Automobili u razmeri (Matična tema)

Re: Automobili u razmeri (Matična tema)

Postod Lazo Cacak » Pon Okt 07, 2013 4:30 pm

Pozdrav drugari :wave:
Ja sam Lazo i dolazaim vam iz Cacka. Imam 30 god. i od malena sam zaljubljenik u auto igracke. Na zalost sve sto sam imao od autica u ranoj mladosti su zavrsili ispod cekica :oops: Tek par dana sam poceo intezivno da vas pratim i skoro da sam prelistao sve stranice ovog foruma. Moram vam reci da sam ostao bez reci kada sam video vase kolekcije automobila. Konacno se ukazala i meni prilika da napokon i ja pocnem sa skupljanjem. Resio sam da skupljam modele u razmeri 1:18. Danas sam isplatio zadnju ratu za kredit :thumbup: i resio sam sebe da castim tim povodom. Na zalost u mom gradu gotovo da je nemoguce naci automobile u toj razmeri, i ako ih ima to je par modela od Bburaga, a nisam zeleo da mi prvi u mojoj buducoj kolekciji bude nesto sto sam ''morao'' da kupim jer drugo nista ne postoji. Nazalost budzet mi je ogranicen pa ne mogu gledati skuplje modele. Ako ima neko nesto za prodaju posaljite mi poruku, a mozete mi i preporuciti neku radnju u Bg jer u sredu idem poslom pa bih mogao i tamo potraziti. Voleo bih za pocetak da kupim neku staru Ficu ili Fijat 500 nove generacije.

Jos jednom zeli sve da vas pozdravim i svima zajedno pozelim dugogodisnje druzenje!!!
Korisnikov avatar
Lazo Cacak

Pridružio se: Pon Okt 07, 2013 4:04 pm

Postod super 600 » Pon Okt 21, 2013 4:16 pm

Dobrodošao Lazo. Lepo je što si nam se priključio, još lepše što krećeš u ozbiljno kolekcionarstvo Fićom. Za početak ću malo da te sekiram sa dva primerka u 1:18 iz moje kolekcije. i da te obavestim da je jedan onakav sivi na prodaju! Uživaj!
Slika

Uploaded with ImageShack.usSlika

Uploaded with ImageShack.us

I da nastavim, posle duuuugo vremena rešio sam da malo pročešljam svoju popriličnu kolekciju (uglavnom zbog selidbi spakovanu po kutijama) i našao neke duplikate koje bih pre svega menjao za adekvatne modele. Prodaja je varijanta B. Deo toga predstavljam, pa ako ima interesenata, izvolite!

Slika
SEAT 600D, španska verzija Fiće iz 1964, sa potpunim otvaranjem krova i belim bokovima na gumama, LUX verzija kakvu Zastava nije proizvodila.
Slika
Slika
ABARTH OT 1300 "periscopio" iz 1967 godine. Popularni nadimak dobio po usisniku za vazduh na krovu.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Još jedan redak model, začetnik uspešne serije 1000 iz 1963. Na fotografiji se vidi da još ima čelične felne i "radkapne", spušten poklopac motora, branike
sa "bubrezima", skromniji enterijer...
Slika
Slika
FIAT 1100S posebno pripremljen za čuvenu trku "Mile milja" 1947.
Slika
Slika
Slika
Čuveni Borgward u sportskoj varijanti "Isabella". Izuzetno precizno izrađen model, na postolju sa metalnom pločicom, plastičnoj + kartonskoj zaštitnoj kutiji.
Slika
I za kraj, nov i redak model, Formula Abarth iz šampionata Evrope! Svi modeli su u razmeri 1:43, novi u originalnoj ambalaži izuzev Boss Mustanga.

Slika
Slika
Poslednji put menjao super 600 dana Pon Okt 21, 2013 6:26 pm, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
super 600

Pridružio se: Pet Dec 11, 2009 12:08 am

Postod . . . » Pon Okt 21, 2013 6:10 pm

I ja imam tog sivog :) Nazalost Revell se bas i nije nedto posebno potrudio oko detalja. . . Ali u svakom slucaju lep je to auto i pored svih broljotina :)
Korisnikov avatar
. . .

Pridružio se: Pon Apr 05, 2010 9:21 pm

Postod Sale NS » Pet Okt 25, 2013 12:20 am

Ljudi ja sam morao ovo da podelim sa vama, prosto sam ostao bez teksta, ma i komsiji sam pokazao koga to ne zanima. :D
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1.
Slika
Slika
Slika
A evo i malo objašnjenja. Model na fotografiji je Alfa Romeo P3 ili tipo B, konstrukcija čuvenog Vitorija Jana koja je harala trkačkim stazama. U razmeri je 1: 8, duga više od 50 cm. , sastavljena od preko 2000 delova. Proizvod je italijanske firme Pocher (kit) i porilično skupa. Model na fotografiji američki kolekcionar prodaje sa "debelim" popustom za samo 1450 $!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.
Slika
Slika
Slika
Evo još jednog modela firme Pocher u razmeri 1: 8. Ovaj RR sastavljen je od nekih 3000 delova i nudi se za 1850 $ (redovna cena između 5 i 6000 $). Detalje na ovom modelu nemoguće je nabrojati, da kažem recimo da se stakla na vratima spuštaju malom ručicom, da sve bravice rade, a vrhunac je mala kaseta ispred suvozača u kojoj su čak i mini kožne rukavice...
Preuzeto sa krstarica foruma.
Every single day, from dawn till dusk, you a find things to touch the heart and soul..Bmw A Way Of Life.
Korisnikov avatar
Sale NS

Pridružio se: Pon Okt 05, 2009 9:54 pm

Postod stranac u noci » Sub Okt 26, 2013 6:38 pm

Propast!
A sta je sa "Legendarnim automobilima'', sakupljate li njih? Cetvrti br. je na pragu, a niko nista da pomene... Ja sam zadovoljan. Na prvi pogled odmah asocira na auto koji predstavlja i to je, po meni, sasvim svrsishodno. A ne ko ova alfa od 3000 delova... kvalitetnija i dugotrajnija od prave, a ne moze da se vozi. :mrgreen:
Samo mene slusaj i daleko ces dogurati!
Inzinjer za oblikovanje kupaca i proizvodnju novih potreba.
Korisnikov avatar
stranac u noci

Pridružio se: Ned Okt 07, 2012 1:00 pm
Oldtajmer: Zastava/Fiat 132 gls 1800, lancia k coupe 4.16 2000 turbo

Postod Steffffan » Pon Okt 28, 2013 9:05 pm

Evo i moje kolekcijice
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
Steffffan

Pridružio se: Uto Jan 22, 2013 9:15 pm
Oldtajmer: Dodge Charger

Postod cutebutpsycho » Sre Nov 27, 2013 6:42 pm

Ljudi, upomoc!

Potreban mi je Shelby Mustang GT 500, a ne mogu bas nigde da ga nadjem kod nas. Pritom, nisam neko ko se zanima ovim stvarima, tkd. sem onih radnji koje sam nasla da prodaju makete maketarski pribor (ni jedna nije imala ovaj model) - ne bih ni znala gde da trazim... Ako neko ima bilo kakvu informaciju, ili mozda cak i konkretan model u razmeri 1:24 da proda, molim da mi se javi...Takodje, ako je voljan neko ko je preko da kupi pa da mi posalje, i za tu opciju sam... Prilicno je hitno... Hvala unapred! :)

Slika
Korisnikov avatar
cutebutpsycho

Pridružio se: Sre Nov 27, 2013 1:47 pm

Postod wagenman » Ned Dec 08, 2013 2:12 pm

cutebutpsycho je napisao:Ljudi, upomoc!

Potreban mi je Shelby Mustang GT 500, a ne mogu bas nigde da ga nadjem kod nas. Pritom, nisam neko ko se zanima ovim stvarima, tkd. sem onih radnji koje sam nasla da prodaju makete maketarski pribor (ni jedna nije imala ovaj model) - ne bih ni znala gde da trazim... Ako neko ima bilo kakvu informaciju, ili mozda cak i konkretan model u razmeri 1:24 da proda, molim da mi se javi...Takodje, ako je voljan neko ko je preko da kupi pa da mi posalje, i za tu opciju sam... Prilicno je hitno... Hvala unapred! :)

Slika

Možda ovo može da pomogne! Sigurno će te naći šta vam odgovara. Pozdrav!

http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p ... &_from=R40
Korisnikov avatar
wagenman

Pridružio se: Ned Dec 08, 2013 2:09 pm
Oldtajmer: golf/jetta mk2

Postod cutebutpsycho » Čet Dec 12, 2013 4:29 pm

Mnogo vremena bi mi oduzelo narucivanje, da li neko od vas kolekcionara ima da proda taj model? Ljudi, kumim, molim, pomagajte!!! :cry:
Korisnikov avatar
cutebutpsycho

Pridružio se: Sre Nov 27, 2013 1:47 pm

Postod plumber » Pet Jan 31, 2014 2:38 pm

Tito je umro 4 maja 1980
Korisnikov avatar
plumber

Pridružio se: Pet Jan 31, 2014 2:36 pm
Oldtajmer: alpine a 110

Postod . . . » Sre Feb 05, 2014 3:15 am

Dosta dugo sam se dvoumio da li da uzmem ovaj model ili ne, jer ono samo tri osovine ima a ja bi da on pre ima recimo 8 ili 9. I upravo zbog tog broja osovina nabavio sam onu WSI-evu glupost u 1:87 i skontao da sam bacio 70$. Model je toliko los da ne vidim nijedan razlog zasto bih bilo sta i pisao o njemu i spominjao ga uposte. Zapravo taj model me je odbio od nabavke dizalica u 1:50 jer kad sam gledao neke recenzije i ako za njega kazu da je on pozeljan i detaljan model, ona mogu misliti kakve su kese one u 1:50 kad za njih kazu da su srednje kvalitetan model i sl. sa druge strane poucen kako dobar model u 1:87 moze da izgleda i kako jedan tako mali svrca od 50-tak grama moze da obrise pod sa jednim PMA/Kyoshom, a mozda cak i AutoArtom odlucio sam se da iskesiram tih 40$ i da ga nabavim. Narod na balkanu ima obicaj da kaze "koliko para toliko muzike" i za ovaj model to definitivno ne vazi. Ovde cete platiti neku sicu da biste slusali becku filharmoniju. Posto je u pitanju dizalica onda nema neki poseban dizajn ili linije modela bas i ne padaju u prvi plan koliko recimo pada funkcionalnost i detalji. Za pocetak prvo sto se izdvaja to je produzetak bm-a (onog andraga koji se izvlaci) koji se nalazi na samom bumu. Sam produzetak se da skinuti sa buma i skroz je funkcionalan i moze da se montira na isti i time produzi bum za jos nekih 10-20 cm. zapravo produzetak je iz dva dela tako da se velicina moze podesavati. Sam bum ima 3 dela i sva tri se izvlace (doduse na jedvite jade, ali to je da bi cvrsto mogla da stoje u bilo kojoj poziciji), a moze i da se dize u visinu. Takodje ceo taj deo gde je bum moze da se rotira za 360 stepeni bez problema, a deo koji posebno dousevljava je da se kabina moze podizati tako da onaj koji radi ima bolji uvid gde je teret sto se dize i sl. Dizalica dolazi sa jos jednim malim tegom koji moze da se montira kao i sa kukom i koncem koji sluzi kao replika sajle. Nazalost ne postoji nikakav mehanizam koji bi omogucio da se taj konac lako namota i montira tako da ga ja nisam ni dirao. Nek bude tako kako je sada. Inace na vrhu buma nalazi se jedan kao srafic koji sluzi da zategne konac tako da se ne domotava, jer namotavanje istog nije bas lako. Sto se tice farova, oni su uradjeni kako napred tako i pozadi sa tim da su oni napred na dosta zavidnom nivou i za neke vece modele a ne za 1:87. A napred takodje ima i neki kao prstencic za koji bi trebalo da se zakaci kuka kad se dizalica vozi. sve cetiri nogice mogu da se izvuku ali nazalost nisu podesive po visini. Ona je fiksirana ali dovoljno je nisko da dizalica moze stabilno da stoji, a opet dovoljno visoko da ne smeta prilikom voznje. Dizalica je plasticna, ali je onaj deo gde su montirani kabina i onaj drugi deo gde je bum, metalni kako se dizalica ne bi prevrnula ako se okaci kakav teret. Sve u svemu kao sto sam rekao dosta dobar i detaljan model. Ono sto bedak je da se retrovizori ne montiraju vec dolaze tako fabricki namontirani pa su moji dosli malo osteceni (kao i ona mala kabinica pozadi) ali ne marim. Uspeo sam je nabaviti povolno tako da tva nedostatka mogu da oprostim. . .
Evo malo slika pa da vidite sta se sve moze sa modelom u 1:87. . .

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
. . .

Postod . . . » Sre Feb 05, 2014 3:16 am

Malo iz Wikipedije o autu :)

Stirling Moss (2009)

The SLR Stirling Moss is a limited edition (75 vehicles) of the series, which uses a speedster styling that does not include roof or windscreen. The design is inspired by the 300 SLR race car, and was designed by Korean designer Yoon Il-hun. It was to be the last series of the McLaren SLR built under the partnership between Mercedes-Benz and McLaren, until McLaren announced their own final edition of the SLR in late 2010.

The supercharged V8 engine is rated 650 PS (480 kW; 640 hp). The car's top speed is 350 km/h (220 mph) with acceleration from 0 to 100 km/h in less than 3.5 seconds. The car is approximately 200 kg (440 lb) lighter than the regular model.

The SLR Stirling Moss began production in June 2009, after SLR Roadster's production ended in May 2009. All 75 cars were produced by December 2009. The SLR Stirling Moss was available only to SLR owners.

The vehicle was unveiled at the 2009 NAIAS.

Sad malo o modelu. . . Model sam kupio jer mi se svideo kao je odradjen u Need For Speed-u. I koliko je tamo bio dobar toliko se MC potrudio da ovde bude los. Kvalitet ovog modela je na nivou jednog Paragona, mozda i gore, ali sa zavidnom unutrasnjoscu. Svi otvori na autu su napunjeni plastikom koja kao simulira neku mrezicu sto je po meni jedan od najodvratnijih detalja, motorni prostor je isto na nivou paragona sto ce reci nista narocito uradili su ga eto samo da bi covek imao sta da vidi kad podigne haubu i to mi je jako tuzno. Sto se tice gepeka on je u redu, mada tu osim tapacirunga vise i nije bilo sta da se uradi. Ono sto je minus je da se spojler ne podize. Kao sto sam rekao unutrasnjost je vec OK i dosta lepo izgleda ali velika je tuga da se vrata ne otvaraju. Unutrasnjost ima panele da se pokriju a kako oni nasedaju videcete kasnije na slikama. To je toliko zalosno da ne mogu da verujem da se nimalo nisu potrudili oko toga. Sve u svemu kao sto mozete da vidite ovaj model ne vredi 100 evra koliko traze za njega. Ne vredi ni 100$, zapravo vredi oko 50-60$ i to je to. Ono sto treba napomenuti da je kvalitet ovog auta jako los i vec dosta sam ih video da potpalim farovima ili one providne plastike (sto je i slucaj na levom zadnjem faru i kod mene, kao i znak pozadi) i to jos samo dodaje negativnu ocenu ovom modelu. Zapravo ovaj model me je toliko razocarao da samodustao od nabavke roadstera SLR-a. Hteo dam ga nabaviti u crvenoj ali sada ako ne mogu da ga uzmem za 80-90$ ne zelim ni da razmisljam jer da su mogli ovaj auto bolje mogli su, da su morali, morali su ali nisu. Nije to trebao da bude kvalitet CMC-a, ali daleko vise od ovoga je moralo da bude. Ako im se motor bas nije toliko detaljisao mogli su staviti mrezice i da porade na otvaranjima vrata jer bi to svakako podiglo utisak o ovom modelu. Ovako smao tuga i jad. A sto se mene tice, sa ovim modelom nekako i zavrsavam sa MC-om. Mozda tu uzmem jos par ne BMW-ova ali to je to. Jednostavno ne zelim da dajem 100 evra za ovakve gluposti. Radije cu dodati jos 170$ i kupiti CMC-a i balaviti nad njim naredna tri meseca, nego ovako. A to sam na kraju i uradio, a vise o tome procitacete u narednoj recenziji. Sada idem na slike. . .

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
. . .

Postod . . . » Sre Feb 05, 2014 3:17 am

I za kraj poslastica. . . Auto sam nabavio pre neka dva meseca ali nisam hteo da pisem recenziju dok se ne upoznam bolje sa njim i dok da ne sagledam sa svih mogucih uglova. Za pocetak odusevljenje me jos nije proslo iako ga gledam vec dva meseca svaki dan na radnom stolu. Od tad sam nabavio Ferari F430 i Kaliforniju, dva isto brutalna modela, i ovaj idalje nemam nameru da sklanjam sa stola i zelim da uzivam u njemu jer stvarno ima sta da se gledam. Ato je prepun lepih stvari i necu tositi reci na njih, tu su slike pa cete uzivati. Sto se tice ruznih stvari one idu na rezervne tockove i podnicu. Naime podnica i gornji deo auta se ne uklapaju 100% vec im fali jedno dve dlacice da se uklope u jednom delu. Estetski malo bode oci medjutim ne izgleda da je model bilo gde zbog toga ostecen niti bilo sta drgo tako da moguce da je gornji deo malo vise ismirglan ili sta vec. Sto se tice rezervnih tockova zamerka ide da je u gepek sve toliko tesno da se jedan od njih ne moze izvaditi (ili bar ja nisam u tome uspeo) sto mozda i nije toliki problem koliki da sad gepek ne lezi 100% kako treba. Kad sam probao da skinem rezervni tocak video sam da na sebi ima neko ulegnuce koje je najverovatnije doslo usled pritiska sarki sa gepeka. U tom momentu na to nisam mario tako puno, te sam probao da ga skinem, medjutim posle sam mario jer kad sam vratio nazad tocak gepek vise nije lepo hteo da se zatvori. Zatvori se on, ali ne 100% vec nekih 99%. Ostane to da treba malo da se pritisne da bi 100% legao gde treba. E sad kako je to nelganje jako malo, da ne kazem velicine jedne dlake, to se i ne primeti vec vise smeta sto znam da je tako ali nema veze, mogu da zivim sa tim. . . Sad ide red slika pa ocenite sami kakav je model, sto se mene tice moju preporuku imate. . .

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
. . .

Postod Goshmar » Uto Feb 25, 2014 12:08 pm

Traziti manu na CMC modelu??? Profo ti si lud! :lol:
Korisnikov avatar
Goshmar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 2:14 pm

Postod Talladega_500 » Uto Mar 04, 2014 1:28 am

Nedavni poklon od zene - 1976 Ford Mustang Stallion u 1:18 od Greenlight.

Sada imam tri Mustang II ('76 Stallion, '77 Cobra, '78 King Cobra) i samo mi fali '76 Cobra iz Charlie's Angels da popunim kolekciju.

Slika

Slika
You better watch what you say about my car. She's real sensitive.

When I die I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 4:06 pm

Postod . . . » Uto Mar 04, 2014 2:49 am

Lep poklon od zene! :)
Korisnikov avatar
. . .

Postod Sheeme77 » Pet Mar 21, 2014 8:08 pm

Novitet od danas je Austin FX4...Londonski Black cab...iz kolekcije "Taksi vozila po svetu"...
Dok ne budem imao više vremena da se posvetim postavljanju slika, pregled modela pogledajte na blogu
http://automobiliurazmeri.blogspot.com/ ... tu-31.html
Korisnikov avatar
Sheeme77

Pridružio se: Pet Mar 21, 2014 10:30 am

Postod Talladega_500 » Pet Mar 21, 2014 11:26 pm

Ko voli Greenlight (kao ja), izbacili su nekoliko novih kolekcija:

Slika

Slika

Slika

When I die I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Postod Talladega_500 » Čet Jun 12, 2014 10:40 pm

Uskoro u prodaji, Lincoln Mark III. Ide na wish list.

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Postod UmetnostNaTockovima » Sre Dec 21, 2016 6:04 pm

Evo, prvi put da objavim malo i ja slike, delovi moje kolekcije.... Imam 200tinak automobila....
Slika
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Izradjujem crteze vaseg ili automobila iz vasih snova po narudzbini. Kontakt u inbox!
Korisnikov avatar
UmetnostNaTockovima

Pridružio se: Sre Dec 23, 2015 8:18 pm
Oldtajmer: Trenutno nemam vozilo u vlasnistvu, automobili snova -1959 Cadillac Series 62 Convertible i 1955-58 Bel Air

Prethodni

Povratak na Automobili u razmeri