Pick-up&American way of life

Pick-up&American way of life

Postod ČikaMoma » Uto Apr 16, 2013 6:44 am

911s [SK] je napisao:
ČikaMoma je napisao:
911s [SK] je napisao:Koliko procenata prodatih automobila danas u Americi ima gibnjeve pozadi? Pa onda ista ova pitanja ali za Evropu.

Brate, F-150 je najprodavaniji auto u Americi, a pogodi kakvo vešanje ima pozadi...

Pa to je pick-up, napravljen i prodavan i kupovan iz razloga da bi ljudi njime nosili djubre, a ne paradirali (kao SUV-ovima u Evropi) ili trkali. Uostalom, niko ne zamera kamionima kada imaju gibnjeve i doboše, naravno da im ne zamera kada se zna upotreba takvih vozila, pa tako je i kod ovog.

Nije tako, veruj mi: većina "light-duty" kamiona - tj. F-150 a ne F-250, 350, itd. - se koriste baš za paradiranje.

Ako potencijalni vlasnik ne može da priušti sebi verziju Harley-Davidson, Limited, ili njima slične, uzeće običan model i paradiraće sa njim. Jednom u sto godina pomoćiće prijatelju u selidbi - jedini put kad ga neće koristiti kao što normalan svet koristi Golfa.
Korisnikov avatar
ČikaMoma

Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 5:21 am
Oldtajmer: 1973 Zastava 750 Milicijski

Re: Buduca klasika

Postod stranac u noci » Uto Apr 16, 2013 9:31 am

Ne razumem se u filozofiju americkih automobila, ali sto se tice kamiona... Ni jedna ozbiljna fabrika kamiona ili prikljucnih vozila na evropskom tlu minimum 5 godina unazad ne ugradjuje dobose. Poslednje sto sam vozio je Volvo FH 2011 godiste sa pp Viberti 2006 godiste. Dakle, svedjanin i italijanka, sve su diskovi sa ABS-om i sve osovine su sa jastucima. Jeftinije i racionalnije je kada je ugradjen jastuk u odnosu na gibanj. O diskovima da ne pricam. Koliki god da je precnik dobosa, isto toliki moze da bude i precnik diska. Jel hocete da kazete da ce bolje da koci dobos precnika npr 30 cm od diska istog precnika? Ili na primer, koliko treba da bude tezi i veci dobos od diska da bi bili iste efikasnosti? Koliko li je to onda skuplje za izradu? Sta cemo na putu sa velikim padovima kod tesko opterecenog vozila gde je potrebno dosta uzastopnog kocenja? Sta je efikasnije?
Volim ja dobose, ali ako pricamo o 1970-oj godini. U 21-om veku im apsolutno nema mesta. Amerikanci prave dobose, a kinezi aute sto po autoputu idu bez vozaca. Mislim...
Samo mene slusaj i daleko ces dogurati!
Inzinjer za oblikovanje kupaca i proizvodnju novih potreba.
Korisnikov avatar
stranac u noci

Pridružio se: Ned Okt 07, 2012 1:00 pm
Oldtajmer: Zastava/Fiat 132 gls 1800, lancia k coupe 4.16 2000 turbo

Postod Talladega_500 » Uto Apr 16, 2013 2:40 pm

ČikaMoma je napisao: Jednom u sto godina pomoćiće prijatelju u selidbi - jedini put kad ga neće koristiti kao što normalan svet koristi Golfa.

Nije bas tako ... To znam jer sam do pre par meseci bio vlasnik Forda F-150. ;)

Od cestih projekata u i oko kuce, do off-road voznje na kampovanju, do voznje zimi po snegu kada za noc napada po pola metra snega ...

U pickupu imas sve u jednom za sve uslove. Jedina mana im je visoka potrosnja (mada ovi noviji ne trose nista vise nego veca porodicna vozila tipa crossoveri i minivanovi), ali osim toga idealni su za sve uslove.
You better watch what you say about my car. She's real sensitive.

When I die I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 4:06 pm

Postod vwmilan » Uto Apr 16, 2013 5:01 pm

ja na prste jedne ruke izbrojim pickup-ove u svom gradu a 4 od tih su toyota hilux i jevan VW Amarock ili kako se već "vabi"

u Evropi nema mjesta za te grdosije pravljene bez racionalnosti davno su izmišljeni kamioneti tipa mercedes sprinter koji posao obave dosta bolje od F150
štaće mi 400+ konja da bi previkao mješalicu tačke 200 kila cementa i po kubika pijeska od tačke A do tačke B
http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... e_2007.jpg

ali opet razumijem američki lifestyle je takav troši koliko hoćeš samo nek se porez plaća i opet troši ....
Korisnikov avatar
vwmilan

Pridružio se: Pet Jun 11, 2010 8:35 am
Oldtajmer: 1972 vw 1200 1.3, tomos 15 slc, tomos APN čudovište

Postod Talladega_500 » Uto Apr 16, 2013 5:23 pm

Nebi da ova tema preraste na poredjenje modernih proizvoda jer cemo naljutiti gazde, ali velika razlika izmedju tog Sprintera i tipicnog Americkog pickupa je da je Americki pickup uradjen i za posao, ali i da ti sluzi svakodnevno za voznju i da ne primetis da je pickup.
Primera radi, Amerikanac ti kupi pickup ne samo da bi radio vikendom poslove oko kuce i vukao camac ili kamp prikolicu sa njim vec i da ga moze voziti od ponedeljka do petka do kancelarije i koristiti kao porodicno vozilo.
Onaj ko vozi takvog Sprintera verovatno ima jos jedno vozilo u garazi za svakodnevnu voznju, sto nije slucaj sa vlasnicima Americkih pickupa.
Pogledaj samo zadnja vrata na Sprinteru, a onda na google ukucaj Dodge Ram Mega Cab, pa ih usporedi.
Taj Sprinter verovarno nista od opreme nema unutra, a Americki pickupi su opremljeni kao Cadillaci sa opremom.
I poslednje, taj Sprinter je izgleda uradjen da povuce lakse terete po gradu, kao sto ti sam rece "200 kila cementa", a za vucu prikolica od 10 tona ljudi u Evropi ne koriste pickupe kao Amerikanci.

When I die I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Postod vwmilan » Uto Apr 16, 2013 6:17 pm

po pitanju sprinter nisi sekunde upravu :mrgreen: pogledaj na mercedesovom sajtu nosivosti etc

sva oprema koja postoji u E klasi može da se naruči i u sprinteru kao i motori narazvno izuzumaju se top range jer ipak evropljani su racionalni 8-)

ali budimo realni štaće jednom zidaru noćna kamera i masaža sjedišta?

Modovi izvinite na offtopic-u ovo sve bi trebalo da se prebaci u novu temu pod nazivom US car industry VS European car industry

i da u ovoj tački se isključujem iz rasprave htio sam samo da kažem ovo za sprintera što sam imao
i da
ford focus se u evropi smatra za zadnju KANTU samo ga Englezi vole ma bio on shelby ili rs šizl mizl on je kanta

Pozdrav
Korisnikov avatar
vwmilan

Postod Talladega_500 » Uto Apr 16, 2013 7:31 pm

Zidar i nece kupit pickup sa nocnom kamerom i masazom sedista vec ce kupiti onaj osnovni model bez mnogo fancy opreme.
Pickup sa nocnom kamerom i masazom sedista ce kupiti neki bogatas koji zivi ajmo reci u Coloradu ili Texasu i koji hoce da obilazi svoje ranceve svakodnevno, a pri tom hoce i vozilo da povuce vecu kamp prikolicu ili brod.

Jel bi Sprinter ili bilo koji drugi Evropski pickup mogao da vuce ovakvu prikolicu, a da se pri tom ne raspadne posle 6 meseci voznje?

Slika

p.s. Sto se tice "kante" Focusa, on je u 2012 godini bio najprodavaniji automobil na svetu, sto govori da nisu Englezi jedini koji ga vole. ;)

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Postod vwmilan » Uto Apr 16, 2013 9:03 pm

opet se varaš po pitanju sprinter
https://www.google.ba/search?client=ope ... 4QSl5oDYDA

ali fokus je i dalje kanta za te bare ima bolje

Modovi bio bi red napraviti novu temu i prebaciti ovaj sadržaj odavde u nju ima finog materijala za diskusiju :)
i prije svega da dalje ne trujemo off-om ovu temu
Korisnikov avatar
vwmilan

Postod Talladega_500 » Uto Apr 16, 2013 9:52 pm

Nema sanse da Sprinter moze da vuce prikolicu tesku 15,000+ lbs (kao onaj Ford F-350 sa moje slike gore) i da u takvim uslovima predje velike miljaze. Pod "velike" smatram na 300,000+ milja, sto je nesto sta ce svaki Americki full-size pickup preci bez problema.
Uz to, kao sto sam spomenuo ranije, Americki pickupi su takvi da ih mozes koristiti i za poslove i kao familijsko vozilo, jer imaju sve u jednom. Moze ih voziti i onaj ko radi na farmi ili gradjevini svaki dan, a moze ih voziti i onaj ko radi u kancelariji i zeli vozilo kao hobi za vikend. Kod Sprintera to nije slucaj - vozio sam se jednom u njemu kad sam pomagao prijatelju da preseli - jer je bucan, neudoban i nevidjeno jeftino uradjen unutra. Tipicno radnicko vozilo. Solidan za poslove, ali ga niko nece kupiti ko radi u kancelariji tokom radnih dana i zeli vozilo za kampovanje ili vucu prikolice vikendom.

Interesuje me, kad smatras da je Focus toliko los - za koji auto smatras da je najbolji u klasi?

Bilo bi fino da moderator ove off-topic komentare prebaci u novu temu u "Offtopic" sekciji.

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Postod a112 » Uto Apr 16, 2013 10:56 pm

Talladega_500 je napisao:
ČikaMoma je napisao: Jednom u sto godina pomoćiće prijatelju u selidbi - jedini put kad ga neće koristiti kao što normalan svet koristi Golfa.

Nije bas tako ... To znam jer sam do pre par meseci bio vlasnik Forda F-150. ;)

Od cestih projekata u i oko kuce, do off-road voznje na kampovanju, do voznje zimi po snegu kada za noc napada po pola metra snega ...

U pickupu imas sve u jednom za sve uslove. Jedina mana im je visoka potrosnja (mada ovi noviji ne trose nista vise nego veca porodicna vozila tipa crossoveri i minivanovi), ali osim toga idealni su za sve uslove.

Oni su daleko od idealnog za sve uslove. Oni su kompromis za sve uslove stoga stvarno dobri nisu ni u kojim uslovima kao ni SUV segment.

Talladega_500 je napisao:Nema sanse da Sprinter moze da vuce prikolicu tesku 15,000+ lbs (kao onaj Ford F-350 sa moje slike gore) i da u takvim uslovima predje velike miljaze. Pod "velike" smatram na 300,000+ milja, sto je nesto sta ce svaki Americki full-size pickup preci bez problema.

Moj kolega u firmi u arsenalu vozila ima Sprintera kao i VW LT. Da koristi kakav full-size pickup ne bi više imao firmu.
Korisnikov avatar
a112

Pridružio se: Čet Jan 07, 2010 11:39 pm

Postod Talladega_500 » Uto Apr 16, 2013 11:02 pm

Nisu perfektni, ali za osobe koji zele sve u jednom ne postoji bolji izbor.

Za nekog ko hoce vozilo da vozi do kancelarije od ponedeljka do petka, a vikendom za rad oko kuce ili hobi, a pri tom zeli prostor za celu familiju, bogatu opremu iz automobila, i vozilo koje moze da vozi u svim vremenskim uslovima - pickup je najbolja opcija.

Sto se tice tvog kolege, ja nisam rekao da su pickupi idealni za Evropu iz raznih razloga (uglavnom zato sto su veliki potrosaci za Evropsko trziste), ali kazi mi jedno - jel tvoj prijatelj koristi ta vozila koje poseduje i da vozi decu u skolu ujutro i za porodicne godisnje odmore ili ima drugo vozilo za takvu svrhu?

A i tvoj prijatelj verovatno nije neko ko koristi vozila da vuce nesto tesko vec verovatno prevoz laganije robe?

Verovatno ne radi ovo sa Sprinterom ...

Slika
Poslednji put menjao Talladega_500 dana Uto Apr 16, 2013 11:10 pm, izmenjena samo jedanput

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Postod a112 » Uto Apr 16, 2013 11:07 pm

A može se i ovako ako si razuman i nemaš familiju krmaka koji jedu isključivo u McDonaldsu.

Slika

Talladega_500 je napisao:Sto se tice tvog kolege, ja nisam rekao da su pickupi idealni za Evropu iz raznih razloga (uglavnom zato sto su veliki potrosaci za Evropsko trziste), ali kazi mi jedno - jel tvoj prijatelj koristi ta vozila koje poseduje i da vozi decu u skolu ujutro i za porodicne godisnje odmore ili ima drugo vozilo za takvu svrhu?

Koristi ih za razne prigode, jedno vrijeme ga je vozio gotovo svaki dan. Isto tako upravo radi toga što američka populacija koristi pickupe za razne prigode ja u Europi moram gledati kako ekonomija uništava autoindustriju.
Korisnikov avatar
a112

Postod starac vujadin » Uto Apr 16, 2013 11:13 pm

Au, koliko si ti pun predrasuda i neznanja o Americi i američkim kolima...da samo znaš koliko je para zaradio Volvo na svojim karavanima u Americi. Nego, da predložiš neki predlog o budućoj klasici umesto što vodiš priču protiv novog svetskog poretka?

Što naravno ne znači da Taledaga na daje nesuvisle predloge šta će biti budući klasik, ali je bar čovek proaktivan, a i tvoja kritika njegovih predloga maši poentu totalno.
Poslednji put menjao starac vujadin dana Uto Apr 16, 2013 11:14 pm, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
starac vujadin

Pridružio se: Uto Apr 14, 2009 8:18 pm

Postod a112 » Uto Apr 16, 2013 11:13 pm

Sad si dopunio edit pa da ja odgovorim u nov post. On sa sprinterom vuče sve i svašta stvarno. Inače je Iveca turbodailija najvećeg vukao Hondom Accord tako da nećemo o tom što vuče. Navukao se taj sprinter i raznih automobila i svačega. Inače ga najviše koristi za mramorne ploče jer ima klesarstvo, a mramorne ploče su veoma teške što vjerojatno znaš i sam. (mramor/mermer)

A što fali tomu što je Volvo zaradio u Americi?

Ja sam se inače samo nadovezao na temu koja bi po svemu sudeći trebala biti prebačena kako je netko prije mene zaključio. Nisam inicirao da tema ide dalje u ovom smjeru s nekoliko prethodnih postova. Vratit ćemo se na buduću klasiku uvelike se nadam.
Poslednji put menjao a112 dana Uto Apr 16, 2013 11:16 pm, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
a112

Postod Talladega_500 » Uto Apr 16, 2013 11:14 pm

a112 je napisao:A može se i ovako ako si razuman i nemaš familiju krmaka koji jedu isključivo u McDonaldsu.

Nemoj molim te da si smesan ... U Wisconsinu za noc zna da napada toliko snega da ni vrata tog Volva nebi mogao da otvoris ... a da ne govorim da vuces nesto teze sa njim, kao sto su one kamp prikolice koje sam ranije postavljao.

a112 je napisao:Koristi ih za razne prigode, jedno vrijeme ga je vozio gotovo svaki dan. Isto tako upravo radi toga što američka populacija koristi pickupe za razne prigode ja u Europi moram gledati kako ekonomija uništava autoindustriju.

Ako ih koristi za razne prigode, onda mi odgovori na specificna pitanja koja sam te pitao - jeli vozi decu u skolu/vrtic svako jutro sa Sprinterom i da li ide na porodicne odmore sa Sprinterom ...?

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Postod starac vujadin » Uto Apr 16, 2013 11:15 pm

Ne fali ništa tome što je Volvo zaradio, nego tebi fali znanja o tome. ;)
Korisnikov avatar
starac vujadin

Postod a112 » Uto Apr 16, 2013 11:20 pm

Talladega_500 je napisao:
a112 je napisao:A može se i ovako ako si razuman i nemaš familiju krmaka koji jedu isključivo u McDonaldsu.

Nemoj molim te da si smesan ... U Wisconsinu za noc zna da napada toliko snega da ni vrata tog Volva nebi mogao da otvoris ... a da ne govorim da vuces nesto teze sa njim, kao sto su one kamp prikolice koje sam ranije postavljao.

a112 je napisao:Koristi ih za razne prigode, jedno vrijeme ga je vozio gotovo svaki dan. Isto tako upravo radi toga što američka populacija koristi pickupe za razne prigode ja u Europi moram gledati kako ekonomija uništava autoindustriju.

Ako ih koristi za razne prigode, onda mi odgovori na specificna pitanja koja sam te pitao - jeli vozi decu u skolu/vrtic svako jutro sa Sprinterom i da li ide na porodicne odmore sa Sprinterom ...?

Nije nemoguće opremiti Volvo da savlada svašta. Vozi dijete u školu sa sprinterom povremeno ukoliko sprinter nije ostao u firmi. Ne ide na porodične odmore s tim Sprinterom jer ne ide baš na porodične odmore. Ne kažem ja da je Sprinter all in one vozilo već da ne postoji pretjerana potreba proizvodnje tih golemih kamioneta.

starac vujadin je napisao:Ne fali ništa tome što je Volvo zaradio, nego tebi fali znanja o tome. ;)

Ja sam spomenuo Volvo jer govorimo o američkoj klijenteli. Volvo se tamo dobro prodaje. Što je tu pogrešno?
Korisnikov avatar
a112

Postod Talladega_500 » Uto Apr 16, 2013 11:23 pm

@a112,

Sprinter se prodaje u Americi imam priliku da vidim solidan broj njih na ulicama, ali se uglavnom koriste za lagane poslove. Moj prvi komsija je vodoinstalater i koristi bas Sprintera za posao. Amerikanci takodje prodaju dva slicna vana koji su identicni Evropskim verzijama (Ford Transit i Ram ProMaster ili kod vas poznatiji kao Fiat Ducato).

Ali to su proizvodi za prevoz lakse robe dok se pickupi ne koriste toliko za prevoz koliko za vucu stvari. A van kao sto Sprinter ne mozes za koristis za vucu necega tezeg jer pre svega nemas prostor za 5th wheel kuku, znaci dolazi u obzir jedino neka manja prikolica.

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Postod starac vujadin » Uto Apr 16, 2013 11:27 pm

Aaaa...pa ti si jedan od onih "perpetuum mobile" diskutanata koji se malo prave ludi, vrte jedno te isto i potpaljuje nervozne po forumu da bi krenula neka priča...."usisivač energije" Ma pali...ionako će ovo sve biti obrisano ili premešteno.
Korisnikov avatar
starac vujadin

Postod Talladega_500 » Uto Apr 16, 2013 11:29 pm

a112 je napisao:Nije nemoguće opremiti Volvo da savlada svašta. Vozi dijete u školu sa sprinterom povremeno ukoliko sprinter nije ostao u firmi. Ne ide na porodične odmore s tim Sprinterom jer ne ide baš na porodične odmore. Ne kažem ja da je Sprinter all in one vozilo već da ne postoji pretjerana potreba proizvodnje tih golemih kamioneta.

Ja sam spomenuo Volvo jer govorimo o američkoj klijenteli. Volvo se tamo dobro prodaje. Što je tu pogrešno?

Volvo je moguce opremiti do odredjene mere da bude kao porodicno vozilo, ali ne i radnicko. Zamisli da radis na nekom projektu oko kuce ... Evo da ti dam svoj primer jer sam pre par godina u potpunosti renovirao podrum. Znaci dovezao sam gomilu peska, cementa, gipsanih tabli i ostalih materijala u svom pickupi.
E sad zamisli da svaki put kad sam dovozio tako nesto da sam morao da obaram sedista i opet bi ceo auto bio isrpljan ...

A ako cemo gledati bas o potrebi ... Ne, ne postoji tolika potreba za pickupima, ali od kada se to covek samo zadovoljava samo sa onim sta je potrebno?

A sto se tice samog Volva u Americi, prosle godine ih je prodato samo 68,000, sto ga cini jednim od najgorih prodavanih kompanija. Ako ne racunamo skupocene exotice (Ferrari, Lamborghini i slicni), samo Smart, Fiat i Mitsubishi su prosle godine bili losije prodavani od Volva. Cak i klasa po kojoj je Volvo bio poznat u Americi (karavana) je izumrla tj. i sam Volvo je odlucio da prestane da prodaje karavane u Americi.

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Postod a112 » Uto Apr 16, 2013 11:35 pm

starac vujadin je napisao:Aaaa...pa ti si jedan od onih "perpetuum mobile" diskutanata koji se malo prave ludi, vrte jedno te isto i potpaljuje nervozne po forumu da bi krenula neka priča...."usisivač energije" Ma pali...ionako će ovo sve biti obrisano ili premešteno.

Kako rekoh, nisam ja potpalio ove zadnje stvari u temi već samo odgovorio na prethodno spomenute teze. Ja smatram da ako netko nešto tvrdi ili napada nekoga treba to i argumentirati inače priča ne drži vodu. Ako ne argumentirate možda ste starac, ali nikako i mudrac. Sve se ovo dosta tiče buduće klasike jer zbog tog načina američkog razmišljanja nema baš previše zanimljivih automobila već se gleda profit u svemu. Da nije tako bilo bi više buduće klasike.
Korisnikov avatar
a112

Postod djape1977 » Sre Apr 17, 2013 8:12 am

starac vujadin je napisao:Au, koliko si ti pun predrasuda i neznanja o Americi i američkim kolima...da samo znaš koliko je para zaradio Volvo na svojim karavanima u Americi. Nego, da predložiš neki predlog o budućoj klasici umesto što vodiš priču protiv novog svetskog poretka?

Što naravno ne znači da Taledaga na daje nesuvisle predloge šta će biti budući klasik, ali je bar čovek proaktivan, a i tvoja kritika njegovih predloga maši poentu totalno.

mislim da kolega zapravo pati od pojave u klinickoj psihopatologiji poznate pod nazivom logoreja, primenjeno ovde to bi bila skriboreja. proaktivan ipak nije odgovarajuci izraz ovaj put
nemoj na silu, uzmi veci cekic
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Pridružio se: Sub Okt 24, 2009 3:20 pm
Oldtajmer: fiati: 124 sport, 131 mirafiori, 131 racing, 132 2000, ritmo 105, ritmo 130 abarth
lada: 2103 i 2104

Re: Pick-up&American way of life

Postod a112 » Sre Apr 17, 2013 1:20 pm

Eto sad smo u offtopicu kako priliči. Pa forum je mjesto za diskusije, a ja vremena kako rekoh za diskusije imam. Tko je došao na forum da nešto nauči taj se zajebao. Sadržaj foruma dopunjuju ljudi koji nerijetko i griješe. Uči se iz knjiga, a forum je čista zabava. Tko se oko ovog živcira on bi se trebao zapitati također što nije u redu s njim.
Korisnikov avatar
a112

Postod TRIO_driver » Sre Apr 17, 2013 7:03 pm

Da dodam i ja koju pickupovsku...:)

Ovako, Ameri nisu ludi sto vole pick up, i on ima itekako logike, jedino je stvar dimenzija. Za Evropu, maksimalni domet je pick up klase Hilux, D-max, L200, Amarok, Ranger, itd.

Sve vise od toga je nepotrebno nama ovde.

A prednosti:

5 vrata sa svom opremom
sasija mnogo izdrzljivija nego bilo koja samonoseca
pogon na 2 i 4 tocka po potrebi, prolazi gde ostali staju
3t vuca prikolice
1t nosivost ili 1 euro paleta
bezbednost
registracija na teretno, 3.0 kosta kao teretno 20k dinara, a kao putnicko 120k dinara
Povracaj PDV od 20% za firme
povracaj PDV na dizel gorivo
Ulazi u trosak poslovanja sve stavke(kupovina, odrzavanje..)

Mana je samo potrosnja i velicina, kao i cena odrzavanja, ali po meni, odlican auto i ja ozbiljno razmisljam u pravcu japanskog pick upa..

Iako 5.7 Tundru obozavam, ipak je previse za Srbiju, 3.0 Hilux je vise nego sposoban.
Slika
Korisnikov avatar
TRIO_driver

Pridružio se: Ned Feb 14, 2010 7:45 pm
Oldtajmer: Mazda 1500 De Luxe '69
Honda Civic '78
Toyota Crown '68

Postod a112 » Sre Apr 17, 2013 10:40 pm

Kod nas je s poreznim olakšicama i cijenom registracije vjerujem veća komplikacija i veći trošak. Inače Hilux je meni osobno strašan stroj! S Tundrom nažalost iskustva nemam.
Korisnikov avatar
a112

Sledeća

Povratak na Offtopic