kadet A

kadet A

Postod vranac » Pet Sep 09, 2011 12:55 pm

i ako je nemac i nije mi zanimljiv,redak je i prvi je savremen kadet

Kadett je ponovo uveden u oktobru 1962. 22 godine nakon što je prvobitni model prestao da se proizvodi.
1957 Opelov direktor Karla Stief je mandat General Motors sa središtem u Detroitu i pdlucuje da se razvije "savršen anti-Volksvagen" ("einen perfekten anti-VV"). Razvojni tim je vodjen od strane Stiefa, uz podršku Hansa Mersheimera (stvaralav auto-tela) i Verner, K. Strobel (stvaralac motora i hodne), zbog tajnosti,čak i sada se veoma malo se zna o razvoju istorije Kadeta iz 1962 . 649,512 automobila, koji su napravljeni u novoj Bohum fabrici kompanije do vremena kada je bio zamenjen u julu 1965.
Automobil je kasnije postao poznat kao Astra A. U Pored standardnih salona bio je i l (luksuzni model), kupe, i karavan [estate]. Novi Opel OHV motor je dostupan kao 1.0 sa 40 KS (30 kV) i 1.0 kao i S sa 48 KS (36 kV).Kadet jasno sadrži mnogo više savremenog dizajna od Volksvagen Bube koja je tada dominirala na tržištu za male porodične automobile u Nemačkoj i raznim zemljama u okruženju. Astra nudi više prostora za putnike, mnogo više prostora za prtljag i mnogo manje opterećenje na pogled napolje. Njegovo vodeno hlađenje motora omogućilo je da se obezbedi daleko efikasniji grejač. Čak i potrošnja goriva je u većini uslova superiornija od VW-a,a i mnogi komentatori mnogo bi radije Opelovo rukovanje,svetla i efikasne kočnice.
Međutim, sredina 1970-ih Kadetova je najveća slabost koja je već bila bolno očigledna.Vozila su brzo nestala na nemačkim putevima, dok je Buba izdržala. Astrina karoserija nije bila dobro zaštićena od korozije.
Na britanskoj auto emisiji Top Gear, Ričard Hamond je vozio 1963 Astru kroz sredinu Bocvane tokom 2007. Tokom tog izazova, Ričard Hamond je uspešno vozio Opel Kadett preko Makgadikgadi Solt Pane.Astra,jedan od prvih vozila ikada koje je preslo ceo tiganj. Hamond je voleo auto toliko da ga je nazvao Olivera, a kasnije je ga je uvezao u Ujedinjeno Kraljevstvo ,a onda ga obnovio i zadrzao ga u svom posedu. On se pojavio na blast lab Ričard Hamond sa personalizovanim tablicama "OLIV3R '.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednji put menjao vranac dana Pet Sep 09, 2011 3:53 pm, izmenjena 9 puta
montenegro
Korisnikov avatar
vranac

Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 3:03 pm
Oldtajmer: volvo 940(1990),
volvo 244(1982),
volvo 245(1981),
saab 900 turbo(1984)

Re: kadet A

Postod aca73 » Pet Sep 09, 2011 1:30 pm

ako vec postavljas nesto od tekstova potrudi se bar da ih malo sredis a ne samo prevedes preko google translatora-ovaj tarzan srpski deluje malo smesno ;)
Korisnikov avatar
aca73

Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 1:20 pm
Oldtajmer: lancia beta hpe executive
vw golf typ 155

Postod kiki243 » Pet Sep 09, 2011 1:33 pm

...vranac-prepravi tekst,ovako nevalja :thumbup:
SlikaSlikaSlikaSlika
SlikaSlikaSlikaSlika
Korisnikov avatar
kiki243

Pridružio se: Pon Apr 18, 2011 5:02 am

Postod vranac » Pet Sep 09, 2011 2:34 pm

nadam se da je bolje,nisam imao sad mnogo vremena da citam 100 puta i ispravljam,na pocetku sam postavio tekst negledajuci da li je ispravan,uglavnom je ispravan jer ne koristim google prevod,vec sopstvrni prevodioc koji mi je prijatelj napravio,hvala na obavestenju da tekst nije ispravan,jer verovatno opet imam neki virus u kompu koji blokira sve programe,sad sam morao rucno da ispravljam tekst,sredicu komp.pozdrav i hvala.
montenegro
Korisnikov avatar
vranac

volvo 244(1982),
volvo 245(1981),
saab 900 turbo(1984)

Postod aca73 » Pet Sep 09, 2011 2:56 pm

nema veze koji prevodilac koristis bitno je da pogledas ima li smisla to sto si preveo i postavio-ovo kazem zato sto vidim da se u tekstovima koje kacis ponavljaju iste stvari,nije mi bas jasno cemu tolika zurba kao da se takmicis sa nekim-bolje sedi kada budes imao vremena i odradi jedan tekst ili sta si vec hteo kako treba nego 10 kojima ce trebati lektorisanje i koje kakve prepravke da bi bili razumljivi. ;)
Korisnikov avatar
aca73

vw golf typ 155

Postod vranac » Pet Sep 09, 2011 3:05 pm

ma,zurio sam iz razloga sto sam isao da pogledam jedan auto,jel sad dobro ili moram da ponovim.
montenegro
Korisnikov avatar
vranac

volvo 244(1982),
volvo 245(1981),
saab 900 turbo(1984)

Postod aca73 » Pet Sep 09, 2011 3:19 pm

skoro,skloni "imanje" deluje kao totalna glupost-bolje ostavi estate pa napisi da je to karavan ili stavi samo karavan,to su neki detalji po kojima ljudi mogu da vide da razumes nesto od toga sto pises a ne samo da prepisujes-ima toga jos ovo sam samo naveo prvo sto sam video,kao sto rekoh bolje odvoj neko vreme i odradi kako treba nego u jurnjavi-niko te nece prestici u postavljanju ;)
Korisnikov avatar
aca73

vw golf typ 155

Postod HEMI 426 » Pet Sep 09, 2011 3:31 pm

aca73 je napisao:nema veze koji prevodilac koristis bitno je da pogledas ima li smisla to sto si preveo i postavio-ovo kazem zato sto vidim da se u tekstovima koje kacis ponavljaju iste stvari,nije mi bas jasno cemu tolika zurba kao da se takmicis sa nekim-bolje sedi kada budes imao vremena i odradi jedan tekst ili sta si vec hteo kako treba nego 10 kojima ce trebati lektorisanje i koje kakve prepravke da bi bili razumljivi. ;)

Bas to, vazan je kvalitet ne kvantitet...
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:38 pm

Postod Jimmy » Pet Sep 09, 2011 5:38 pm

Vranac , misim da je poenta i svrha pisanja teksta , pruzanje informacija kako posjetiocima sajta tako i informacija i razonoda vec postojecim clanovima. U svakom slucaju , prenijeti neko svoje iskustvo i svoje saznanje na kvalitetan nacin , praveci i gradeci pricu o Automobilu onako kako si je dozvio i onim sto si saznao.

Tako nastaje nesto sto je zanimljivo i edukativno svima, pa i onima koji vec znaju dosta toga o tom Autu. Recimo , Hemijev tekst o Spaceku sam procitao dva puta , a vec znam sve o autu , jer je njegova interpretacija bila vise od pukih informacija. Natjerate da taj auto posmatras sa vise postovanja sto proizilazi od sirenja vidika jer sam autor prosirivajnem svojih vidika prosiri i tvoje , da se tako izrazim. Talladegini tekstovi , a pogotovo o Nascaru su suvo blago koje sam na ovom forumu onako uzgred , sazvakao po vise puta , bez obzira kako oni nastali. Jer ih je autor interpretirao na pravilan i iskren nacin.

Cilj je pretpostavljam da forum bude bogat , kako clanovima sa pravilnim stavovima prema starim vozilima , kako prijateljskim odnosom i uzajamnim informacijama , tako i pricama o autima , koje su neki clanovi odlucili da podijele sa ostalima , jer su njih zaintrigrale i osjecaju da imaju ostalima da ispricaju dobru pricu.

Samo napred sa istrazivackim radom , gledaj da to sto radis ima maksimalno smisla i da tvoje rijeci ne budu isprazne vec korisne :thumbup:
Korisnikov avatar
Jimmy

Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 11:38 pm

Postod MRGUD » Čet Okt 06, 2011 4:05 pm

SlikaSlika
Korisnikov avatar
MRGUD

Pridružio se: Ned Sep 19, 2010 11:32 pm
Oldtajmer: opel kadett b 1973

Postod nik vwk70 » Sub Okt 08, 2011 7:25 pm

nemojte coveka napadati trudi se :D :D :D
Korisnikov avatar
nik vwk70

Pridružio se: Pet Maj 20, 2011 9:05 pm
Oldtajmer: vw k70l 1973

Postod jola » Ned Okt 09, 2011 5:26 pm

Moj cale imao ovakvog kadeta, bio je '64. godiste. Plavi kupe sa belim krovom i metalik plavim enterijerom.
Nesto najlepse sto sam ja u zivotu imao prilike da vidim. :clap:
Korisnikov avatar
jola

Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 3:14 pm

Postod American_V8 » Pet Dec 16, 2011 1:37 pm

Korisnikov avatar
American_V8

Pridružio se: Čet Apr 22, 2010 4:49 pm

Postod buske » Sre Feb 13, 2013 10:22 am

Imam kadeta a 1.0 L iz 1965. Interesuje dali zna neko dali ima jos koji u Srbiji jer ja nisam uspeo da pronadjem ni jednog.Nije ovaj na slici nego je model kao taj.
Korisnikov avatar
buske

Pridružio se: Sre Feb 13, 2013 10:13 am
Oldtajmer: Opel kadett a L iz 1965

Povratak na Opel