Pozdrav!!

Pozdrav!!

Postod salespeed » Ned Apr 09, 2017 6:21 pm

Pozdrav svima.

Zovem se Ivan i iz Nisa sam. Automobili me interesuju generalno jos od ranije.
Imam jednog oldtajmera koji mi stoji u jednoj mojoj grazi poslednjih 15-20 godina.
Planiram uskoro da ga islikam i stavim na prodaju na ino sajtovima i sl.
Bice mi potrebna Vasa pomoc u smislu saveta vezano za tu prodaju.
Vi ste upuceni koji sajtovi su pogodni, zakonskih propisi za izvoz i slicno.
Medjutim, o svemu tome kasnije. Pitacu redom uskoro.

Sto se tice automobila o kome govorim to je Sunbeam iz 1972-76.
Vidim da ga na nekim sajtovima zovu Hillman Hunter i slicno. Meni je to malo cudno.
Znam da je prodavan u americi pod nazivom Plymouth Cricket. Da, imao je veze i sa nekadasnjom firmom Hillman.
Potom i firmom Chrysler i sl. Ali ipak to je Sunbeam.

Ja sam ih u proslosti imao nekoliko ukljucujuci i poslednji model iz '80. pod firmom Chryslerom, model posle Avengera.
Zaparavo, pre vise od 20 godina bavio sam se sa prijateljom tim automobilima.
Ovaj koji pominjem sam sacuvao jer je po meni najlepsi model. Trebalo je da ceka restauraciju i bude poklonjen mom bratancu.
Ipak, neke okolnosti su se promenile i ici ce na prodaju. Ne ocekujem neku supercifru da ne bude neke zbune oko toga.
A u tu grazu, kada se oslobodi, ici ce jedna Alfa koja ce cekati svoje vreme.

Kako god eto me medju Vama.
Korisnikov avatar
salespeed

Pridružio se: Ned Apr 09, 2017 5:31 pm
Oldtajmer: Sunbeam

Re: Pozdrav!!

Postod Saleksandar » Pon Apr 10, 2017 1:33 am

Добродошао!
Poslednji put menjao Saleksandar dana Sre Apr 12, 2017 6:42 pm, izmenjena samo jedanput
BMW 700.
Korisnikov avatar
Saleksandar

Pridružio se: Pet Mar 24, 2017 6:11 pm

Postod asconaextreme » Pon Apr 10, 2017 5:14 pm

:wave: :wave: :wave:
Korisnikov avatar
asconaextreme

Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 12:01 am
Oldtajmer: opel ascona b,fiat 500 L

Postod UmetnostNaTockovima » Uto Apr 11, 2017 4:12 pm

Pozdrav za Niš i za tebe i dobrodošao na forum.

Da ti malo pomognem oko tvoje nedoumice vezane za ime automobila, pošto inače generalno volim britanske automobile, pa znam ponešto i o ovome, iako on ne spada u red najinteresantnijih Britanaca.
Automobil o kome govoriš bazično se nazivao Hillman Avenger (a ne Hunter, koji je svima poznatiji kao iranski Paykan - auto koji fabrika Khodro u Iranu štancuje sa malim izmenama do dana današnjeg - nakalemberili su mu prednji kraj od Pežoa 405!), a proizveden je kao prvi tzv. svetski automobil firme Hillman - namenjen pre svega izvozu na kontinentalno evropsko, severno i južno američko tržište. U svemu ovome, kao i samom Chrysler-ovom preuzimanju Hillman firme, udela je imao i jedan od najsposobnijih menadžera firme Chrysler u njenoj istoriji i veliki biznismen Lee Iacocca. Ovaj auto se prodavao na različitim tržištima pod različitim imenima i sa minornim razlikama prilagođenim lokalnim tržištima - Hillman Avenger, Sunbeam Avenger (ili samo Sunbeam, kao npr. u Jugoslaviji), Talbot Avenger, Dodge Avenger, Plymouth Cricket, Dodge Polara, Dodge 1500 ili Chrysler 1500, poslednja dva imena sve dok VW nije preuzeo proizvodnju ovog auta pod imenom Volkswagen 1500, na tržištu Južne Amerike - prepuštanjem proizvodnje ovog auta VW-u, Chrysler je namirio dugove nastale još u vreme nesuđene saradnje oko VW-a Karmann Ghia.
Hillman Avenger je 1976. preimenovan zvanično u Chrysler ili Talbot Avenger i proizvođen je do 1981. kada se gasi i ova fabrika koja danas funkcioniše sa samo malim delom nekadašnjih kapaciteta i radi delove za Chrysler. Od 1976. godine marka Hillman se gasi. Ovaj automobil, iako uspešan u svoje doba, smatran je dosadnim i takoreći, bljutavim, a sa delovima kompatibilnim za neke interesantnije modele, lošom antikorozivnom zaštitom i manjkom interesa oldtajmeraša, iščezavanje ovog auta sa drumova bilo je veoma temeljito i brutalno. Na britanskim drumovima ostaje ih manje od 300, a relativno brojni su još uvek u Latinskoj Americi, zahvaljujući kreativnosti i talentu dovitljivih majstora koji pomažu lokalnoj sirotinji da svakojaku motorizaciju decenijama održi u životu.
Na kraju, malo moje lične istorije - iako sud istorije nije mazio ovaj model, meni lično, prilično je drag iz sentimentalnih razloga - kada sam bio klinac od 8 ili 9 godina, a kako sam odrastao u neposrednoj blizini filmskog grada na Košutnjaku, gde su tada stajali brojni napušteni automobili u kojima smo se kao deca igrali, pamtim dva ispostelo crvena Avengera od kojih je jedan bio skoro ceo, samo bez točkova (sa plišanim enterijerom koji je bio dosta solidno očuvan) i jedan kome je osim šalt table u kabini stajala samo hoklica na vozačkom mestu, a motor, hauba, krila i svetla, stakla, točkovi i branici su bili poskidani.
Nadam se da ti se dopao moj tekst.
https://www.youtube.com/watch?v=f_Domv66tJA
https://www.youtube.com/watch?v=gig53e6tXtw
https://www.youtube.com/watch?v=JyYyqdt2tHQ&t=254s
Izradjujem crteze vaseg ili automobila iz vasih snova po narudzbini. Kontakt u inbox!
Korisnikov avatar
UmetnostNaTockovima

Pridružio se: Sre Dec 23, 2015 8:18 pm
Oldtajmer: Trenutno nemam vozilo u vlasnistvu, automobili snova -1959 Cadillac Series 62 Convertible i 1955-58 Bel Air

Postod salespeed » Uto Apr 11, 2017 11:36 pm

.
Bravo za tekst! Svideo mi se!!

U medjuvremenu, ja nisam nista pratio u vezi ovog automobila, ali pre 15-20 godina jesam.
I ipak me malo iznenadjuje ta promenjena prica u odnosu na tada na internetu.
Naime, ranije je bilo po engleskoj klubova u generalno tri grupe vezano za naziv Sunbeam.
Jedna se ticala Sunbeam Alpine I to je auto iz '60. Druga je u vezi onakvih kakav je u drugom videu u tvojoj poruci.
I treca je vezana za model iz 1979 '80 I '81. Taj se model bitno razlikovao. Bio je modernijeg izgleda npr. kao Kadet City ili nesto malo modernije.
Posebno je bila interesantna verzija Ti (oko 10.000 - 12.000 komada), a jos posebnije sa Lotus motorom kojih je bilo oko 2400 komada ukupno.
Neznam koliko je poznato ali pobednik za 1981 u WRC bio je lik koji je vozio taj model I to kao slobodan strelac, ne kao deo nekog fabrickog tima.
Tada je to jos moglo i verovatno bilo poslednje.

Ono sto je meni poznato je da fabrika koja je proizvodila modele koje ja gore pominjem je bila deo Root grupe (pominje se u prvom, domacem, video klipu).
Ta Root grupa je unazad imala je jako dugu istoriju sve prakticno od prvih pocetaka proizvodnje automobila. Zapravo prvi naziv Sunbeam je bio dat bicikli npr, 1896 a onda je fabrika radila i automobile. Taj naziv je imao kontinuitet pre kao naziv proizvodjaca nego kao model. Kao model mozda '60. i '70. Npr. bio je jedno od poznatijih automobila u Indiji (engl. kolonija) u periodu izmedu dva svetska rata. Neki modeli od tih starih, starih pravili su neke rekorde u to vreme u auto industriji. Ono cvega se sada secam to je npr. model Silver Bulit koji je prvi postigao brzinu 200 mph (ili je neka druga cifra, nisam siguran, ali je upitanju obaranje dotadasnjeg rekorda). Takodje, mislio sam da je prica o Sunbeamu umrla sa Chrysler-om koji ih je posedova poslednjih nekoliko godina. To za Argentinu mi nije bilo poznato. Chrysler je nesto slicno uradio i sa francuskom Simkom. Npr. Simka Horizon I poslednji model Sunbeama imali su neke zajednicke delove jer su tada oboje bili pod Chrysler-om.

Eto to je ono sto sam ja mogao da izvadim iz svog secanja. Veci deo toga je zapravo ono sto sam cuo od svog prijatelja koji me je tada i uveo u pricu sa Sambimima i koji je o svemu znao mnogo mnogo vise.
Korisnikov avatar
salespeed

Postod salespeed » Čet Apr 13, 2017 7:11 am

.

Ovaj mora biti da mi nudi tonirana stakla za Sunbeam-a !?

:clap: :clap:

.
Korisnikov avatar
salespeed

Postod Sale NS » Pon Apr 17, 2017 4:50 pm

Pozdrav i dobro nam dosao!
Svoj auto mozes predstaviti u sekciji predvidjenoj za to "Automobili Clanova" pa ces usput tamo dobiti i odgovore na svoja pitanja. Pozz.
Every single day, from dawn till dusk, you a find things to touch the heart and soul..Bmw A Way Of Life.
Korisnikov avatar
Sale NS

Pridružio se: Pon Okt 05, 2009 9:54 pm

Povratak na Predstavljanje članova