Ford Falcon '65.

Ford Falcon '65.

Postod zoranR » Sub Feb 02, 2013 1:28 pm

Neki će prepoznati moju Bebu sa oldschoolhr.com...bio sam sa njim i na susretima...netko ga vidio po gradu...neke neće ni zanimati ali evo;
Ford Falcon 2 door sedan/1965. g./motor 3,3 litre redni šestak/automatski mjenjač 3 brzine/stalno u Dalmaciji/kod mene od 2003./registriran i daily drive car...
Krsno ime mu je Ubojica Slobodnog Vremena da bi pred koju godinu promjenio u Smilemaker;
ovakav je došao;
Slika
Slika
pa je rasturen;
Slika
Slika
povaren i pokitan;
Slika
Slika
Slika
pripremljen za tehnički kod prijatelja;
Slika
tehnički;
Slika
sad je zakonska vozilica nakon četiri godine švercanja na USA tablice;
Slika
malo se skitalo po susretima...Hercegovina...Banja Luka...Solin...Splitska Nedjeljna Oldschool Patrola
Slika
Slika
Slika
u gostima kod prijatelja;
Slika
Našao ga jedno jutro ispod 20 cm snijega;
Slika
Slika
Uglavnom...jako je lijepo imati neki ovakav ventil u životu. 8-)
low & slow
Korisnikov avatar
zoranR

Pridružio se: Sub Feb 02, 2013 12:45 pm
Oldtajmer: ford falcon '65.

Re: Ford Falcon '65.

Postod stalker92 » Sub Feb 02, 2013 3:13 pm

Fino, fino! :thumbup: :clap: Baci i koju sliku enterijera slobodno... :)
"For years I thought I was the only person who was looking behind sheds, barns and garages while traveling, but I was mistaken. There are a lot of us out here."
Korisnikov avatar
stalker92

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 8:56 am
Oldtajmer: '81 Ford Taunus TC3 1.6 L

Postod bzuva » Ned Feb 03, 2013 12:30 am

Prelep Ford, svaka cast!
Korisnikov avatar
bzuva

Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 1:21 pm
Oldtajmer: 1972. BMW 1602

Postod HEMI 426 » Ned Feb 03, 2013 1:38 am

Strasan auto, svaka cast! :)
Video sam slike negde na netu pa ga prepoznajem. Kakav je taj 200 cid u voznji, da li ima dovoljno snage, obrtnog momenta i da li mu treba 4 ili 5 brzinski menjac da bi izvukao maksimum?
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426

Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:38 pm

Postod Godzilla Toys » Ned Feb 03, 2013 8:19 am

Koliko se sećam, njega je nasledio MUSTANG kao model.
Korisnikov avatar
Godzilla Toys

Pridružio se: Čet Nov 26, 2009 9:56 pm

Postod zoranR » Ned Feb 03, 2013 10:04 am

Forumi su prepuni ružnih stavova o rednim šestacima iz tog doba...mislim da je kriva tipična uniformiranost razmišljanja i neinventivnost u glavama-prvenstveno u Americi gdje sve mora biti napismeno pojašnjeno-npr. na šipki od ulja stoje znaci;max-normal-dodaj..pametnom dovoljno.
Motor ima 3,3 litre i 120 konja i daje dizelski šut pogona u jako malim obrtajima.
Ler gas je na 650 obrtaja,vozi se sasvim lijepo na centimetar gasa jer je automat sa opcijom gradske vožnje sasvim ugodan.
Potrošnja po gradu je zimi 15 litara,proljetos do Banja Luke i natrag 10 litara penzionerske vožnje...oduševljen sam. :clap:
Često spominjano pregrijavanje rednih šestaka sam rješio većim hladnjakom,izvađenim termostatom i novim remenom pumpe vode.Sad ga nemogu ugrijati do posla :D
Promjenio sam pedesetak auta i probao bezbroj tuđih ali udobnost,sigurnost i dobar osjećaj za volanom je na strani amerikanaca.I Volva ,naravno :D
Jedna umjetnička unutrašnjosti;
Slika

izašli smo kao grupa građana u Slobodnoj Dalmaciji
Slika

poslužio je kao šank za kolače i sokiće na rođendanu ST Patrole prošli vikend
Slika

jedna iz vožnje-slikao kolega iz Zadra
Slika
low & slow
Korisnikov avatar
zoranR

Postod HEMI 426 » Ned Feb 03, 2013 10:57 am

@ Godzilla

Falcon i Mustang su mehanicki identicni (platforma, motori, trapovi) od 1964-1965 godine. '66 Falcon je napravljen na skracenoj platformi Fairlanea ali i dalje ima gomilu delova koje deli sa Mustangom (i svim ostalim US Fordovima iz tog perioda).

@ZoranR

Pitam za motor jer ima nekih Mustanga na prodaju ali su svi sa 200cid. Ja nemam nista protiv tog motora, svestan sam svih prednosti rednog sestaka i "dizelskih" osobina ali sa druge strane pricaju da je preslab i sl. U poslednje vreme ima dosta firmi koje prave kitove za taj motor ( 170,200,250 cid ) i ima super jednostavnih stvari koje se mogu uraditi i u domacoj reziji a povecavaju snagu, obrtaje i sl. Uglavnom vezano za usis. Interesuje me samo da li ima potrebe za tim ili je motor sasvim dovoljan za svakodnevnu opustenu voznju.

Tvoj Falcon nije jedini koji se aktivno vozi na ovim prostorima. U NS ima jedan '65 Futura ali sa 4 vrata, takodje 200 cid :)

Slika
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426

Postod alpinac1 » Ned Feb 03, 2013 3:57 pm

vlasnik Mrksic Sloba iz futoga strugar eheeeh majstor
Slika
Korisnikov avatar
alpinac1

Pridružio se: Čet Jul 08, 2010 10:08 pm
Oldtajmer: bmw e21 s14.e21 1.8.e36 1.8is,e28 ...

Postod zoranR » Ned Feb 03, 2013 10:02 pm

Za svakodnevnu vožnju nema nikakve potrebe za doradom-odličan šut kad god poželiš.Mustang karoserija i 200 cui potpuno dobra kombinacija.
Motor 200 cui se frizira alu glavom + oštrijom bregastom i kotrljajućim klackalicama +usis za tri karburatora...STD glava od gize/gusa sve STD samo bušena za još dva karburatora...u bloku je sve definirano i predimenzionirano i ne diraju to.
Sve kombinacije sa manualnim mjenjačem + lagani zadnji kraj i eto zabave :D "gužva asvalt ko ćebe" :D
Novosadski bordo boje u nekom je spotu-neznam kojem...
Taj iz NS mi pred nosom odnese onog Ranchera iz Bačke Palanke...Godinama leži auto ispred kafića i uz put na livadi...dobijem vlasnikov broj preko pet ljudi odmah ga nazovem i i i i i..prodao ga dan prije :evil: da popizdiš.
Crni ima u Knjaževcu-leži
Dva komada u nekoj Banji ali neznam kojoj-leže
Jedan leži u Negotinu
Neki karavan kod Niša rastavljen...
OZNA sve dozna :D
low & slow
Korisnikov avatar
zoranR

Postod HEMI 426 » Ned Feb 03, 2013 11:11 pm

Ima, tj bilo je dosta Falcona. Ima cak i 1970 1/2 Falcon koji je jezivo redak jer se pravio samo pola godine. Za zeleni Ranchero iz B.Palanke znam ceo zivot i u jednom momentu sam hteo da ga kupim ali je lik trazio 1000e. Tad je vec bio udaren i nacet rdjom. Enterijer je bio dobar kao i motor i par detalja.

Sto se tice motora, ovaj tekst me je najvise i zainteresovao za potencijal sestaka:

http://www.mustangmonthly.com/techartic ... ewall.html
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426

Postod zoranR » Pon Feb 04, 2013 12:47 am

Članak je dobar i dotakao se svega šta treba.Moj motor je "zavrtio" 94 000 milja i promjenio sam mu klipne prstene,leteće ležajeve radilice,dihtung glave i gumice ventila...sve očistio i pregledao pa evo od tad 9 godina...
Prije 3 godine nađem u Zagrebu karburator koji je skoro bio nov,unutra se sve sjaji...za 100 E.Sretan ko malo dijete ...skinem nekompletirani sistem vodenog čoka s njega i milina od rada.

p.s.
Samo da ti proradi čir na želucu; Ranchero otišao za 200 E...
low & slow
Korisnikov avatar
zoranR

Postod beogradski_fantom » Pon Feb 04, 2013 3:29 am

Ova svetlo metalik plava stoji odlicno svim oldtajmerima, posebno Amerima.
Korisnikov avatar
beogradski_fantom

Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 11:52 am

Postod zoranR » Uto Feb 05, 2013 8:56 am

Evo nađoh još par slika sa skitanja; :D
Slika
Slika
Slika
Slika
Zadnja slika je u Mliništima iznad Banja Luke datum 19.05 2012...u Splitu kratki rukavi a gore 5 cm snijega :o
low & slow
Korisnikov avatar
zoranR

Postod asconaextreme » Čet Feb 14, 2013 8:15 pm

evo ti još par sniježnih slija :)

Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Slika

Korisnikov avatar
asconaextreme

Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 12:01 am
Oldtajmer: opel ascona b,fiat 500 L

Postod gt junior » Čet Feb 14, 2013 8:54 pm

Lep primerak,video sam ga u BL na skupu i ostavio je jak utisak na mene.Sve cestitke!":):):)
Korisnikov avatar
gt junior

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 2:52 pm

Postod zoranR » Pet Feb 15, 2013 10:15 am

Sam odlazak na taj put mi je bio malo problematičan u mojoj glavi jer praktično sam sa njim imao samo lokalne vožnje...do BL dosta kilometara i cesta nije baš pista...
Ponesem na put sve-i što može i što nemože zatrebati,ukrcam sa sobom jednog prijatelja iste pameti ko ja i u 4 ujutro krenemo..dva auta i pet šupljih glava,voki-toki,višnjevača u Glamoču,piš-puš pauze putem,ulazak u BL gdje sam odmah isključio navigaciju jer me je poslala desno na kružni tok kojeg-nema,cruising po ulicama koje pamtim iz vojske '89...prijatan doček od domaćih ljudi...sve to je upotpunila moja "Beba" savršeno slušajući.
Evo jedna slika ispred caffea GARAGE iliti ispred Svjetlanove (Ekanove) kuće u BL

Slika
low & slow
Korisnikov avatar
zoranR

Postod gt junior » Pon Feb 18, 2013 10:42 am

Bas za tim sankom sam osetio snagu Dalmatinskog crvenog vina,u kombinaciji sa smokvama!Bilo je odlicno,posebno druzenje,koje sad tradicionalno postaje najbolje u regionu.
Korisnikov avatar
gt junior

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 2:52 pm

Postod zoranR » Pon Feb 18, 2013 3:54 pm

Dosta da napišem da idem i ove godine...pametnom dovoljno... :mrgreen: ...
low & slow
Korisnikov avatar
zoranR

Postod HEMI 426 » Uto Feb 19, 2013 1:59 pm

Uhvatio sam malo vremena pa da napisem nesto o onom zelenom '65 Rancheru iz B. Palanke. Auto je uvezao povratnik iz inostranstva i vozio ga aktivno do pocetka 90tih. Covek je imao hemijsku cistionu u B.Palanci i koristio je auto za posao. Uvek sam ga vidjao parkiranog ispred kuce i te velike okrugle stopaljke su mi se urezale u secanje od malih nogu. Tokom 90tih auto je sve manje i manje vozen da bi krajem 90tih bio parkiran ispred jednog kafica u centru i sluzio je da se u njemu drze gajbe. U to vreme je auto bio sasvim solidan, kompletan, vozan samo su ljudi izgubili interesovanje pa je tako stojao ne registrovan. Negde 2004-5 ga je nesto jako udarilo sa leve strane, kod zadnjeg tocka i bukvalno savilo. Izgledalo je kao da se neko zapucao motorom u bok, udubljenje je islo u spic. Onda je Ranchero nestao na 2-3 godine i negde 2008 se pojavio na salasu, pored puta na ulazu u B. Palanku. Taj deo gde je udaren je gadno zardjao ali prednji deo je bio sasvim ok. I dalje je imao motor, enterijer i detalje i sve je bilo u pristojnom stanju. Do tog udarca, auto je bio vozan bez problema a posle je postao odlican za delove. Imam negde i detaljne slike, samo da ih nadjem.
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426

Postod zoranR » Uto Feb 19, 2013 7:55 pm

Zbog tog Ranchera moj prika zamalo slupa kombi...slikavanje iz vožnje...a ja već znam za njega iz Kataloga..hehe,OZNA sve dozna ;)
Uvijek sam htio nešto rijetko za hobi,Falcon mi je tu želju stvarno ispunio.
Evo deset godina je kod mene i u dva trenutka kad je bila lova za kuću upitna dao sam ga u oglas...srećom se lova izmajmunisala a Beba ostala doma. 8-)
Tih par komada što leže po Srbiji bi trebalo pregledati,vidjeti što se isplati,pokupiti u kombi i pravac Split.Ako bi netko od domaćeg svijeta usput bacio oko bio bih zahvalan...od viška glava ne boli...
low & slow
Korisnikov avatar
zoranR

Postod zoranR » Sre Feb 20, 2013 4:52 pm

Lip dan pa sam pukao par stajlerskih sličica:

Slika

Slika

Slika

mora se ić na posal pa sam Bebu pospremio u malo oveću garažu :

Slika
low & slow
Korisnikov avatar
zoranR

Postod zoranR » Pet Feb 22, 2013 4:39 pm

Mjesecima se rugam sa oldtajmerašima po Splitu (i šire,dosta šire...)kako su njihovi "projekti" u garažama rastavljeni,u šupama,pod šljivom,iza kuće i sl....da se ja samo sa svojim vozim...vozim...vozim i stiglo me ruglo preksinoć-drobi ležaj u alternatoru ko' veliki.
Jučer ujutro ga skinem i -kako se kaže u Dalmaciji -"nebi Isus odvida..." maticu na remenci.Sjedi i plači ili kod kolege sa foruma u radionicu da mu pomutim raspored na poslu.
Popustila je na treće grijanje autogenim,pneumatski pištolj i psovka.Tim redom.On radi -ja psujem.
Što je imalo speći -speklo je i čekić smo na kraju umorili.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

dok ja dođoh sa novim ležajem kolega Asconaextreme sve počistio i poprskao sprejem na nitro bazi i ko bombon

Slika

Alternator i gazda,alternator nema naoćale :D

Slika

Pitate šta je to koštalo..pa evo;

Slika

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Asconaextreme RULES...

Jutros nastavak:

Slika

oprano mu radno mjesto:

Slika

šalabahter za "nedajbože" :D

Slika

montiran

Slika

evo krivca za svo ruganje

Slika
low & slow
Korisnikov avatar
zoranR

Postod Talladega_500 » Pet Feb 22, 2013 5:34 pm

Svaka cast na Fordu imenjace. :)
You better watch what you say about my car. She's real sensitive.

When I die I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 4:06 pm

Postod zoranR » Pet Feb 22, 2013 5:40 pm

Hvala,ime.
low & slow
Korisnikov avatar
zoranR

Postod zoranR » Ned Dec 08, 2013 12:26 pm

Dugo nisam pisao jer nemam šta :D ...
Jedino na autu sam promjenio prednje cilindre i pakne jer je počeo čudno kočiti...nije vrijedno slika jer većina zna taj proces i nije neka zanimacija...
Zanimljiva je sitnica koju sam rješio po svom...Stari hladnjak vode je imao integrirani hladnjak za ulje automatske getribe.
Hladnjak je zamjenjen drugim većim,čišćim i protočnijim ali bez hladnjaka ulja u sebi.
Rješenje je bilo na vidiku kad se moj prika Toni (Asconaextreme) zvani Eiscreme jedan dan pojavio kod mene na poslu sa malim hladnjakom ulja u kesi.Odbačen jer je netko uneredio navoj na obe konekcije.Tokar mi to riješi ručnom nareznicom za 50 hrvatskih životinjica (6-7 E) na veličinu 1/2 cola tj. za konektor crijeva 8 mm dovoda plina na ploču za kuhanje...nosače sam savio od željezne trake debljine 3 mm i sve očistio i bacio u srebrnu boju,stege za crijevo,vijke,matice i šajbe iz tajne zalihe u šupi,metar i po novog crijeva i par puta po 20 minuta u radu i mirno spavam sa 0,8 lit. više u getribi.
Izvana izgleda ovako:

Slika

Slika

Koristio sam za ovakav konektor:

Slika

Mogao sam ga sakriti ali me vuklo da se vidi...svaka budala ima svoje veselje :roll:
low & slow
Korisnikov avatar
zoranR

Sledeća

Povratak na Automobili članova