Automobili Herbert von Karajana

Automobili Herbert von Karajana

Postod starac vujadin » Ned Dec 13, 2009 6:13 pm

Herbert von Karajan - jedna od najboljih, a svakako najkomercijalniji dirigent klasicne muzike, vodio je kontroverzan i hedonizom ispunjen zivot. Imao je dosta hobija, a najomiljeniji su mu bili automobili u svakom smislu. Imao je istancan ukus za kola, a ono sto im je zajednicko da je u kasnijoj fazi svog hobija davao prednost kolima sa izrazitim voznim karakteristikama. Ucestvovao je na brojim trkama kao pridruzeni clan Porscheovog tima. Uopste, imao je specijalne odnose sa Porscheom i za njega je napravljen unikatni Porsche 911 turbo RS.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

velika ljubav i povezanost sa Porscheima na pisti i van nje..crvena Carrera RS je skoro bila na prodaju za 350000 evra, visetruki brdsko brzinski sampion
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

very special turbo RS
Slika
Slika
Slika

ni druga vozila mu nisu bila strana
Slika
SlikaSlika
SlikaSlika
Korisnikov avatar
starac vujadin

Pridružio se: Uto Apr 14, 2009 8:18 pm

Re: Automobili Herbert von Karajana

Postod super 600 » Sub Jan 23, 2010 8:59 pm

Bravo na pričici i fotkama. Znao sam da je voleo automobile, ali nisam ni pretpostavljao da je imao ovoliku kolekciju.
Korisnikov avatar
super 600

Pridružio se: Pet Dec 11, 2009 12:08 am

Re: Automobili Herbert von Karajana

Postod starac vujadin » Ned Jan 24, 2010 4:56 pm

Setio sam ga se kada sam citao ovde o Lancia Stratos. U to vreme je on skoro u potpunosti presao da vozi Porsche-e, ali je u sport autu bio uporedni test Stratosa i Porschea 911 u kome ga je Staratos ubedljivo pobedio u perfomansama. Kada je to procitao, Karajan se odlucio da kupi Lanciu i vozio je neko vreme.
Korisnikov avatar
starac vujadin

Pridružio se: Uto Apr 14, 2009 8:18 pm

Povratak na Stare fotografije i slike sa temom automobilizma