USA Vojni kamion

Vojna, teretna, dostavna vozila, autobusi i ostali...

Re: USA Vojni kamion

Postod Montoya » Čet Jul 11, 2013 12:28 pm

pre nego što nastavim za tom potragom da vas pitam ...
u slučaju da mi taj prenosni odnos odgovara,koliko je uopšte moguće naći te zubčanike
Korisnikov avatar
Montoya

Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 11:35 am

Postod Dfast » Pet Avg 30, 2013 10:01 pm

presvjetli je napisao:Izgleda tuzno&zalosno.
Ovaj sa slike ima tzv.JNA felne. Iz nekog razloga nasi su sa nekih GMC-ova skidali originalne duple tockove i stavljali ovakve jednostruke. Moj Dzems je imao takve.
Ne znam da li je to istina a bas me zanima...

Ta modifikacija je dosla iz nekog od tehnickih razvojnih centara, jer je pracen trend razvoja vojnih vozila u svetu. Koliko sam ja shvatio novi tockovi su trebali da obezbede vecu prohodnost po terenu, a ubacena je kontrola pritiska u gumama. Pa je kao i kod ostalih novijih vozila bilo omoguceno da se guma vozi sa cak 5-6 rupa od metaka. Medjutim po prici jednog mog starijeg vodnika to nije donelo neku prednost u normalnim uslovima i vecina su radije vozili one starije nemodifikovane.
Korisnikov avatar
Dfast

Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:02 pm
Oldtajmer: Mahindra CJ3-b 1968
Gpw 1945

Postod Dfast » Čet Sep 05, 2013 1:49 pm

Korisnikov avatar
Dfast

Pridružio se: Sre Avg 28, 2013 1:02 pm
Oldtajmer: Mahindra CJ3-b 1968
Gpw 1945

Postod nikola_n » Pon Mar 20, 2017 4:30 pm

E ovo kad odgledate, shvatite da je gmc cckw vozilo za specijalne namene.Ne verujem da iko bolje iskoriscava kamion nego mi u regionu.Eksploatisemo bolje i duze nego Amerikanci u ratu.I to jos traje...Slikaju se po EU (dzemsovi )cckw po raznim izlozbama nasminkani onako sa svim onim oznakama, a mi ovde slikamo kako treba da se eksploatise vozilo i to do granica izdrzljivosti. Svaka cast ovom vozacu na izvedenom manevru...Jedino je sigurno da je siguran u svoje vozilo-kamion cim ovo izvodi. :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=OB9FN5hTHcI
Korisnikov avatar
nikola_n

Pridružio se: Sre Jun 23, 2010 1:09 pm
Oldtajmer: 3 X JEEP WILLYS MB 2 X FORD GPW WILLYS CJ 3A

Prethodni

Povratak na Vozila za specijalne namene