[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4539: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4541: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4542: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4543: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
Oldtajmeri | Forum • Pogledaj temu - Pontiac Firebird Trans Am GTA 5.7

Pontiac Firebird Trans Am GTA 5.7

Pontiac Firebird Trans Am GTA 5.7

Postod shone190 » Pet Dec 31, 2010 10:42 pm

Cao svima. Aj' reko' da predstavim auto koji sredjujem nesto vise od godinu dana, a pretpostavljam da su ga neki na drugim forumima vec videli. Ne znam da li spada u oldtajmere, nadam se da ne krsim neko pravilo, a video sam da ima U pitnaju je Pontiac Firebird Trans Am GTA, 1988g, V8, 5733ccm, 235KS i 450Nm.

Ovo su slike kada sam ga kupio i slepao 250 km posto je auto bio neregistrovan vise od 6 godina

Ubrzo sam iznajmio garazu i "opalio" jos koju slicicu:

[hr]
Onda je doslo na red skidanje enterijera, nekih delova motora, kupovina retrovizora koji je falio...

[hr]

Posle je poskidan ceo enterijer i odnet na hemijsko ciscenje:

[hr]
Uskoro je stigla i knjizica sa Amazon-a :)
[hr]

Kupio sam i kuciste ventilatora posto je moje bilo polomljeno totalno:

[hr]

Cale mi je tapacirao stranice:

[hr]

Pred zimu sam odjavio garazu jer sam zavrsio sve radove za koje mi je bila potrebna, pa sam iskoristio priliku da uslikam autic pre nego stavim ceradu preko njega, da zimu "prespava" ispod nje.

[hr]

Kasnije je cale tapacirao i kozu oko menjaca:

[hr][hr]
Posle nekoliko meseci "prezimljavanja" kupio sam i cetiri gume 245/55/R16, a onda montirao zvucnike u fabricka mesta pored zadnjih sedista.

=
[hr]
Potom je remontovan komplet alnaser posto je zezao, a kako i ne bi zapek'o kad 6 godina nije zaverglao :)

Ujedno sam uzeo CD player i pojacalo Pioneer.

[hr]
Nakon toga sam poceo da radim i zvucnu kutija koja je radjena po projektu sa net-a tako da staje tacno u "rupu" u gepeku.

Tu su se nasla i dva "pionircica" za komandnu tablu.

[hr]
Posle 8 meseci prvi put je opran auto, a onda je ubacena i kutija u gepek.

[hr]
Potom je stigla porudzbina delova. Stigle su kocione plocice prednje i zadnje, amortizeri gepeka, lageri prednjih tockova, "idler arm" (kako god se to kod nas prevodilo), dihtung diferencijala, srafovi za sve tockove, 10 poklopaca za srafove i Radiator fan switch:

Sve lepo raspakovano :)

[hr]
Osvezio sam i okvire farova, a razlika je ocigledna :)

Onda sam nabavio i hladnjak motora i klime:

Nakon toga sam skinuo onu lominu od starog hladnjaka, jbavao sam se jedno sat vremena dok sam izvalio neke navarene nosace :mad:

Stavio sam hladnjak klime i hladnjak motora, zamenio sve kocione plocice i komplet kociono ulje, sve srafove felni, komplet lagere prednjih tockova, idler arm, dotegao rucnu kocnicu i zamenio amortizere gepeka.

Kupio sam i mali hladnjak klime, zajedno sa par creva i A/C akumulator-om:

[hr]
Opet je stiglo jos igrackica :)

Kupio sam i 6l antifriza, litar kocionog ulja, 2l ulja za diferencijal, malo zabica i selni :) i dva nastavka od kojih sam metalni iskoristio za hladnjak, posto ovaj hladnjak koji sam uzeo kao privremeno resenje, nije imao jedan otvor blizu cepa za dolivanje vode, pa sam ga u kucnoj radinosti stvorio :)

U medjuvremenu je stiglo jos stvarcica, a neke sa zakasnjenjem pa sada imam i duplikata :)

Kupio sam i polovnu soferku posto moja ima jednu liniju/pukotinu po sredini, pa da se ne bih cimao sa policijom, bolje da stavim citavu

Isao sam i kod farbara pa probao da ispoliram jedan deo auta i odusevilo me kako je ispalo, tako da sam odlucio da ispoliram ceo auto, a da ofarbam prednji spojler (malo je ostecen i izguljen) i gepek (ima rupe od spojlera koji sam skinuo).

Evo da se vidi kako je matirao ceo auto:

Nakon toga sam nabavio i prednje kocione diskove posto je neko ranije menjao iste i stavio pogresne tako da sam imao problem, nisam mogao da ubacim unutrasnje kocione plocice jer je disk bio suvise izbacen i nije bilo mesta za novu plocicu. Evo ispod slika da se vidi razlika izmedju diskova, a najverovatnije su ovi "maheri" koji su vozili GTA pre mene kupili 1LE disk koji je veceg precnika i ima drugaciji offset, pa su ga brusili i smanjili na 10,5" sa 12" koliko ima :) To se vidi i na slici gde plocica ne kaci ceo disk.

Onda je stiglo jos malo delova :)

I napokon posle 6 i po godina, Pontiac je registrovan :applause:

Skinut je prednji branik pa "oguljen" do kraja, cetiri sloja farbe su bila na njemu, majstor je odr'o i ruke i slajfericu dok nije sve poskidao.
[hr]
Iskoristio sam priliku neki dan i zamenio: Throttle Position Sensor i Idle Air Control Valve (prva slika), Coolant Temperature Sender (druga slika), Termostat i dihtung termostata (treca slika).

Naravno kada sam hteo da zamenim termostat, ispostavilo se da ni dihtunga ni termostata nije bilo, toliko o odrzavanju auta u Srbiji :(

Nakon poliranja razlika je neverovatna, foto aparat nema sanse da docara kakva je zaista razlika. U auto bukvalno ne moze da se gleda koliko sija :)
Prva slika je pre poliranja, a ostale posle:

[hr]
Slike nakon farbanja gepeka i poliranja zadnjeg branika.

Kupljen i nov akumulator.

Montiran je i prednji spojler, tablice i onaj SRB znak koji mora da bude zalepljen.

Nedavno je skinut menjac i odnet na reparaciju, a ujedno sam iskoristio priliku da skinem i bacim stare cevi za hladjenje menjaca ili ono sto se nekada zvalo cevi :) Po uzorcima sam uradio nove bakarne, a ujedno sam i zamenio napokon hladnjak motora/menjaca i stavio novi.

Kupio i ulje za menjac i motor.

Stigla i dnevna svetla.

Pre par dana zavrsen i montiran menjac napokon :), a usput sam zamenio filter za gorivo, filter za ulje i ulje u motoru i diferencijalu.
Nakon toga sam otisao i kupio nesto sitnica kako bih napravio "air dam" koji sluzi za usmeravanje vazduha u hladnjak kada je auto u pokretu, jer na braniku ne postoje otvori koji bi propustali vazduh. Naravno, fabricki usmerivac je izlomljen i ne usmerava nista, tako da sam napravio drugi i jos ubacio zastitnu mrezicu ispred hladnjaka da ga neki kamen slucajno ne bi probusio :)

[hr]
Ovako izgleda day light preko dana, naravno sa opcijom da ih iskljucim kada ukljucim farove.

[hr]
Potom montiran auspuh da ne uznemiravam komsiluk vise, mada se i nije nesto mnogo utisao :)

Ovako je izgledao stari "auspuh" :)

Na kraj cevi ce ici DTM prohromski oblik nastavaka fi 89mm, ali to tek treba da porucim da se napravi, bitno je da sam napokon stavio lonac.[hr]
Napravljeni distanceri i brezoni kako bih mogao da stavim zadnje felne sa sirim rubom napred, a prednje nazad i da montiram komplet prednje kocnice od Camaro/Firebird-a (1998-2002). Vec su porucene kocione celjusti i cekam da stignu :)

[hr]
Onda je zamenjena lambda sonda, ubaceni prednji distanceri sa brezonima, zamenjeni tockovi prednji/zadnji, samenjeni stabilizatori na prednjem i zadnjem trapu i skracene prednje opruge za pola kruga, ali se ispostavilo da je skoro neprimetno, tako sa ce sledeci put ici jos ceo krug :)

Sve, sve, ali gore kocnice od ovih na Firebird-u nisam video u zivotu. Blago je reci katastrofa, a gledam na forumu koji je samo za trecu generaciju Firebird/Camaro-a: http://www.thirdgen.org/techboard/ i svi su sokirani kako su lose uradili kocioni sistem, tacnije, kako su mali kocioni diskovi, samo 10,5" prednji, a zadnji su istog precnika kao prednji!?!? Primera radi, nema sanse da zablokiras gume kada stisnes kocnicu svom snagom, eventualno ako je sljunkovito tlo, na betonu koliko god stiskao, dzaba. Sreca pa postoji nacin da se stave kocnice sa dva kociona klipa po celjustima od Firebird/Camaro modela 1998-2002, a diskovi su 12" i uz malo prepravki lako se montiraju. Vec sam, kao sto sam rekao, porucio celjusti (crvene na slikama, a ove sive su fabricke smejurije sa jednim klipom)

[hr][hr]
Evo kako sada izgleda sa distancerima i zamenjenim felnama, a napred sam ga malo spustio, mada skoro neprimetno. Skinuo sam samo pola jednog kruga opruge, bojeci se da ne legne mnogo, bolje tako nego da odmah preteram i onda nema nazad :) U drugom pokusaju ce biti bolje, nadam se.

[hr]
Stigle i kocione celjusti, ocekivao sam da su vece nego fabricke, ali bas da su ovako velike nisam :)

Stavio sam i N73 pored njih, da se lakse stekne utisak o velicini.

[hr]
Kupljen i polovan plovak za gorivo, posto je u USA veoma skup, a prethodni vlasnici su NARAVNO isekli sve ove cevke i ostavili jednu duzine 10-ak cm koja dovlaci gorivo iz rezervoara, tako da moram da imam najmanje 45l goriva u njemu da bih uopste mogao da vozim :) da ne pricam o tome kad naglo zakocim ili skrenem da se auto ugasi, osim ako je rezervoar pun do vrha. Ma komedija od stapa i kanapa i sta su sve radili sa autom.

Porucena i fabricka pumpa za gorivo koja stoji u rezervoaru, a ne kao trenutna koja visi na vezicama 20cm od kardana :)

Dodge Charger 1973 8.1l, Golf 4 TDI 4Motion, Chevrolet Corvette C4 5.7l
Korisnikov avatar
shone190

Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 6:34 am
Oldtajmer:

Re: Pontiac Firebird Trans Am GTA 5.7

Postod shone190 » Pet Dec 31, 2010 10:43 pm

Potom je stigla pumpa za gorivo, izasla me citavih 32e :)

Pre nekoliko dana sam dobio od drugara Trans Am felnu sa gumom, da mi sluzi kao rezervna, posto istu naravno nisam dobio sa autom :(

Kupio sam i PK kais kracih dimenzija, kako bih mogao da uklonim komplet AIR/Smog pumpu i ceo sistem koji sluzi kao za smanjenje emisije stetnih gasova, a zauzima pola motornog prostora :)

Skinuo sam i kompresor klime kako bih pristupio AIR pumpi koja je ispod njega, ali ne stigoh da je skinem, pade mrak rano :(

Onda sam skinuo i komplet hladnjak posto prethodni "stap i kanap" vlasnik je naravno i tu imao udela. Ventilatori nisu mogli da se montiraju lepo na fabricki hladnjak koji sam kupio, bili su suvise udaljeni i stajali nakrivo, tako da se auto tesko hladi kada se sporo vozi ili stoji u mestu. Da bih to resio, skinuo sam komplet fabricke nosace i napravio nove. Nije da su estetski neko ludilo, ali zato ventilatori stoje kako treba.

Montiran hladnjak i isproban ventilator kako hladi u leru kada se zagreje auto, ohladi ga veoma brzo na radnu temperaturu sto se pre nije desavalo uopste. Pre kada ga upali, stalno vrti i ne gasi jer nije mogao dovoljno da spusti temperaturu, bio je suvise odmaknut od tela hladnjaka. Drugi ventilator sam inace spojio na prekidac, tako da mogu da ga ukljucim i iskljucim kada god hocu, sto ce reci, leti u gradskim guzvama ima da radi stalno, a u ostalim uslovima nema potrebe da se vrtulji :)

Opet je radio stap i kanap ispravka, nekakav nosac alternatora koji fabricki i ne postoji, je uglavljen verovatno iz razloga sto nisu mogli da nadju fabricki kais nego neki duzi pa su morali da pomeraju alternator u stranu kako bi ga dovoljno zategli :( Jbt, cega se god uhvatim, neka bajacina. Najlakse resenje mi je bilo da ga skratim i napravim novu rupu, a onda napokon legla i montaza kraceg kaisa bez SMOG pumpe koja je stajala i dalje stoji ispod kompresora klime, posto je prethodni vlasnik sjeb'o jedan od tri srafa na kojem se drzi, pa ce morati brusilica da radi :( Za sada je samo skinut kotur preko kojeg je isao kais, a uskoro ce da leti i komplet pumpa napolje.

Pre par dana stigli i lezajevi za prednje tockove, posto ce se menjati komplet glavcine zbog novih diskova i celjusti, pa da se stave odmah i novi lezajevi.

Evo jos par slicica od pre neki dan, ostavio sam auto kod elektricara da zavrsi nesto oko struje pred ugradnju sekvent plinskog uredjaja.

Korisnikov avatar
shone190

Oldtajmer:

Postod shone190 » Pet Dec 31, 2010 10:46 pm

Potom sam kupio i felne, a i dve "omanje" gume za pozadi, BRIDGESTONE Expedia, dimenzija 285/40/ZR17 :)

Gume su fenomenalne, bukvalno kao nove, a bile su i dve nove na prodaju ali kada sam uporedio saru, nema ni 1mm razlike, a skuplje su 50% od ovih tako da se nisam ni najmanje dvoumio. Napred ce ici 245/45/17, samo jos da ih nadjem, ali za njih nije problem, to nije retka dimenzija kao ova gore :)

Felne su prednje 8.5J ET13, a zadnje 10J ET20.

Za napred su kupljene gume UNIROYAL 245/45/ZR17 i sve gume sam odmah montirao na felne, mnogo dobro izgledaju sada kada su kompletirane.

Mnogo mi se dopada kako auto sada izgleda, a pravi izgled ce dobiti spustanjem najmanje 3cm.

Leg'o i sekvent, auto radi kao sat :)

Uzeo sam i nov regler za alternator i ostavio stari stator koji je bukvalno sprzen, da se napravi i namota komplet novi. Evo i slicice reglera, a zaboravih da uslikam ugljenisani stator, nadam se da ga majstor nece baciti pre nego okinem sliku :)

Posle "kombinovanja" sa plinom i ubacivanjem boce, doslo je i do promene planova po pitanju muzike i one kutije koju sam pravio, pa sam prekombinovao i pojacalo i wufere :) Sad su ti Sony i 2xMarathon 12".

Korisnikov avatar
shone190

Oldtajmer:

Postod djape1977 » Sub Jan 01, 2011 9:54 am

svaka cast, bas imas zivaca!
nego, pominjes da ti je cale pretapacrao obloge vrata... jel' se time profesionalno bavi ili?
nemoj na silu, uzmi veci cekic
j***** auto bez kardana
Korisnikov avatar
djape1977

Pridružio se: Sub Okt 24, 2009 3:20 pm
Oldtajmer:

Postod shone190 » Sub Jan 01, 2011 10:00 am

Da, cale mi je tapetar :)
Korisnikov avatar
shone190

Oldtajmer:

Postod RADESM » Sub Jan 01, 2011 1:38 pm

:clap: :clap: :clap:
Korisnikov avatar
RADESM

Pridružio se: Uto Nov 10, 2009 10:32 am
Oldtajmer:

Postod aca73 » Sub Jan 01, 2011 1:52 pm

pratio sam tvoje teme i na drugim forumima :thumbup: svaka cast za ozivljavanje vozila!
Korisnikov avatar
aca73

Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 1:20 pm
Oldtajmer:

Postod oldtimer_Heart » Sub Jan 01, 2011 4:46 pm

sto bi se reklo bas si ga picnuo :D svaka cast na trudu i volji a i kapitalu :D
Korisnikov avatar
oldtimer_Heart

Pridružio se: Pon Maj 03, 2010 4:36 pm

Postod HEMI 426 » Sub Jan 01, 2011 5:53 pm

Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:38 pm

Postod gt junior » Sub Jan 01, 2011 7:39 pm

Sve cestitke na detaljnom vracanju u zivot ljubimca!Ovo bi mogao biti lep primer ljudima koje tek ceka sredjivanje a da je u pitanju slicno stanje,odnosno da se ne ne mora ici u totalnu restauraciju!Jos jednom svaka cast!
Korisnikov avatar
gt junior

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 2:52 pm

Postod Uzegli Zejtin » Sub Jan 01, 2011 8:30 pm

Svaka čast za vraćanje auta iz mrtvih!
Poznat mi je taj tip vlasnika vozila koji bi "da se jebu a da im ne uđe". :crazy: Stanje starog auspuha dovoljno govori! :roll:
Leave the f**king cheese there, all right? I love f**kin' cheese at my feet! I stick mother**kin' provolone in my socks at night, so they smell like your sister's crotch in the morning. Alright?
Korisnikov avatar
Uzegli Zejtin

Pridružio se: Sub Sep 04, 2010 3:13 pm
Oldtajmer:

Postod shone190 » Sre Jan 12, 2011 7:39 pm

Upravo stigla posiljka iz USA ali im se potkrala jedna "greskica". Poslali su samo jedan prednji kocioni disk umesto dva komada plus kocione plocice :) :) :)
Sad sam poslao mail sa primedbom i cekam da vidim kakav ce ishod biti. Jbg, ne moze sve da ide kao po loju :)

Stavio sam pored i fabricki disk da se vidi kolika je razlika u odnosu na novi i da se vidi kako ce otprilike izgledati kada se fabricki pretvore u glavcine sto treba uraditi da bih nove uopste mogao da montiram.

Korisnikov avatar
shone190

Oldtajmer:

Postod shone190 » Čet Jan 13, 2011 7:11 pm

Malopre mi stigao "ostatak" poslijke, drugi kocioni disk i kocione plocice, tako da je sve ipak OK :)

Korisnikov avatar
shone190

Oldtajmer:

Postod cragarss » Čet Jan 13, 2011 7:19 pm

Desava se to ako ide u odvojenim paketima. Jel isao UPS-om ili Fedex-om. Rockauto?
Korisnikov avatar
cragarss

Pridružio se: Ned Maj 10, 2009 5:28 pm

Postod shone190 » Čet Jan 13, 2011 7:28 pm

UPS-om, a sa http://www.rotorsonline.com/

Tamo sam nasao bas jeftino (diskovi plus plocice za 135$ sa sve shipping-om) i jeftin je shipping posto Rockauto salje samo Fedex-om :( i onda deru samo za preuzimanje paketa oko 1000din plus troskovi "spedicije" od 50e pa tek na to onda carina + pdv.
Korisnikov avatar
shone190

Oldtajmer:

Postod cragarss » Čet Jan 13, 2011 7:34 pm

Znam, cesto narucujem iz Rockauta. Mada imam speditera koji mi to brzo i povoljno zavrsi, ali opet je skupo. Zato koristim svaku priliku kada dolazi neki auto u kontejneru a pritom nije frka za delove, da natrpam sto vise.
Korisnikov avatar
cragarss

Postod shone190 » Čet Jan 13, 2011 7:39 pm

To je ipak najpovoljnija opcija, nista bolje od kontejnera i trpanja u gepek i na sedista :)))
Korisnikov avatar
shone190

Oldtajmer:

Postod cragarss » Čet Jan 13, 2011 7:56 pm

i po patosu kontejnera...
Korisnikov avatar
cragarss

Postod shone190 » Čet Jan 13, 2011 8:12 pm

Hahah, zivo me zanima kako izgleda taj kontejner kad se otvori, to mora da ispada iz njega na sve strane :))))
Korisnikov avatar
shone190

Oldtajmer:

Postod shone190 » Čet Jan 13, 2011 8:45 pm

Malo sam kompletirao disk, plocice i klesta i uporedio sa starim diskom i plocicama.

Montiranje kocnica ce da saceka lepse vreme posto ima malo vratolomija, sto kod metalostrugara, sto ovako mehanicar i ja. Sutra cu da objasnim ovde slikovito sta treba da se uradi, cisto da se i ja podsetim :)
Korisnikov avatar
shone190

Oldtajmer:

Postod cragarss » Čet Jan 13, 2011 8:51 pm

Bolje da ne znas! :o Vozila su vezana trakama koje su upregnute i ukucane u patos kontejnera, u kontejneru se uglavnom nalazi po tri vozila, neki put postavljena pod 45 stepeni, nekada okaceni lancima za plafon kontejnera, od gredica napravljene platforme po celom kontejneru nebi li se postavila roba na paletama u svaki moguci slobodni prostor, cesto bude i po koji motocikl unutra, brdo guma, felni, limarije...Likovi koji gore pakuju robu i vozila u kontejner uzimaju i do 1000 dolara za pakovanje. Cesto bude i po kubik gradje, gredica, stafni, letvi i fosni upotrebljeno za spakivanje kontejnera i pravljenje nadvoza i platformi. U vecini slucajeva se moraju ili ispustiti gume ili skinuti tockovi.

Evo jednog primera, doduse laksa varijanta je bila u pitanju. Do ovog stanja je bilo potrebno 2-3 sata i 7-8 ljudi uz viljuskar. Ispred je jos bio 49 Mercury pod 45 stepeni i 3 motocikla i jedan quad, ceo motor 6.2l diesel za Vojnog Blazera, kao i ogromna kolicina delova, guma felni, sranja...Plus oba ova T-Birda su krcata delovima. Posto je Mercury ceo od gvozdja, kao da je odlivak :) , ukljucujuci i enterijer, u njega je toliko robe spakovano da vise nije ni drvce sibice moglo da stane :) ....

Slika

...a evo kako je izgledalo pre toga

Slika
Slika

Sve se to radi nebi li shipping bio isplativ. Mozes ti da doteras svoje vozilo ili delove u praznom kontejneru, ali to kosta ko Sv. Petra kajgana. ovako kada se podeli cena po ucesnicima u kontejneru, ispadne povoljno. Kada sam doterivao 72 Imperiala sa Novog Zelanda, nisam imao s kim da podelim kontejner, mada i da sam imao nisam zeleo, pa sam cenu shippinga snosio sam. Jeza
Korisnikov avatar
cragarss

Postod shone190 » Pet Jan 14, 2011 11:35 am

Hahaha, jbt pa ovo ko krompir da se dovozi iz USA, a ne automobili :)))

Pretpostavljam da se desavalo i da se ostete automobili pri transportu, barem na osnovu ovih slika vidim da nije bas sigurica da se nesto od letvica nece raspasti. Jel' se mere ti kontejneri negde, mislim na tezinu naravno? Verovatno ne moze da se natrpa pun olova do vrha :)

E ovako da "ukratko" opisem sta je potrebno da se uradi kako bi se montirale ove kocnice i sta me ceka uskoro :)

Prvo treba napraviti adaptere koji ce da drze kociona klesta, a oni izgledaju ovako:

Nakon toga je potrebno fabricke diskove preraditi da postanu glavcine za nove.

SlikaSlika
SlikaSlika
Slika

Stitnik diska treba iseci ovako:

SlikaSlika

Potom ima malo igrarije sa secenjem i prosirivanjem rupa :)

SlikaSlika
SlikaSlika

Da bi se potom mogli montirati adapteri:

SlikaSlika
Slika

Kada se vrati nazad, to bi trebalo ovako da izgleda:

Potrebno je i uraditi duze brezone, ali to sam vec ranije zavrsio, tako da je sve spremno za pocetak radova.
Sve to lepo izgleda ovako na slikama, ali ne verujem da ce biti lako da se uradi, no moram da zavrsim to jer ovako jedva mogu da zakocim :(
Korisnikov avatar
shone190

Oldtajmer:

Postod cragarss » Pet Jan 14, 2011 12:30 pm

Dese se ostecenja, ali ne bas tako cesto. Stizu na ovaj nacin i superluksuzni i novi automobili iz USA. A mislim da je max. dozvoljena ukupna tezina natovarenog kontejnera 35 tona.
Korisnikov avatar
cragarss

Postod shone190 » Pet Jan 14, 2011 12:39 pm

Znaci nema bojazni da ce biti pretovaren kontejner :)

Dolazi li sta u skorije vreme, reko' da vidim za neke sitnice koje bi mi mozda trebale za onaj Vortech?
Korisnikov avatar
shone190

Oldtajmer:

Postod shone190 » Pet Jan 14, 2011 6:29 pm

Al' su navalili ovi iz poste :), upravo mi je stigao poklon iz USA, ispravan ECU posto je moj izgleda pokvaren jos od kad sam kupio auto. Jedan decko sa USA foruma koji zna da se lomatam sa Pontiac-om u Srbiji mi je poklonio svoj ispravan ECU posto je on zamenio komplet motor i ovaj mu ne treba. Samo sam mu platio troskove postarine od silnih 15$ :)

Korisnikov avatar
shone190

Oldtajmer:

Sledeća

Povratak na Automobili članova