Automobili u razmeri (Matična tema)

Re: Automobili u razmeri (Matična tema)

Postod Talladega_500 » Čet Feb 21, 2013 4:56 am

Za one koji skupljaju Mustange u 1:18 velicini ...

U Oktobru izlazi nova kolekcija Greenlight Collectibles za 1:18 Mustang II.

Biti ce dostupni:
1976 Cobra belo-plava iz serije Charlie's Angels.
1976 Mach 1 plavi
1976 Mach 1 crveni
1977 Cobra crna-zlatna
1977 Cobra bela-crvena
1978 King Cobra crna-zlatna
1978 King Cobra crvena-narandzasta

Slika Slika
You better watch what you say about my car. She's real sensitive.

When I die I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 4:06 pm

Postod Gligi » Pon Feb 25, 2013 12:12 pm

Mozda je nekom zanimljiv posto vecinom skupljate 1:18 :D Sa jucerasnje berze modela. . .

Slika
Korisnikov avatar
Gligi

Pridružio se: Pon Apr 05, 2010 10:41 pm

Postod . . . » Čet Mar 07, 2013 6:31 pm

Ako koga zanima Kyosho u 2013. . .
http://www.mdiecast.com/mpictures/catal ... o_2013.pdf
Za ljubitelje Lamba ima Miura SV i dr. a za ljubitelje BMW-a stizu F02 760Li i ActiveHybrid, X6 ActiveHybrid i jos neki Z4 i X1 modeli, mada sve u svemu nista posebno i novo. . . Od reizdanja E92 M3 nazalost jos uvek nema nista. . .
Korisnikov avatar
. . .

Pridružio se: Pon Apr 05, 2010 9:21 pm

Postod vivanbgd » Pet Mar 08, 2013 7:36 pm

Sramota za kyosho sto se tice BMWa bar.
Posto su za nove modele izgubili licencu, sad pokusavaju papanima da uzmu pare na to sto su ofarbali isti model u drugu boju ili promenili izgled motora i to je sad kao novitet.

iskreno mi je zao, jer je kyosho mnogo bolje radio od paragona, mada se i ovi popravljaju polako
Korisnikov avatar
vivanbgd

Pridružio se: Uto Sep 14, 2010 12:09 am

Postod . . . » Sub Mar 09, 2013 8:09 pm

Ja nemam toliko puno problema sa bojama i motorom koliko sa cenama koje su otisle nebu pod oblake. . .
Sto se tice Paragona, nadam se da ce se se popraviti i da ce imati neki bolji zbor boja za modele i da ce im cene biti odgovarajuce jer su po meni pomalo skupi, ali videcemo. . .
Korisnikov avatar
. . .

Postod vivanbgd » Sub Mar 09, 2013 8:42 pm

meni je boja 6ice gc savrsena....
al mogli bi malo exoticnije boje da stave na ostale modele....recimo neki u onoj novoj frozen boji bi bio fantazija, al mislim da to mnogo kosta
Korisnikov avatar
vivanbgd

Postod Goshmar » Pet Mar 15, 2013 4:58 pm

BOS models izbacio nove modele u 1:18,u pitanju je resine materijal na foru OTTO-a..mislim da imaju neku saradnju sa OTTO-om,a mozda je to cak i sam OTTO ili neki podbrend..znam da Profa ima jedan njihov BMW model..

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
Goshmar

Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 2:14 pm

Postod . . . » Pet Mar 15, 2013 5:22 pm

I licno sam zadovoljan sa modelom (u pitanju je 1600 GT), samo moram priznati da cena od 100 evra nije bas za salu. Model je fenomenalno uradjen i svi detalji su tu, i za razliku od OTTO-a i NEO-a sofersajbna je od plastike a ne folija kao sto je slucaj sa ovo fvoje. Pod je isto pristojno odradjen i ozbiljniji od OTTO-a, ali opet cena od 100 evra ne znam bas koliko je prikladna. Doduse to je i jedina izvedba doticnog modela tako da se bas i nema izbora ukoliko neko zeli da ga ima u kolekciji. . .
Korisnikov avatar
. . .

Postod . . . » Pet Mar 15, 2013 7:09 pm

Kad vec pricamo o rezinima, za sve ljubitelje BMW-a. . .
https://www.mdiecast.com/otto/1992-bmw- ... let--30702
Korisnikov avatar
. . .

Postod vivanbgd » Pon Mar 18, 2013 12:16 am

hehehehe 150 dolara.....interesantni neki tipovi...
Korisnikov avatar
vivanbgd

Postod . . . » Pon Mar 18, 2013 1:30 am

Verovao ili ne ali narucivao od njih ili OTTOa i razlika je samo 30$. 40 evra za postariju + 44 evra za auto + kurs = 120$. . .
Inace njih sam uzeo smao zbog slika ;)
Korisnikov avatar
. . .

Postod vivanbgd » Uto Mar 19, 2013 11:39 am

jbg....to je kad dolaze iz FR...
u EU su ukupno oko 55e....sto je skroz ok cena za otto....

a na kursu vas pertpostavljam oderu posteno....kao i western union...
Korisnikov avatar
vivanbgd

Postod AlehandarM » Uto Mar 19, 2013 12:00 pm

Upravo zato ce OTTO da bude raritet u USA, osim ako ne otvore i tamo jednu fabriku, pa ipak USA trziste cini 25% svetskog trzista.
Korisnikov avatar
AlehandarM

Pridružio se: Uto Feb 01, 2011 11:24 pm

Postod . . . » Uto Mar 19, 2013 2:28 pm

Kurs je sada 1 evro za 1.3$, sto se tice placanja ide preko paypala i tu OTTO placa proviziju samo ne znam koliku. . . Pretpostavljam da jedan deo tako velike cene za postariju potice i odatle jer postarina za dva modela se povecava za jos oko 40 evra. . . Sto se tice reariteta ne znam, jer dosta M3 kabrioleta ima u prodaji, a i jedan zeleni GT je bio na e bay-u oko 100$ i ljudi se bas nisu otimali da ga nabave. . . Ovaj novi 325is jos nije dosao tako da nista ne mogu da kazem. . . Ono sto bih voleo da bude trazeno je E34 M5, ali videcemo, kontam da ce cena od preko 100$ uciniti svoje i smanjiti potraznju poprilicno. . .
Korisnikov avatar
. . .

Postod . . . » Sre Apr 17, 2013 4:26 am

Minichamps najavio za juni. . .

Slika
Slika

Da mi je jedan u 1:18, a i u 1:1. . .
Korisnikov avatar
. . .

Postod TOMOS » Čet Apr 18, 2013 3:35 pm

Ovo mi je bio hobi od 2006-te do 2010-te (tada sam kupio poslednji auto). Koncentrisao sam se na 1:18 Ferrari i BMW. Imam oko 1.000 modela u svim razmerama, od kojih je vecina 1:24, zatim malo manje 1:18, a najmanje 1:43.
Slika
Korisnikov avatar
TOMOS

Pridružio se: Ned Apr 14, 2013 5:44 pm
Oldtajmer: TOMOS Automatic 3M (1980)

Postod . . . » Čet Apr 18, 2013 7:01 pm

Za sve one koji su ga propustili prosle godine. . .

Slika

Ovog puta stize u 2500 primeraka sa cenom od 44 evra po komadu. . .
http://www.otto-models.com/index.php/en ... ail&id=202
Korisnikov avatar
. . .

Postod vivanbgd » Pet Apr 19, 2013 11:13 pm

lep je i ovaj, al mi je lepsi tamniji....
isplati se za koji euro vise
Korisnikov avatar
vivanbgd

Postod . . . » Sub Apr 20, 2013 4:20 am

Koliko sam ja do sada video taj evro vise je par desetina vise ;) Sve jedno, ja kontam da uzmem i ovog :)
Korisnikov avatar
. . .

Postod Milan Opel » Sub Maj 04, 2013 1:43 pm

Pozdrav svima! Ja sam Milan.Iz Kragujevca sam i bavim se kolekcionarstvom od kad znam za sebe... :D
Korisnikov avatar
Milan Opel

Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 1:38 pm

Postod . . . » Sub Maj 04, 2013 11:40 pm

Dobro dosao na forum :)
Ako imas kakvih slika kolekcije okaci pa da vidimo :)
Korisnikov avatar
. . .

Postod Milan Opel » Ned Maj 05, 2013 8:53 pm

Hvala na dobrodoslici...okacicu neke fotografije u toku sutrasnjeg dana...:D
Korisnikov avatar
Milan Opel

Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 1:38 pm

Postod . . . » Sub Sep 07, 2013 5:41 am

Posle duze vremena evo jednog i ovde da okacim :)

Nisam neki ljubitelj Ferrarija i to se po mojoj kolekciji dobro da videti. . . Ima tu par modela koji mi odvlace paznju (F430, 410 Superamerica...), ali ovaj me je. . . Pa ne znam ni kako da opisem, mozda ce ovaj video to isto uraditi vama pa cete skontati. . .

http://vimeo.com/69940813

Posle toga morao sam da ga imam. 1:43 ovog puta mi nije delovao kao dovoljno dobar i potegao sam za 1:18. U 1:18 su ga uradili BBR, MR i HotWheels Elite i ovaj zadnji je i jedini model koji ima neka otvaranja dok su druga dva rezinska izdanja, i kao takav dobio je ulaznicu u moju kolekciju. Malo sam bio skeptican jer je u pitanju HW i do sada nisam imao nikakvo iskustvo sa njima, a po nekim recenzijama sto sam citao za neke druge HW-ove modele (FF, F430, F458 i sl.) delovalo mi je da ce to mozda biti i neko kockanje. . .
Ovako sa slika model mi je izgledao skroz OK i jedna mana su felne. . . Ove koje ima na sebi, standardne, meni bas i nisu neke i daleko bolje su mi sportske koje dolaze sa verzijom u 1:43 i drugim proizvodjacima, ali dobro, oprostio sam mu to. . . Auto je danas stigao i odusevio me je. . . Nesecam se kad sam skoro kupio model po punoj ceni (koja u odnosu na druge i nije nesto posbno velika, 80-90$) a da je imao toliko detalja i da me je tako odusevio. Te felne koje sam zamerao na pocetku, kad sam video kako su odradjene vise sam gledao kao na otezavajucu okolnost HW nego kao olaksavajucu. Sada se one sportske cini puno laksim za proizvodnju od ovih, a ove su odradjene fenomenalno. Ostatci tanke plastike od kalupa su minimalni i tek se na jednoj daju primetiti dok na drugim izgledaju sasvim dobro. Kaliperi su crvene boje i prate nivo obrade koji imaju felne, a diskovi su posebna prica. Crni, uradjeni dosta dobro da podsecaju da su karbonski, sa sve rupicama za ventilaciju koje nazalost nisu izbusene do kraja, ali ni ovako ne izgledaju lose. . . Po meni ceo prizor izgleda sasvim dobro. . .
Motorni prostor izgleda sasvim dobro i na daleko je vecem nivou izrade od recimo Paragonovog u M6 kabrio. Motor je uradjen "do kraja" i jedina mana je mozda sto se vidi gde su spajani kalupi prilikom livenja plastike. Mozda da su to ismirglali bilo bi lepse, mada i ovako je skroz OK. . .
Farovi, prednja maska i prednji branik su dobri, a fin detalj su i zatvori za otvore za hladjenje kocnica. Inace meni jedan jako bitan detalj da se vidi. Hauba i linije na njoj se cine da su sasvim dobre i pogodjene, jedino sto malo kvari srecu je sto na otvoru nema pravu mrezicu vec punu plastiku sa rupicama. . . Ono sto je mozda najbitnije na krilima, otvori za vazduh su odlicno odradjeni. Krilo je jedno parce, a onda "poklopac" je drugo parce, koji mozda ne lezi 100% na krilu ali izgleda dosta lepo i to da ne lezi 100% videcete tek ako gledate iz unutrasnje strane, ali ovako sa spolja izgleda sve OK i cini se da je sve kao na pravom. Zmigavac je posebno parce plastike i taj prednji deo kad se poredi sa pravim izgleda sasvim dobro odradjen i pogodjen. Bar po meni. . . Vrata prate ostatak auta, mali otvor za kljuc, dok je rucka malo deblje ofarbana ali to i nije neki problem. . .
Zadnji kraj je prica za sebe. . . Zapravo om mi i nije dao mira i naterao me je da kupim ovaj model. Original je tako dobar, da se nesecam kad sam video tako dobar kraj. . . A HW je to sasvim lepo preslikao na model. Farba da je oko tablica za jedan nanos tanja, bila bi brutalno dobra, ovako je samo odlcna. Meni na modelu sve izgleda lepo i na mestu i ako bas hocu da cepidlacim mogao bih da zamerim unutrasnjost farova da nije 100% po originalu, sto vrata prtljaznika 100% ne leze i sto izduvne cevi nemaju vece otvore, ali to je samo cepidlacenje i tazenje dlake u jajetu koje zapravio i nema. Ovog puta merzice pozadi su prave i to je dosta lep detalj. Prtljaznik sam po sebi, ko prtljaznik, nista posebno. Nema postavu, ali meni to ni nesmeta. Mozda ce to zvucati i pomalo cudno, ali meni je glavni fetis na celom autu da se taj prtljaznik otvara, onako daje neku draz i lepotu modelu. . .
Sto se tice unutrasnjosti. . . Sto se mene tice, skroz je OK. . . Nema standardne tepihe, vec je pod kao obojen sa nekom farbom koja bas i nije najglaca pa daje utisak da nesto ima na podu. Sedista su u redu, plastika nije nesto posebno mekana, a ni tvrda ~ nesto izmedju reklo bi se i jedino sto je moglo biti bolje je mozda siva farba. Nekako deluje jeftino i kvari srecu. . . Sve ostalo deluje kao na pravom (+/- koje dugmence) i u redu je. . .
Da ne zaboravim, boja. Boja je ona obicna Ferari crvena. HW na svom sajtu ima onu kao metalik, dok je model obicna crvena, a unutrasnjost je bez boja. Sve u svemu lepa kombinacija i ja im ne zameram ne metalik boju. Meni je ova puno bolja, i nekako vese Ferariska :)
Glavno "cudo" dolazi kad se model gleda iz pticije perspektive. Nekako cini se presirok za tu duzinu. . . Kad sam gledao model i poredio sa onim sto je na Ferarijevom sajtu, meni je izgledalo kao da je sve pogodjeno, ali opet nekako je presirok. . . Mozda je za to glavni razlog to sto sam ja imao utisak da je hauba puno, puno duza. Ne znam. . .
Imam isti model i u 1:43 (naruceni su istovremeno) i on je bas los. Farovi nisu bas neki, izduvne cevi jos gore, "poklopci" na krilima nikako ne leze kako treba, felne su probali da odrade kako treba, a onda nisu skinuli visak plastike i to kvari srecu. . . Tako da ko hoce 1:43 ja bi mu rekao da napravi izuzetak i uzme 1:18, jer za oko duplo vise para, dobija pa duplo vise modela ali sve je na mestu i utisak je puno bolji. Sto se mene tice taj 1:43 ce za sada biti u kolekciji, ali ako se ukaze prilika potrazice novi dom. Dosta para, a malo muzike i da ne kazem jedna od gorih 1:43-ki sto imam. . .
A to isto sto sam napisao za 1:43 vazi i za druge. Kupite slobodno model. Auto nije bas AA, ali je miljama daleko od Paragona. Nekako kao da je jednu nijansu ispod AA, a cena mu je daleko od AA. . . A mene koje sam mu naveo, ja to vise vidim kao neko namerno cepidlacenje nego zaista mane. . . Ja sam skroz srecan sa mojim ulovom i isti preporucujem i drugima. . .

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
. . .

Postod Talladega_500 » Sub Sep 07, 2013 2:56 pm

Za one koji skupljaju 1:18 Mustange, pored 1978 Cobra II u prodaji je sada i 1978 King Cobra u crnoj i crvenoj boji. Cene nisu strasne, oko $55.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
You better watch what you say about my car. She's real sensitive.

When I die I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.

Slika
Korisnikov avatar
Talladega_500

Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 4:06 pm

Postod Gligi » Sub Sep 14, 2013 8:43 pm

http://deagostini.rs

Trebalo bi da krenu od Utorka 17.09. veoma zanimljiva kolekcija, modeli su ok odradjeni, u Hrvatskoj vec uveliko izlaze i izasli su sledeci modeli: Zastava 101, GAZ M21 Volga, Zastava 750, Yugo 45A, Fiat 132, Lada Niva, VW Golf 1, Polski Fiat 125p, Zastava 1400 BJ, VW Buba, Fiat Kampanjola, MB 180 Ponton, Lada 1500
Korisnikov avatar
Gligi

Pridružio se: Pon Apr 05, 2010 10:41 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Automobili u razmeri