[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4539: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4541: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4542: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4543: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
Oldtajmeri | Forum • Pogledaj temu - Registracija oldtajmera?

Registracija oldtajmera?

Registracija oldtajmera?

Postod Supercharger » Pon Sep 21, 2009 3:17 pm

Ako neko zna, kakva je uopste tzv. zakonska regulativa za registraciju oldtajmera? Kakva je situacija sa uvozom iz Amerike i od koje godine se automobil zvanicno smatra oldtajmerom?

Imam neke podatke 30-35 godina, pa kao do 31.12.1970... ali nista sigurno, provereno, zvanicno...
Korisnikov avatar
Supercharger
 
Postovi: 90
Pridružio se: Ned Sep 20, 2009 10:42 pm
Lokacija: Nis

Re: Registracija oldtajmera?

Postod stalker92 » Pon Sep 21, 2009 3:22 pm

Ja sam cuo da se po nasem zakonu oldtajmerom smatra vozilo cija je proizvodnja pocela pre decembra 1970. godine... :?
Korisnikov avatar
stalker92
 
Postovi: 1479
Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 8:56 am
Lokacija: Novi Sad
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod Supercharger » Pon Sep 21, 2009 3:25 pm

Pa da, i ja...Ni na googlu nisam nasao nista konkretno... jos sad ovaj novi zakon... :x :roll:
Korisnikov avatar
Supercharger
 
Postovi: 90
Pridružio se: Ned Sep 20, 2009 10:42 pm
Lokacija: Nis

Re: Registracija oldtajmera?

Postod luci » Pon Sep 21, 2009 6:43 pm

pa da si na googlu trazio zakon nasao bi najkonkretnije moguce u ovom trenutku, oldtajmer je vozilo cija je proizvodnja pocela pre 1.1.1971. ali moze i novije ako je od istorijskog znacaja, a o tome sud daje muzej automobila... po novom zakonu bice moguce registrovati oldtajmer na period od mesec dana pa do sest meseci, ali nigde ne pise koliko ce to da kosta, uglavnom tu je zakon nedorecen i ostavljeno je da se resi poreko podzakonskih akata, a to ce u svakom slucaju potrajati do daljnjeg..
Slika
Korisnikov avatar
luci
 
Postovi: 1569
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 12:52 pm
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod Supercharger » Pon Sep 21, 2009 11:21 pm

Ako kazem da nisam nasao onda nisam, a tebe ako mrzi da pises onda zajebi...
Korisnikov avatar
Supercharger
 
Postovi: 90
Pridružio se: Ned Sep 20, 2009 10:42 pm
Lokacija: Nis

Re: Registracija oldtajmera?

Postod luci » Pon Sep 21, 2009 11:32 pm

pa ni neces naci, ne izbacuje ti odgovor na obicnu pretragu, moras pogledati u zakon, toga ima na google sigurno jer sam ga ja tamo nasao... gore sam napisao sve sto ima u zakonu, kao sto rekoh dosta je ostavljeno da se regulise kasnije, ali pitanje je kad ce to da se desi...


ono sto tebe kao ljubitelja amerikanaca zanima, kad je uveden ovaj novi porez na luksuz reseno je tako da za automobile velike zapremine, a odredjene starosti registracija drasticno pada, znaci za nebitno koliku zapreminu i auto star 30 godina rega je 50-60k umesto dotadasnjih 100 i sadasnjih 200k
Slika
Korisnikov avatar
luci
 
Postovi: 1569
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 12:52 pm
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod Supercharger » Pon Sep 21, 2009 11:51 pm

Hvala ti, ipak si mi pomogao... ovo da kubikaza nema veze ako je 30+ nisam znao...
Korisnikov avatar
Supercharger
 
Postovi: 90
Pridružio se: Ned Sep 20, 2009 10:42 pm
Lokacija: Nis

Re: Registracija oldtajmera?

Postod luci » Uto Sep 22, 2009 12:56 am

do skoro nisam ni ja slucajno sam naleteo, pazi ima veze, ali definitivno se ne tretira kao normalana auto, a mislim da nije samo 30+ al za to vec ne znam pojedinosti.... to ti je najsigurnije da pitas u osiguravajucem zavodu....
Slika
Korisnikov avatar
luci
 
Postovi: 1569
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 12:52 pm
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod 911s [SK] » Uto Sep 22, 2009 5:09 pm

Ford weist den Weg.
Everything we do, it's driven by you!
Slika
Korisnikov avatar
911s [SK]
 
Postovi: 1111
Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 6:48 pm
Lokacija: Beograd
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod luci » Uto Sep 22, 2009 5:40 pm

provericu u zakonu kasnije...
Slika
Korisnikov avatar
luci
 
Postovi: 1569
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 12:52 pm
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod 911s [SK] » Uto Sep 22, 2009 5:48 pm

To je inače FIA odredila.
Ford weist den Weg.
Everything we do, it's driven by you!
Slika
Korisnikov avatar
911s [SK]
 
Postovi: 1111
Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 6:48 pm
Lokacija: Beograd
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod luci » Uto Sep 22, 2009 6:45 pm

74. возило од историјског значаја (олдтајмер) је моторно возило произведено до 31.12.1970. године, или моторно возило модела који је уведен у производњу до 31.12.1970. године, без обзира на стварну производњу појединачног примерка, или да представља својеврстан материјални споменик техничке културе, традиције и друштвеног наслеђа;


izvod iz clana 10. zakona o bezbednosti saobracaja.... znaci omanuo sam za jedan dan.... nije 1.1.1971. nego je 31.12.1970.

kanda FIA nema uticaja na naseg zakonodavca... jedino ako nije nesto drugacije usvojeno jer je ovo izvod iz nacrta, to cu jos da potvrdim kasnije mrzi me da trazim stampani primerak...
Slika
Korisnikov avatar
luci
 
Postovi: 1569
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 12:52 pm
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod Superbird » Uto Sep 22, 2009 7:29 pm

Ali to nama nista ne znaci dok se ne uvedu oldtajmerske tablice i sa njima poseban cenovnik registracije, koji nece zavisiti od kubikaze i snage.
"Birdy, super ti je Mercedes, oldtajmer je pa je registracija umanjena i iznosi samo 42.000."
I'll face it with a grin, I'm never giving in
Korisnikov avatar
Superbird
Site Admin
 
Postovi: 931
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 1:47 pm
Lokacija: ŠABAC
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod luci » Uto Sep 22, 2009 7:41 pm

pa to sam vec dva puta rekao, ostavljeno je da se regulise podzakonskim aktima kasnije, a to znaci ko zna koliko dugo ce se cekati, a i kontam da ce se oltajmeri tretirati kao luksuz tako da cena te oldtajmerske registracije nece biti mala, nismo mi nemacka nego srbija i po narodu se naravno bije iz sve snage i puni se kasa....

pazi samo kad bi izbacili porez na upotrebu vozila tebi bi se isplatilo da ubacis originalani moto u svoj auto, taj porez zapravo vuce cenu.. za moj auto koji je u kategoriji do 2500ccm iznosi oko 20 000 dinara i naravno progresivno raste...
Slika
Korisnikov avatar
luci
 
Postovi: 1569
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 12:52 pm
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod Superbird » Sre Sep 23, 2009 7:22 pm

Razlika izmedju 280 E (<2800 ccm, 140 kW) i 200 D (<2000 ccm, 40 kW):

Osiguranje.....................15.323........7.374
Administrativna taksa.........1.310........1.310
Komunalna taksa...............1.500..........900
Javni putevi.....................1.940.......1.300
Zivotna sredina...................848..........607
Porez..........................15.000.......1.500
Ukupno..........................35.921......12.991
I'll face it with a grin, I'm never giving in
Korisnikov avatar
Superbird
Site Admin
 
Postovi: 931
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 1:47 pm
Lokacija: ŠABAC
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod luci » Sre Sep 23, 2009 8:21 pm

samo da nemas porez bilo bi ti nesto skuplje, ali prihvatljivo, toje ono sto sam rekao...

za moj auto je vise jer je mladji auto...
Slika
Korisnikov avatar
luci
 
Postovi: 1569
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 12:52 pm
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod 911s [SK] » Sre Sep 30, 2009 3:08 pm

Ford weist den Weg.
Everything we do, it's driven by you!
Slika
Korisnikov avatar
911s [SK]
 
Postovi: 1111
Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 6:48 pm
Lokacija: Beograd
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod luci » Sre Sep 30, 2009 8:14 pm

ovaj zakon se nece preterano znacajno menjati, a ovo se mozda pomeri ako se pomeri, veruj mi imamo mi puno vaznije stvari da regulisemo i uskladimo sa evropom...

ali pazi ovaj zakon je uglavnom prepisivacina od svedjana ili svajcaraca (iz nekog bizarnog razloga ih mesam) i taj datum je morao biti prepisan odatle, tako da mislim da je to to i da se nece menjati, jer kao sto rekoh za evropske integracije to je najnebitnija moguca stvar...
Slika
Korisnikov avatar
luci
 
Postovi: 1569
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 12:52 pm
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod 911s [SK] » Uto Okt 06, 2009 6:20 pm

Pa i ja htedoh reći da se taj datum neće menjati.
Ford weist den Weg.
Everything we do, it's driven by you!
Slika
Korisnikov avatar
911s [SK]
 
Postovi: 1111
Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 6:48 pm
Lokacija: Beograd
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod makim » Uto Mar 09, 2010 2:21 pm

Evo i mene interesuje registracija oldtajmera. Imam topolina iz 1940 godine od 500 ccm i 13 ks? koliko bi kostala registracija za njega?
Mislim, godinama mi je preskupo da imam 2 registrovana auta ali ako ima nekih popusta, sto da ne. Ionako bi ga vozio samo vikendom. Pozz
Korisnikov avatar
makim
 
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Mar 09, 2010 2:17 pm
Lokacija: Bg

Re: Registracija oldtajmera?

Postod Superbird » Uto Mar 09, 2010 2:28 pm

Receno je vec, ne postoje nikakvi posebni popusti za oldtajmere, osim onog umanjenja za sve starije od 20 godina.

Konkretno, za taj Topolino bi registracija trebala da bude ispod 100 evra.
I'll face it with a grin, I'm never giving in
Korisnikov avatar
Superbird
Site Admin
 
Postovi: 931
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 1:47 pm
Lokacija: ŠABAC
Oldtajmer:

Re: Registracija oldtajmera?

Postod makim » Uto Mar 09, 2010 2:42 pm

Aha, ok... Ma mislio sam dal moze recimo da se registruje na 6 meseci jer ga naravno necu voziti po snegu i soli. Reko dal ima nesto novo :)
Možda popust za osiguranje i slično. Da li postoji neka agencija koja je "prijatelj" foruma i slično? Sa kojom je mnogo lakša komunikacija što se tiče starih automobila.
Hvala.
Korisnikov avatar
makim
 
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Mar 09, 2010 2:17 pm
Lokacija: Bg

Re: Registracija oldtajmera?

Postod HEMI 426 » Uto Mar 09, 2010 3:12 pm

Nema ni jedne agencije koja je "prijatelj foruma", to vec potpada u ozbiljno reklamiranje ;)
Sto se tice registracije na 6 meseci, to je jedna od stavki u novom prelogu zakona a jos uvek ne znamo kad ce to stupiti na snagu
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426
 
Postovi: 7348
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:38 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija oldtajmera?

Postod Meda » Pet Mar 12, 2010 8:46 am

Imam jedno pitnjace a tice se tehnickog pregleda. Da bi registrovao, treba ti tehnicki pregled.
Sta raditi sa izduvnim gasovima? Mene neki prijatelji "plase" da nema nista od tehnickog bez gomile katalizatora.
Korisnikov avatar
Meda
 
Postovi: 97
Pridružio se: Sre Feb 10, 2010 1:23 pm

Re: Registracija oldtajmera?

Postod djape1977 » Pet Mar 12, 2010 1:16 pm

bullshit.
auto mora da zadovoljava standard emisije izduvnih gasova za godinu kad je proizveden. u prevodu samo mora da bude ispravan
nemoj na silu, uzmi veci cekic
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977
 
Postovi: 4253
Pridružio se: Sub Okt 24, 2009 3:20 pm
Lokacija: Zemun
Oldtajmer:

Sledeća

Povratak na Offtopic

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron