[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4539: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4541: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4542: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4543: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
Oldtajmeri | Forum • Pogledaj temu - opel olympia 1952

opel olympia 1952

opel olympia 1952

Postod milos e. » Sub Apr 17, 2010 9:23 pm

Zovem se Miloš pre skoro godinu dana započeo sam restauraciju automobila za koji su mi mnogi rekli ne diraj ništa sedi i vozi ali meni djavo nije dao mira te odlučuh da od autombila u ovakvom stajnu

napravim sledeće....

auto na šlep pa na put u Vojvodinu kod majstora Miće u Maradik.

Mića gleda a šta li misli? Misli on napraviću ja lutku od tebe!(Voli dečko izazove).

Tamo se nastavlja dalja destrukcija automobila.Ono malo šrafova i delova koji su bili neophodni da ostanu na autu da bi on stigao na odredište (valjda ne i u večna lovišta)skinuti su i auto je postavljen na kolica gde će se raditi dalji postupci u restauraciji olympie.
Poslednji put menjao milos e. dana Ned Apr 18, 2010 11:52 pm, izmenjena 2 puta
Korisnikov avatar
milos e.

Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 11:11 pm

Re: opel olympia 1952

Postod HEMI 426 » Sub Apr 17, 2010 9:44 pm

Video sam ti auto pre neki dan u Maradiku i uradjen je jako dobro, nemam slike da postavim ali kad ga budes nosio na farbanje ,slikaj... :thumbup:
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:38 pm

Postod milos e. » Sub Apr 17, 2010 10:27 pm

Auto spremljen za peskiranje i nadjeno ko će taj posao da obavi tek posle dva i po meseca.U medju vremenu kod mene u garaži pune 23 kutije delova koje treba uraditi u medju vremenu dok se radi limarija i farbanje.

Ovde je napravljena katastrofalna greška.Naime u spremanju motora za peskiranje koji je bio u odličum radnom stanju skinut je dekl podizača ventila koji je bio u sjajnom stanju i umesto njega stavljen dekl jednog starog motora.Tu nisam obratio pažnju na to da je na jednom mestu dihtung pukao te kada sam stavio drugi poklopac ostala je malena rupica kroz koju je prilikom peskiranja motora ušla neznatna količina peska.Neznatna količina peska ili ne sada ću zbog tog propusta morati da totalno otvorim motor i izvršim detaljno pranje istog.Jer šta bi se desilo sa karikama blokom ležajevima i ostalim sklopovima kada bi do njih došlo "malo"kvarcnog peska?????????????

Ovo je samo jedan mali deo delova koje trbe vratiti u svoju mladost znači 58god.unazat.
Poslednji put menjao milos e. dana Ned Apr 18, 2010 12:22 am, izmenjena 5 puta
Korisnikov avatar
milos e.

Postod nenad » Sub Apr 17, 2010 10:32 pm

Samo nastavi!

Bravo :thumbup:
Korisnikov avatar
nenad

Pridružio se: Pon Dec 07, 2009 9:59 am

Postod milos e. » Sub Apr 17, 2010 10:37 pm

Sledeća faza je naravno peskiranje svih delova zahvaćenih korozijom.

Posao završen posle 3sata rad.

Peskiranje uradjeno i na oba trapa,krilima,vratima,haubama,kardanu, felnama,i gomili raznih sitnih i krupnijih delova.

Auto zatim ulazi u komoru da bi se ispeskirani delovi zaštitili od nastanka korozije uticajem vlage iz vazduha.Špricanjem Šabačke dvokomponentne zaštitne antikorozivne boje(EPOKSI).

Prelazimo na sledeću fazu(ne prelazimo mi nego majstor prelazi).Pravljenje delova limarije koje je korozija napravila perforaciju makar ona bila i 1mm.

Nadzorni "organ"pregleda radove.U ovoj fazi radova ja samo mogu da pregledam radove i da dam neku konstruktivnu ideju u vezi rešavanja nekih problema.Ne treba se mešati u stvari koje nisu u vašem domenu stvaralačkog rada.Ja sam tu da podsetim (slikama) a i sećanjima na izgled nekih sitnih detalja.

I ako je izvršenp peskiranje poneki delovi se moraju tretirati specijalnim sredstvom za izvlačenjem zarobljenih unutrašnjih korozija.

Auto po malo počinje da poprima oblike automobila prelazi se na sledeću fazu gitovanje i priprema za farbanje.

Nešto čitam ovu moju prestavku "automobili članova" i mislim se da sam ja to preozbiljno počeo da radim. Kao da pišem članak za novine o restaurciji automobila.Izvinjavam se ako sam vas udavio ali se nadam da će bar neko našto iz ovog i sledećih tekstova iskoristiti u svojim restauracijama.
Poslednji put menjao milos e. dana Pon Apr 19, 2010 12:42 am, izmenjena 2 puta
Korisnikov avatar
milos e.

Postod TRIO_driver » Sub Apr 17, 2010 10:40 pm

Ne, bas naprotiv, ovo meni ce znaciti, da imam neki splet, kada ja budem moj rasturao, da bih ga sredio od nule, tako da sto vise slika, sa textom, to bolje!!
Slika
Korisnikov avatar
TRIO_driver

Pridružio se: Ned Feb 14, 2010 7:45 pm
Oldtajmer:

Postod milos e. » Sub Apr 17, 2010 11:13 pm

Ne znam da li bi ti savetovao da se upustiš u ovakav poduhvat restauracije jar je restauracija počela u aprilu 2009 a dokle je stigla prestavka već je bio kraj avgusta meseca.Dug je to i sveobuhvatan posao.Treba čovek da ima strpljenja za sve to.
Korisnikov avatar
milos e.

Postod TRIO_driver » Sub Apr 17, 2010 11:44 pm

Ne brinem se, preko zime moji drugari limari imaju manje posla, imaju ogromnu halu, a ja pored Mazde, imam svoj auto, sestrin, caletov i skuter, tako da mi penzionisanje Mazdice na 3 meseca ne smeta uopste, ali da budem siguran da je sve po P.S....:)
Slika
Korisnikov avatar
TRIO_driver

Pridružio se: Ned Feb 14, 2010 7:45 pm
Oldtajmer:

Postod milos e. » Ned Apr 18, 2010 12:12 am

Koja 3 meseca.Za tri meseca se nemoze uraditi ovo o čemu ja pričam pa po cenu da ti je to jedini posao koji radiš.Budi strpljiv i sačekaj da napišem šta sam ja uradio za 11meseci.Doduše nije se samo to radilo mora nešto da se radiu da bi se imalo odakle finansirati resrtauracija.
Korisnikov avatar
milos e.

Postod HEMI 426 » Ned Apr 18, 2010 12:16 am

jedina sigurna stvar kod restauracija je da nista nece biti lako kao sto izgleda, jeftino kao sto mislis niti ce da traje koliko ocekujes.... na ono sto si planirao dodaj jos 50%... To ceka mene, tebe i svakog ko se prihvati ozbiljne restauracije.
Koliko je bitan novac i znanje, toliko je bitno strpljenje i pazljivo planiranje...
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:38 pm

Postod milos e. » Ned Apr 18, 2010 12:40 am

A naj bitnije u svemu je da te zbog svega gore navedenog ne napusti volja da posao dovedaeš do kraja.Nismo li se malo puta sreli sa oglasima prodajem zapčeta restauracija,završeno farbanje,90%završene restauracije itd.Nije to baš tako jednostavno.Ja sam u dva navrata toliko izgubio volju da sam mislio da ću možda i odustati.To su oni trenutci kada nešto radiš a ništa se ne vidi da si uradio.Vrtiš se u krug i ne možeš da rešiš problem.Naj teže restauracije su one kod kojih ne možeš da kupiš novi deo a stari ne znaš kako da osposobiš.Zato je moj predlog za buduće zaludjenike ovog hobija restaurirajte automobile za koje se mogu kupiti novi delovi.Verovatno sada razmišljate kako ja nisam realan "novi delovi su skupi"to je tačno ali imate uvek odstupnicu kada ni na koji drugi način ne možete rešiti problem kupiću novi deo za X meseci i problem je rešen.Neće vas uhvatiti melanholija kao mene što ne mogu naći četiri lajsne da bi auto bio kako treba.I onda čovek sebi postavlja pitanje čemu sve ovo do sada kada to neće biti ok.Možda sam malo preterao ovo nije tekst o odvikavanju od old-timera nego o ljubavi prema istima.Pojaviće se i te četiri lajsne jadnog dana a možda i pre.
Korisnikov avatar
milos e.

Postod ČikaMoma » Ned Apr 18, 2010 1:20 am

Korisnikov avatar
ČikaMoma

Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 5:21 am
Oldtajmer:

Postod Kiki » Ned Apr 18, 2010 5:13 pm

Najpre cestitam na automobilu i ovako detaljnom tekstu.Odredjene delove restauracije prepoznajem i upravo sebe zamisljam kako se hvatam u kostac za raznoraznim nepredvidivim problemima.

Ovo sto trenutno radis zove se prava i detaljna restauracija,ali kosta jako mnogo novca i zivaca,a dosta njih nema ili jedno ili drugo.

Sve pohvale i samo napred :thumbup:
Korisnikov avatar
Kiki

Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 3:05 pm

Postod milos e. » Ned Apr 18, 2010 8:43 pm

Da nastavim gde sinoc stadoh.Dakle kada vas uhvati beznadje morate nake od delova uraditi to vraca nadu.Izvini Nado vraca veru.Izvini i Vera.Vraca samopouzdanje i zelju za nastavak posla.

Delovi pre. :cry:

I posle. :)

Pre.

Posle

Na cajgere sam posebno ponosan.

Stanje pre. :thumbdown:

I posle :thumbup:

To je taj dekl koji je napravio dar mar sa peskom u motoru.

Stanje pre. :oops: :oops:

I posle. :P

Ovo mora da vrati i Veru i Nadu i zelju za nastavak posla.Kada se padne u depresiju otvoris kutije sa uradjenim delovima i milina.
Poslednji put menjao milos e. dana Čet Jan 27, 2011 5:04 pm, izmenjena 6 puta
Korisnikov avatar
milos e.

Postod vlada13 » Ned Apr 18, 2010 9:28 pm

Svaka čast za ovako detaljno sređivanje i detaljni izveštaj šta se sve radi i kako. Biće on kao nov kad bude gotov :)
Korisnikov avatar
vlada13

Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 12:18 pm

Postod milos e. » Ned Apr 18, 2010 11:26 pm

Ovo je zadnja faza do koje se doslo sredinom decembra meseca.Trebalo je samo da se izvrsi finalno smirglanje "na vodu" i da se pocne sa farbanjem.Medjutim u tom periodu doslo je do velikog zahladjenja te u konsultaciji sam majstor Micom odluceno je da se saceka prolece kada bi se farbanje obavilo.Bez obzira na sve uslove koje radionica pruza (grejana radionica)i postojanje komore za farbanje mislim da je odluka doneta ispravno.Taman da se svi slojevi raznih gitova filera i ostalih podloga za farbanje lepo dubinski osuše.

motorno odeljenje

Farbanje će se obaviti u par faza i to prvo bi se farbao auto odozdole.Zatim motorno odeljenje kabina i gepak.pa karoserija i na kraju svi delovi koji se mogu skinuti a to su vrata haube krila i milion sitnih odvojivih delova.Iznedju farbanja karoseriskih delova ofarbani delovi se štite da se magla od farbanja sledece faze nebi lepila na vec ofarbane delove i u tom slučaju ne bi imali sjaj nego bi bili matirani ti predhodno ofarbani delovi.Što bi za posledicu imalo jako loš efekat celog posla.
Korisnikov avatar
milos e.

Postod djape1977 » Pon Apr 19, 2010 10:56 am

svaka cast za petlju. retko ko ima herca da se upusti u ovakav posao i da ga dovede do kraja.

samo jedan savet: finalno farbanje haube, vrata i ostalih delova karoserije ipak obaviti sa delovima makar provizorno montiranim na auto. pitaj bilo kog iskusnog farbara da ti objasni detaljno zasto. i ako boga znas nemoj u tu bandera sivu boju. mora da je olimpija imala jos neke boje osim te. mozda neka plava ili bela kafa?

hemi: jedina sigurna stvar kod restauracija je da nista nece biti lako kao sto izgleda, jeftino kao sto mislis niti ce da traje koliko ocekujes.... na ono sto si planirao dodaj jos 50%... To ceka mene, tebe i svakog ko se prihvati ozbiljne restauracije.
Koliko je bitan novac i znanje, toliko je bitno strpljenje i pazljivo planiranje...

dodaj jos 150%
nemoj na silu, uzmi veci cekic
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Pridružio se: Sub Okt 24, 2009 3:20 pm
Oldtajmer:

Postod beogradski_fantom » Pon Apr 19, 2010 1:41 pm

Jako pedantno i detaljno :clap:
Korisnikov avatar
beogradski_fantom

Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 11:52 am

Postod milos e. » Pon Apr 19, 2010 7:19 pm

Korisnikov avatar
milos e.

Postod 911s [SK] » Pon Apr 19, 2010 7:43 pm

Svaka čast Miloše, ovo je uzor i pohvalu, malo ko se danas u Srbiji hvata u ovako ozbiljne restauracije. Ovo je pravi primer šta termin "restauracija" označava.
Da sam ja na tvom mestu kupio bih i jedno veliko stakleno zvono, ne bih smeo da je vozim posle svega toga. :)
Ford weist den Weg.
Everything we do, it's driven by you!
Slika
Korisnikov avatar
911s [SK]

Pridružio se: Pon Apr 13, 2009 6:48 pm
Oldtajmer:

Postod marius » Pon Apr 19, 2010 8:06 pm

I od mene imas sve pohvale :clap: samo napred
ispasce predivan auto
ali imam jednu jedinu zamerku ,
posveti vise paznje pri odabiru boje , cini mi se da ta plava nije prava boja za Olympiju,
i ja sam se na mom proslom projektu ,takodje kao ti,plasio experimentisanja sa bojama i eto sad se kajem ...
Na netu imas Olympije u razlicitim bojama, pa koja ti je srcu bliza tu odaberi.
Primera radi:
Slika
Korisnikov avatar
marius

Pridružio se: Pon Mar 29, 2010 5:25 pm

Postod milos e. » Pon Apr 19, 2010 8:18 pm

Gledam boje od jula meseca predprošle godine imam sve slike koje se nalaze na netu a i druge.Svesan sam da ova plava "golubovo"nije ni malo ataktivna ali.....već pisah o problematici o izboru boje.Crna joj ne stoji jer auto nije veliki pa bi sa tamnom bojom bio još manji.tačno je da se na tamnim lepo uklapa kontrast od hroma. Možda je najbolji izbor bio slonova kost ali auto je već ofarban odozdole a sutra će bit ofarban motorni prostor i gepek.Tako da od sada počnete da me ložite da sam baš napravio pravi izbor.
Poslednji put menjao milos e. dana Pon Apr 19, 2010 10:33 pm, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
milos e.

Postod gt junior » Pon Apr 19, 2010 9:27 pm

Teska srca ,a ti znas koji je razlog za to,moram da te pohvalim i svaka,svaka cast za odlicno uradjen posao! :clap: :clap: :clap: Jedva cekam da te vidim u tom Opelu,neces imati mira! :evil: :evil: :evil: :wave:
Korisnikov avatar
gt junior

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 2:52 pm

Postod milos e. » Pon Apr 19, 2010 9:49 pm

Kada si ti ovo izgovorio u pisanoj formi istrajacu pa nek pukne gde pukne.hvala!
Korisnikov avatar
milos e.

Postod milos e. » Pon Apr 19, 2010 10:35 pm

Moram da se izvinim auto je danas ofarban i u motornom odeljenju i gepek i kabina sad majstor javio.Juče je bio ofarban odozdole.Kaže Mića ogledalo brate.
Korisnikov avatar
milos e.

Sledeća

Povratak na Automobili članova