

Povratak na Elektroinstalacije