Kadet C

Kadet C

Postod the Mitar » Pon Maj 17, 2010 12:49 pm

Pozdrav svima, nisam baš najnajredovniji, ali svejedno uživam u svakoj prilici da učestvujem u radu foruma.
Trebalo bi mi par saveta od pravih "Opeldžija", naime već duže vreme me kopkaju, tj.privlače opel kadeti, tipa C. Koliko sam shvatio, uglavnom su sa motorima od 1.2, a ređe 1.0 ccm, sa pogonom na zadnjoj osovini.
Ako mi uspe da prodam "Bubicu", (idealna bi bila zamena, al ajd sad..) kupio bih neki tog tipa, a koliko vidim u odnosu na mnoge druge old i jangtajmere, i nisu strašni sa cenama. Takodje sam uvideo da su veoma ekonomični i dugovečni, što znači -pravi klasici zahvalni za vožnju.
Pre par godina sam prodao Askonu B, koja pripada tom vremenu, bila je sa 1.3 motorom, i zaista sam bio prezadovoljan.
Ako može par saveta u pogledu tog kadeta, kako je za delove, na šta bi trebalo obratiti pažnju prilikom kupovine, itd.
Korisnikov avatar
the Mitar

Pridružio se: Čet Dec 03, 2009 11:11 pm

Re: Kadet C

Postod camaro ss » Pon Maj 17, 2010 1:24 pm

moj otac je prije 7-8 goina imao kaett c coupe 1.3 ali sa okruglim farovima ..jel to bila budzevina ili nesto drugo jer nisam ni jedan drugi vidio sa takvim farovima
hobi je nesto besplatno a veoma skupo
Korisnikov avatar
camaro ss

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 5:45 pm

Postod beogradski_fantom » Pon Maj 17, 2010 2:35 pm

Raniji modeli su imalu okrugle farove, i meni se licno vise svidjaju.

Sam Kadett C je izuzetan materijal za rad i sredjivanje posto je prost da prostiji biti ne moze. Delova kao i za svaki oldtajmer ima malo a u Nemackoj postoje firme koje se bave licenciranom proizvodnjom. Sve se moze naci ali pitanje je samo po kojoj ceni. Olaksavajuca okolnost je to sto je u Jugi bilo bas dosta Kadetta C, tako da i sekond hend delovi mogu tu i tamo da se nadju.
Korisnikov avatar
beogradski_fantom

Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 11:52 am

Postod camaro ss » Pon Maj 17, 2010 7:23 pm

i meni se vise svidja taj sa okruglim mada se uvjek moze naci jos jedan za djelove ..moj otac je bio kupio jednog slupanog za mozda 150€ noviji model (sa kvadratnim farovima ) za djelove i sredio fino ovog naseg da bi ga kasnije prodao jednom liku koji ga je urnisao :cry:
hobi je nesto besplatno a veoma skupo
Korisnikov avatar
camaro ss

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 5:45 pm

Postod the Mitar » Uto Maj 18, 2010 10:32 am

Pozz forumašima, od Slavije, do Herc.New, i hvala na odgovorima, ali još uvek nemam baš prave informacije, u pogledu sitnih, ali bitnih stavki tipa, pogledaj ovo, obrati pažnju na ono, itd. Ukratko još saveta i iskustava. Hvala unapred, i ne zamerite na eventualnoj gnjavaži.
Korisnikov avatar
the Mitar

Pridružio se: Čet Dec 03, 2009 11:11 pm

Postod Kiki » Sre Jun 02, 2010 11:54 am

Ako sam ja uspeo da nabavim puno delova, a moj automobil je dosta redji od tvog,ne vidim koji bi bio problem sa nabavkom delova.
Korisnikov avatar
Kiki

Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 3:05 pm

Postod vlada13 » Uto Jul 27, 2010 11:01 pm

Što se tiče farova, vezni lim je isti kod obe verzije tako da neme problema i da se okrugli stave na verziju sa kockastim. Ja imam i jedne i druge, pa mogu da menjam :D
Korisnikov avatar
vlada13

Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 12:18 pm

Postod Anoksa » Pon Apr 25, 2011 10:57 pm

osim pragova i rubova truli oko akumulatora, ispod farova, "A"stubovi i leva greda u gepeku... ostalo je manjvvvise ok. delova imas dosta
Korisnikov avatar
Anoksa

Pridružio se: Sre Apr 20, 2011 1:40 am
Oldtajmer: Kadett C Coupe, Ascona C Cabrio

Povratak na Opel