Kras-Brkini 2014

Kras-Brkini 2014

Postod dmj » Sre Sep 10, 2014 3:17 pm

U subotu se uživalo...

Slika
Riječ je o najzapadnijem dijelu Slovenije, uz granicu s Italijom, odmah iznad Trsta.
Korisnikov avatar
dmj

Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 6:42 pm
Oldtajmer: Nekoliko tisuća malih modela

Re: Kras-Brkini 2014

Postod dmj » Sre Sep 10, 2014 3:17 pm

Dakle, prijatelj Ivan, moj brat i ja pohodili smo ovaj skup. Obećavam već nekoliko godina dolazak prijatelju Nenadu, koji vodi oldtimer klub Balilla iz Divače, napokon su se poklopile zvijezde, sjeli smo u testni DS5 i zapičili za Sežanu.

Sve slike možete vidjeti na ovom linku:

http://s9.photobucket.com/user/dmjdino/library/Kras-Brkini%202014

A ovdje odabirem najzanimljivije, da vas namame na razgledavanje cijelog albuma. Ne brinite, nema naših faca, nismo nešto za vidjeti, samo sam vozila snimao...

Kako smo, normalno, kasnili na start, Nenad nam je ad hoc organizirao da se sva trojica potrpamo u prekrasni Fiat 1100 iz, mislim, 1961.

Slika

Bilo je malo tijesno, ali auto je sjajan, fino restauriran, tek s jednom friškom ogrebotinom negdje na podvozju, nakon što je natovaren s blizu 400 kila žive vage pokušao preći preko jednog hupsera u Sežani...

Nakon što smo se na prvoj postaji najeli i napojili te razgledali vozila raspištoljili smo se sa željama, koje su naš domaćin i njegova obitelj sproveli u stvarnost. Pa smo se brat i ja u idućoj rundi vozili u Dodge Chargeru iz 1969., a Ivan u raritetnoj Binzovoj karavanskoj inačici Mercedesa Pontona:

Slika
Korisnikov avatar
dmj

Postod dmj » Sre Sep 10, 2014 3:18 pm

Vožnja u Chargeru, pa makar i na stražnjoj klupi, uistinu se ne može nazvati tijesnom. Zvuk je fantastičan, ubrzanje u onih nekoliko prigoda kada je gazda malo potegnuo, nakon što bi se oslobodila cesta ispred njega, impresivno. Ne čudi, pod haubom je najveći motor, znameniti 440, slabiji samo od Hemija, ali po mišljenju znalaca najbolji za cestovnu uporabu.

Slika

Pogled sa stražnjeg sjedala:

Slika

A sad najbolji dio priče, prvi vlasnik Chargera bio je Andy Granatelli, legenda američkog automobilizma i prvi čovjek tvrtke STP!

http://www.autoportal.hr/zanimljivosti/na-danasnji-dan/dogodilo_se_na_danashnji_dan_18.31.html

Više slika u galeriji. No, barem jednako zanimljivo bilo je voziti se u Binzu, navodno ih je samo tristo i nešto napravljeno, a meni već drugi kojeg vidim ove godine... Simpatičan gazda pretvorio je ambulantno vozilo u civilno, stavio jači i benzinski motor, nije to ni blizu originalnom stanju, ali super zanimljivo.

Slika

I šećer na kraju, što se tiče vožnje, Nenad nas je odvezao do našeg auta svojom novonabavljenom osamnaesticom, koja, osim što je stražnja klupa izblijedila od sunca, izgleda i doima se kao novi automobil.

Slika

Oduševila me udobnost i dojam. Zapravo, Renault 18 (bila su čak tri na skupu, što je Nenad nazvao trenutkom slave nevoljenog modela, teško da će ih se ikada toliko skupiti na nekom reliju) mi je na neki način bio numero uno ovog dana - najviše ispred mojih očekivanja.
Korisnikov avatar
dmj

Postod dmj » Sre Sep 10, 2014 3:18 pm

Riječ-dvije o ruti relija - pitoreskni Kras uistinu vrijedi vidjeti, a put nas je doveo do jednog novosagrađenog spomenika s kojeg se pruža pogled na Tršćanski zaljev, sve do Savudrije, a na drugu stranu na Novu Goricu/Goriziu i Julijske Alpe.

Slika

Još je jedan dobar razlog za posjet kraški pršut, tim slađi ako ga se reže na predratnom Fordu:

Slika

I za kraj, neki od favorita, koje valja izdvojiti:

Dvije Fulvije

Slika

Skupo i... manje skupo

Slika

Ford V8 s jako rijetkom austrijskom karoserijom i jedan nešto noviji model

Slika

Zvijer u malom pakiranju... TT. Vožnja u njemu obećana mi je za sljedeći skup!

Slika

Zanimljiv Moto Guzzijev skuter, obratiti pozornost na smještaj rezervne gume

Slika

Ovo na prvu ne izgleda kao nešto osobito vrijedno pozornosti...

Slika

...ali ima i caku: Sinpar!

Slika

Još jednom hvala Nenadu i ekipi na gostoprimstvu i sjajnoj organizaciji. Nagodinu planiram opet ići, nadam se u društvu bar ponekog auta ili motora iz Hrvatske ili, zašto ne, Srbije voljnog za sudjelovanje!
Korisnikov avatar
dmj

Povratak na Manifestacije i organizacija