USA automobili u Srbiji

USA automobili u Srbiji

Postod cragarss » Čet Apr 10, 2014 12:58 pm

Plaćam od 10 do 500 eura za informaciju koja vodi do pronalaska bilo kog americkog vozila na teritoriji Srbije, do 1981. god. proizvodnje.

Vozilo moze biti u bilo kakvom stanju, kompletno, nekompletno, iseceno, unisteno, prepravljano... U obzir dolaze i informacije za delove za gore navedena vozila. Nebitno je dali su doticna vozila na prodaju ili ne, to nije vasa briga, ja placam informaciju o lokaciji. Takodje, u obzir ne dolaze vozila koja su uvezena u zemlju skorije. Cena koju sam spreman da platim zavisi od toga koji je model u pitanju kao i od stanja u kome se nalazi.

Davaocu informacije diskrecija je zagarantovana, tako da ako znate za neko vozilo ciji vlasnik zeli da bude anoniman i sl., ne brinite, necete biti otkriveni. Moj je problem kako cu izvrsiti pristup vlasniku.
Korisnikov avatar
cragarss

Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 5:28 pm

Re: USA automobili u Srbiji

Postod Sale NS » Čet Apr 10, 2014 2:05 pm

Sad ce pola njih da se polome u potrazi za amerima. :)
Every single day, from dawn till dusk, you a find things to touch the heart and soul..Bmw A Way Of Life.
Korisnikov avatar
Sale NS

Pridružio se: Pon Okt 05, 2009 9:54 pm

Postod cragarss » Čet Apr 10, 2014 2:27 pm

Samo nek izvole :)
Korisnikov avatar
cragarss

Postod Kverta » Ned Apr 13, 2014 7:50 pm

Pre jedno mesec dana videh sivog )verovatno blindiranog) StepVan-a . Vozilo na vratima ima regularnu oznaku za privatne potrebe ...

(Daj 0,50 $ :wave: )
Korisnikov avatar
Kverta

Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 11:14 pm

Postod cragarss » Pon Apr 14, 2014 9:49 am

Znam za tog :) , ali castim picem
Korisnikov avatar
cragarss

Postod Borislav » Uto Apr 15, 2014 8:37 pm

Šta je sa crvenim Ford Torino elite iz Šapca što se pojavljivao po oglasima?
Sad se setih, donedavno sam na onoj uzbrdici kad se od N. Beograda krene prema Ledinama viđao Chevrolet kombi, plavi, mislim da su KV tablice bile.
Korisnikov avatar
Borislav

Pridružio se: Pon Mar 08, 2010 12:38 am
Oldtajmer: 1977 Oldsmobile 98 Regency

Postod cragarss » Uto Apr 15, 2014 9:18 pm

Stoji Torino jos uvek, cuo sam da su spustili cenu. Sto se tice tog kombija, vidjao sam ga na nekoliko razlicitih lokacija u gradu.

http://www.kupujemprodajem.com/Oldsmobi ... -oglas.htm
Korisnikov avatar
cragarss

Postod Borislav » Uto Apr 15, 2014 10:26 pm

Još jedan Regency, ima i onaj u Nišu što je bio u oglasima. Nikako mu ne stoje narandžasti migavci nazad. Ima i jedan u Mišaru kad se krene prema Obrenovcu sa leve strane. Beli ali mislim da je model što je krenuo '80-te.
1961. Impala u Pećincima. Ne znam da li je prodata, nisam bio tamo od prošlog leta.
Korisnikov avatar
Borislav

Postod nikolans78 » Uto Apr 15, 2014 11:39 pm

Bio je jedan ford econoline van ako se dobro secam u novom sadu, na limanu 4, tamo kod okretnice. Ne mogu da se setim bilo je pre vise godina, moguce da je bio sanitet.
Korisnikov avatar
nikolans78

Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:14 am

Postod cragarss » Uto Apr 15, 2014 11:59 pm

U Pecincima je '62 Impala. :) Na Misaru je '80 Cutlass Brougham sedan. Tog u Nisu sam gledao letos, nije los, mada ubrzano pocinje da propada jer stoji napolju. Nikola, mislim da sam video sliku tog vana na nekom forumu, koliko se secam, bio Chevrolet G-20 sanitet, ako mislimo na istog.
Korisnikov avatar
cragarss

Postod nikolans78 » Sre Apr 16, 2014 5:35 am

Skoro sam siguran da je bio ford jer je moj tast vozio takav van (ali kamperizovan), mada izgledaju jako slicno. Secam se da su stopaljke bile skarabudzene od nekog drugog vozila, moskvica ili tako nesto. Bilo je davno, pre nekih desetak godina
Korisnikov avatar
nikolans78

Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:14 am

Postod Borislav » Sre Apr 16, 2014 12:45 pm

Danas sam saznao, doduše iz neproverenih izvora, da u Rumi i okolini ima nekih američkih vozila po garažama ali to ću svakako da proverim. Navodno u nekom selu ima Mustang ali je vlasnik otišao u Austriju i vraća se za desetak dana. Njegov komšija će da proveri pa će mi javiti.
Korisnikov avatar
Borislav

Postod cragarss » Sre Apr 16, 2014 1:54 pm

Za vecinu znam, ali nije lose proveriti....
Korisnikov avatar
cragarss

Postod svemirko » Sub Apr 19, 2014 9:21 am

Slika

poznanik iz mog kraja.ima nekoliko camara i firebird-a novije generacije.

U garazi mustang 68 koliko se secam, radi vec jedno 7-8 god
Korisnikov avatar
svemirko

Pridružio se: Pon Feb 01, 2010 2:28 pm

Postod cragarss » Sub Apr 19, 2014 10:37 am

Znam Daču ;)
Korisnikov avatar
cragarss

Postod chevy » Čet Apr 24, 2014 1:36 pm

Selo Salakovac izmedju Pozarevca i Kuceva sa desne strane na samom ulazu u selo beli Torino coupe. Imam i par slika pa cu ti poslati.. 68 Imapala custom coupe vozna u Paracinu. Chevrolet Blazer k5 oko 72-3 god smallbed 350 4x4 bio u Paracinu, a sad ga trazim kao lud da ga kupim. Ajd kompenzujemo info za info :) znam da znas gde je Blazer.. bio u oglasima pred novu godinu i bez papira se prodavao a ja imam papir za njega a i vozio sam bas taj primerak pre 15 god kad samo sto je bio doteran od preko i bio u mint stanju...
Korisnikov avatar
chevy

Pridružio se: Čet Apr 24, 2014 1:32 pm
Oldtajmer: Jaguar HE v12

Postod cragarss » Čet Apr 24, 2014 3:16 pm

Nemas materijala za trgovinu :), sve ih znam. Jesi siguran da je Impala '68?

Sto se tice K5, znam na kog mislis, i ja sam ga gledao u oglasima, nisam uzivo, ali nazalost nemam kontakt. Mislim da je bio u okolini Nisa, ali znam ko mozda zna pa cu ti proveriti. Daj jos info za leseve :)
Korisnikov avatar
cragarss

Postod chevy » Pet Apr 25, 2014 7:38 am

Trebalo bi da jeste 68. Imam negde i slike pa cu ti proveriti i javljam. A sto se tice Blazera, kao sto rekoh, pre 15god sam ga vozio par meseci (uspeo cak i zaglavljenog dajca natovarenog sljunkom da izvucem iz jezera :) ) Dovezen je iz Nemacke sa lifterima 2.5'', tovarni prostor oblozen rebrastim aluminijumskim limom, dva kamionska izduva izduva iza kabine, 5.7 motor, 4sp. menjac, klima... Ma cudo auto. Problem je sto se vozio samo po lokalu (Paracin je u pitanju) jer je bio sa stranim tablicama. E sad, propustili su dve legalizacije jer nikom nije bio zanimljiv a ja sam vec bio daleko. Prosle godine na jesen se pojavio u oglasima za 600e sa skinutim karburatorom i izduvima ali naravno nisu pobacali delove. Hteo sam da ga kupim najvise sto mi je to auto koji mi je najvise osmeha bacao na lice jos dok sam bio klinac a i zato sto kad je lik spomenuo neki 300d od bozane koji zeli da ubaci u njega. Nazalost ja se razbolim i dve nedeje kasnije skapiram da nemam vise broj od lika a da ga u oglasima vise nema. Bar da mi kaze gde je zavrsio auto pa da pokusam da ga otkupim... jbga.. smorio se kao drvo!
Korisnikov avatar
chevy

Postod Borislav » Pet Apr 25, 2014 11:00 am

Bio je crni Blazer na Bežaniji kod onog lika što servisira Fordove kombije.

Sinoć kad sam se vraćao iz Kraljeva spazim u Preljini pored puta auto kao na slici. Bio je mrak i padao pljusak pa nisam ni stajao da bolje pogledam. U nedelju idem opet pa ako bude tamo slikaću. Pored njega izloženi još neki euro3 polovnjaci izgledaju kao oni autići na akumulator što deca voze.
Slika
Korisnikov avatar
Borislav

Postod chevy » Pon Apr 28, 2014 8:55 am

Daj nesto pribliynije leba ti. Gde na Bezaniji? Ja nisam Ford guy :)
Korisnikov avatar
chevy

Postod Bgd Vozd » Uto Nov 11, 2014 4:30 pm

Kenedijev poklon Titu propada na njivi kod Prnjavora!

Luksuzni "krajsler" iz šezdesetih godina prošlog veka, koji je tadašnji predsednik SAD poklonio jugoslovenskom kolegi završio je u Štrpcima

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... -Prnjavora

Slika
Korisnikov avatar
Bgd Vozd

Pridružio se: Uto Nov 11, 2014 4:26 pm

Povratak na Interesantni i znacajni primerci i kolekcije kod nas