Restauracija Dodge Touring 1921god.

Restauracija Dodge Touring 1921god.

Postod ekangta » Pon Dec 14, 2009 3:49 pm

Hocu da vam predstavim restauraciju trenutno najstarijeg automobila u BiH ,Dodge Touring 1921god. Vozilo sam nasao na internetu u USA u Phoenixu ,kao i ostale automobile sto sam tamo nasao ,inace ponudio sam ga kolegi iz kluba koji je bez puno premisljanja pristao da ga kupi.Zadnja slika pokazuje trenutno stanje ,a nadamo se da ce do proljeca biti gotovi.Na moje maksimalno insistiranje trudimo se i nagovaram vlasnika da ga maksimalno kvalitetno odradimo,dobro smo poceli ali zbog manjka zivaca od strane vlasnika ima nekih propusta koje cu pokusati ispraviti.Mozda ste vec na stranici vidjeli slike ,ali zbog komentara,pitanja ,a i kritika otvaracu svaku temu restauracije posebno.

http://www.otkveteran.com/dodge-touring ... d.,38.html
Korisnikov avatar
ekangta

Pridružio se: Uto Apr 14, 2009 12:03 am

Re: Restauracija Dodge Touring 1921god.

Postod HEMI 426 » Pon Dec 14, 2009 4:23 pm

Svaka cast za poduhvat, to sam ti rekao i kad smo se videli, veoma je retko da se neko prihvati restauracije automobila koji su napravljeni pre II sv. rata i za koje ne postoji skoro nikakva tehnicka podrska. Imao si srece da nadjes ocuvan i komplenat primerak. Na ovim poslednjim slikama se vidi da lepo napredujete i drago mi je, pogotovo sto ova restauracija ne zahteva samo mehanicara i limara nego i stolara... :thumbup:
Imaj u vidu da 1921 godine delovi na automobilima ( maska hladnjaka na primer ) nisu bili hromirani nego cinkovani ili napravljeni od bakra pa polirani ( kuciste farova i sl ), tako da moderno hromiranje ne bi bilo period detalj. Obzirom da vam je restauracija do sad vodjena kako treba, obratite paznju i na ovo.

Ovo sam skenirao za tebe iz "Standard Catalog of Chrysler 1914-2000" a tice se ovog auta. Posto Dodge iz '21 ima dosta sklopova od predhodnih godina ( motor na primer ) ako ti nesto konkretno treba, kazi, skeniracu i poslacu ti

Slika
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:38 pm

Postod ekangta » Pon Dec 14, 2009 4:45 pm

ok ,hvala znam za masku da nije kromirana ,cini mi se da je krenula bar na Dodge-u iz Slovenije tek oko 1924

Slika
Korisnikov avatar
ekangta

Pridružio se: Uto Apr 14, 2009 12:03 am

Postod HEMI 426 » Pon Dec 14, 2009 4:50 pm

Po slikama iz knjige, 1926 su prve hromirane maske pocele
Inace, ni natpis DODGE na masci nije originalan ( a verujem da ste to provalili ) i potice iz sa kraja 60tih ili pocetka 70tih... ;)
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:38 pm

Povratak na OTK Veteran - Banja Luka