Mystery Car - Senior edition - pogadjanje automobila!

Re: Mystery Car - Senior edition - pogadjanje automobila!

Postod Vlad » Sub Feb 01, 2014 11:57 am

u pravu si,a i guglo ga odmah nadje :)
Korisnikov avatar
Vlad

Pridružio se: Sub Nov 03, 2012 8:08 pm
Oldtajmer: fiat 124 cc

Postod Rekord E1 » Pon Dec 29, 2014 8:02 pm

Slika
lepota je u oku posmatraca :mrgreen:
Korisnikov avatar
Rekord E1

Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 8:25 pm
Oldtajmer: Opel Rekord E1
Opel Commodore C

Postod nikolans78 » Čet Feb 12, 2015 7:43 pm

Nazalost, ime ovog automobila je u imenu slike: manta-ray-concept
Auto je prava raketla :)
Korisnikov avatar
nikolans78

Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:14 am

Postod Sale NS » Čet Feb 12, 2015 7:51 pm

:mrgreen:
Every single day, from dawn till dusk, you a find things to touch the heart and soul..Bmw A Way Of Life.
Korisnikov avatar
Sale NS

Pridružio se: Pon Okt 05, 2009 9:54 pm

Postod Hill » Ned Nov 15, 2015 4:34 am

Pozdrav svima ljubiteljima oldtajmera. Ja sam vlasnik onog Chevrolet "Mystery Van"-a kako ga proglasiste :) U pitanju je jako zanimljiva prica, ukratko u pitanju je Chevrolet

http://www.gregwapling.com/hotrod/chevr ... nchev.html

POST-WAR

GENERAL MOTORS CONTINENTAL ANTWERP

MAKE: CHEV MODEL 3642

ENGINE No. F1016NV1412

CHASSIS No. CA-4C362T2315

RELEASE 4-088-6 PAINT 000

TRIM GVW 4540 PVA

This is an extremely rare and interesting vehicle! It is a G.M. Continental S.A., Antwerpen/Anvers or Antwerp, Belgium, assembled 1-Ton 1964 Model C36 series originally from the Tarrytown, New York, Plant, with a Flint-built engine, made October 16th 1963, "NV" indicating a 230 cu. in 6-cylinder, option L6. As a model 3462 it is a Chassis and Cowl, and was probably bodied as an ambulance when new. Note that from around 1957 until 1968, G.M. Continental's Plant code was "CA", and before that "C". This succeded the "X" code system which had lasted until 1947 or so.
Korisnikov avatar
Hill

Pridružio se: Ned Nov 15, 2015 4:23 am
Oldtajmer: Chevrolet Model 3642

Postod Hill » Ned Nov 15, 2015 4:49 am

Radi se o Chevrolet "Chassis and Cowl" (najverovatnije) varijanti, nesto je radjeno u GM fabrici u Antwerpenu i sluzio je za medicinske svrhe. Dobro ste nasli na netu u Holandiji jos ona 3 van-a a pored njih imate i ono smesno vatrogasno vozilo crvene boje :)

U pitanju je poklon USA, navodno licno od JFK-a 1963-ce godine odmah nakon zemljotresa u Skoplju. Ako se dobro secam bila su poslata 2 komada od kojih je ovaj moj godinama bio radio u bolnici za plucne bolesti na Zvezdari od koje je moj drugar i otkupio 1987. godine. Sredio je malo, izbacio olovne ploce koje su sluzile za zastitu doktora od rentgena (sluzio je za snimanje pluca po mesnim zajednicama 70'ih godina) i zbog toga je u trenutku kupovine presao samo 70000km i bio je sa originalnim gumama Goodyear. Kada sam sredinom 90'ih godina zvao General Motors u Detroitu da mi posalju originalnu knjigu oni su mi tvrdili da tako nesto ne postoji. Kada sam im fax-om poslao slike(tada jos nije bilo interneta) oni su se cudili i pitali sta je to i odakle mi ... Da skratim, krajem 90-ih su neki "dokoni" porazbijali stakla i ubrzo je propao, sada je u ocajnom stanju. Saljem vam slike kako je nekada izgledao.

Ako vas interesuje jos podataka pitajte. Ima svasta zanimljivo.

http://s393.photobucket.com/user/comput ... l/library/
Korisnikov avatar
Hill

Postod Kverta » Pon Nov 16, 2015 2:12 pm

Dobrodosao na forum .
Hvala na otkrivanju Vejike misterije :thumbup:
Korisnikov avatar
Kverta

Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 11:14 pm

Postod UmetnostNaTockovima » Uto Feb 09, 2016 3:27 pm

Davajte nesto novo da se i ja oprobam!
Izradjujem crteze vaseg ili automobila iz vasih snova po narudzbini. Kontakt u inbox!
Korisnikov avatar
UmetnostNaTockovima

Pridružio se: Sre Dec 23, 2015 8:18 pm
Oldtajmer: Trenutno nemam vozilo u vlasnistvu, automobili snova -1959 Cadillac Series 62 Convertible i 1955-58 Bel Air

Postod HEMI 426 » Sub Feb 13, 2016 9:20 pm

Tek sam sad video Hill-ov post i puno hvala na konacnom resenju! Mucili smo se godinama :)
Znali smo da nije US made model ali gde i kako i ko nismo mogli da provalimo.
Sto se tice price o JFK, ne verujem da je istina jer to nije prvo GM Continental Antwerpen vozilo za koje sam cuo i video. Antwerpen je bio jedna od glavnih fabrika preko koje su GM proizvodi dolazili u Evropu i veliki pogon gde su US spec automobili dobijali Evropske detalje (brzinomer u km i slicne stvari). Ovaj van ima brzinomer u km i kao ostala GM Continental vozila sigurno je regularno kupljen od strane nase drzave.
Gde je sad i u kakvom je stanju?
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:38 pm

Postod Hill » Ned Feb 14, 2016 9:07 pm

HEMI 426,

na jednoj od slika koje sam okacio se nalazi tag na vozacevoj strani gde je i napisano da je "GM Antwerp plant" (imas na gornjem linku), zato sam to spoomenuo. Takodje, prijatelj od koga sam ga kupio mi je pricao da su vozaci koji su otisli da ih pruzmu u Belgiju cekalo nekoliko dana da se jos nesto od opereme ugradi ali ono sto je zanimljivo je to da ima je bio zabranjen pristup vozilima a u njemu je stalno boravio jedan a spolja drugi "man in black" (verovatno NSA ili FBI ili tako neki) i sprecavali su pristup. Posle sam u zvanicnoj arhivi "Bele kuce" u USA nasao kopiju originalnih transkripata razgovora izmedju Larry Iglbergera i Kenedija tokom noci i neke diplomate su mi posle rekli da je postojala mogucnost da JFK licno dodje u SFRJ da uruci poklone. Takodje je zanimljivo to da je Kenedi licno dao nalog i nadgledao brzu rekaciju poljske bolnice NATO pakta iz Rajmajna koja je odmah stigla u SFRJ i otisla u Skoplje, tako da je to na neki nacin prvi i jedini zvanican ulazak NATO trupa u Srbiji do sada. Za koji se jako malo zna. Tada je Lari Iglberger dobio nadimak "Lorens of Macedonia" zbog uspesno oragnizovanog vazdusnog mosta (tada je bio popularan film Lorens od Arabije).

Sto se tice Sevroleta, on je u katastrofalnom stanju (limarija) dok je motor uradjena generalna i sve kocnice i ostlao sredjeno a onda sam presao oko 50 km i narednih 20 godina motor nisam palio. Generalku je radio "Bosko - amerikanac" iz Gospodara Vucica. Ranije je bio na Vozdovcu, u gornjem delu u onoj garazi. Cekam da naplatim neke pare i ako uspem sledi mu restauracija i to kompletna. Mada su mi stalno spominjali da moze da se kvalifikuje za one serije Discovery ili History NGC itd... pa da ga oni kao urade ali sam nesto sumnjicav u vezi toga. Svaki savet je dobrodosao.

Za par meseci ce moj drugar od koga sam ga kupio doci u Srbiju pa mozda napisem kompletnu pricu o ovom Sevcu.

Da ne zaboravim, kada smo krajem 80' -ih godina putovali po Nemackoj ili Austriji vozili smo ga na "criuse speed" 120-130 km a po potrebi i do 150-160 km. Na onoj dugoj uzbrdici ispred Minhena (Irshenberg) sve smo preticali do samog vrha u levoj traci i stalno je bio velika atrakcija. Na pumpama su se redovno za vreme sipanja goriva skupljali stranci i zagledali u njega i molili da udju unutra itd. Ima samo 4 brzini a prva je toliko "kratka" da smo je samo jednom upotrebili, znaci polazilo se iz druge brzine. U kruznom toku na topciderskoj zvezdi smo ulazili u cetvrtoj brzini, menjac/transmisija je bila neverovatna. Ima svasta jos zanimljivo ali d ane gusim sada vise, ako nekoga interesuje neka pita.

pozdrav, Dejan
Korisnikov avatar
Hill

Postod Kverta » Uto Apr 17, 2018 6:31 pm

Godina 1955 :

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Kverta

Postod Kverta » Ned Jun 03, 2018 2:14 pm

Novi Misteri :

Slika
Korisnikov avatar
Kverta

Prethodni

Povratak na Kvizovi i nagradne igre