generalka i nadogradnja motora DMB 1.1

generalka i nadogradnja motora DMB 1.1

Postod Petartajm » Sub Mar 07, 2015 10:55 pm

Predstvaio sam se,opisao nesto o meni i sada da pitam jer neznam mehaniku,znam osnovne stvari kao posmatrac,ali profi neznam.
Imam motor koji je zreo za generalnu ali ide jos.
Ja hocu neke male nadogradnje,izduvna grana,usis,dva dvogrla karba,nove karike,klipove,lezajeve radilice,bregastu,radilicu neku proverenu.
Neznam blok na koju je specijalu,ali bi hilznovo na standard,nekako mi dodje lakse.
Sta se isplati za iste pare,da li da idem na EFI ili na karbove.
Rezervoar i pumpa za gorivo elektricna nasao za 25eura,rezervoar mora prepravka.
Dajte neke ideje,da ne bude mnogo komplikovano ali da bude upotrebljivo,da ne natrpavam mnogo motor,da bude sto prostije i laganije za odrzavanje,ne bih povecavao performanse,nemam racuna za tako nesto,nemam zaradu iz toga.

Ima dosta vremena od kako mi je Selimaj Dunda pomagao u necemu,i Roman Jurisic,neki ga znaju a neki ne,nije mi bitno,ljudi mi davali savete iz prve ruke.

Doneli su nov zakon da nemogu da ubacim u zastavu nista osim zastava DMB i Fiat motora,neznam da li moze i Fiat uopste.
Ima tu puno projekata zastave po internetu,imam sve podatke o zastavi integrale i uvid u sve troskove,znaci znam kako i sta,ali hocu da probam u sopstvenoj reziji,ako moze neko da mi izadje u susret,znam da deluje detinjasto,ali zivot je takav.
Nemam radapcigere,moment kljuc,selne za karike,stroboskop za podesavanje ugla paljenja,blokatore remenice,nemam znanja za zupcanje repera remenice,gledao sam kako,ali mi nisu preneli znanje i uvid u to sta se gleda i na sta se obraca paznja GMT i tako dalje.
Volim mehaniku ali nisam imao prilike da je ucim,na sve koje naidjem ili mi traze mnogo para ili hoce pare a nemaju pola alata sa cime da radimo.
Mikrometri kostaju samo 100eura,merac dubine,merac fi cilindra kompresionog prostora,kao priprema za honovanje,glavu ima ko da obradi,honovanje ima ko da odradi,alat za vadjenje opruga ventila,zatim alat za stelovanje zazora ventila,plocice,alat za slajfovanje lezista ventila recimo kosta dosta.
Endoskop sam recimo napravio,imam neke poluprofesionalne alate,koliko pare toliko muzika.
Slika
Korisnikov avatar
Petartajm

Pridružio se: Sub Mar 07, 2015 2:34 pm
Oldtajmer: skala 55

Povratak na Mehanika