[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4539: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4541: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4542: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4543: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3711)
Oldtajmeri | Forum • Pogledaj temu - BMW E21 315 (03/1983)

BMW E21 315 (03/1983)

Re: BMW E21 315 (03/1983)

Postod boscha » Sre Mar 14, 2018 7:36 pm

Hvala pre svega...

Ne znam ni sam sta da kazem, skoro 4 godine je utroseno...Ono sto je kljucna tacka je dobar limar. Ono sto ja nisam mogao da svarim nikako je da je moj limar posao radio skoro 3 godine, ali sada kada je sve gotovo, kontam da je mozda tako moralo biti. Mislim da nije moguce uraditi brzo i kvalitetno, a takodje nije moguce ni proci jeftino. Takodje, mislim da limariju oldtajmera trea da radi samo majstor koji je i sam ljubitelj oldtajemera a ne neki klasicanlimar ...Nabavka delova je bila pravi pakao, stof za sedista u originalnom dezenu je BMW imao samo donji deo a gornji se vise ne prodaje, pa onda sam 2 godine cekao na ebay da se negde pojavi nov stof u toj pergament boji...Kad se pojavio u Engleskoj, kostao je pravo bogatstvo, pa u tom momentu nisam bio pri parama...pa onda ulazi u dozvoljeni minus...ma haos... Iskreno zivot se u jednoj meri pretvori bas u pakao, jer vratiti auto u originalno stanje u mom slucaju je znacilo bukvalno da svaki dan i svaki noc mislis o tome, da li je sraf koji drzi kardan bio pocinkovan u zuto ili u belo u originalu...hiljadu puta sam se u sred noci probudio sa slicnim dilemama plus redovan posao plus porodica, deca....

4 stvari mora da se skockaju da bi se uradila totalna restauracija: novac, prostor, vreme i volja. Treba na pocetku isplanirati i videti sta je moguce i ostvarljivo...ako se krene u restauraciju i rasturanje onda po meni treba sve kompletno raditi, a ako to nije moguce, onda blje kupiti dobru bazu i voziti je takvu kakvu jeste...Najgore je poceti pa na pola puta odustatati....Takodje gresku prave ljudi koji krenu da restauriraju jedan komad pa to traje duze kao kod mene, a u medjuvremenu kupe jos 2 komada...pa onda ne znaju ni kud ce ni sta ce...Ja mislim da dok jedan ne zavrsis bolje ne pocinji nista drugo. Ja imam i E30 ali za sada necu nista da pipam jer mi treba malo da se odmorim od svega i regenerisem...
Korisnikov avatar
boscha

Pridružio se: Sub Okt 29, 2011 6:51 am
Oldtajmer:

Postod boscha » Ned Apr 01, 2018 8:15 pm

I sada da zatvorim temu, nakon malo manje od 4 godine. Auto je bio na tehnickom pregledu, registrovan je i to bi bilo to:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
boscha

Oldtajmer:

Postod srdjo » Ned Apr 01, 2018 8:58 pm

Mogu zamisliti face ljudi na tehnickom kad su pogledali auto odozdo a ono novo... :D
...svaka cast, sad samo uzivanje... :clap:
Korisnikov avatar
srdjo

Pridružio se: Pon Nov 30, 2009 8:42 pm

Postod boscha » Ned Apr 01, 2018 9:01 pm

Bilo je stvarno zanimljivo....kad smo zavrsili tehnicki, nisam jos imao tablice pa sam hteo na rizik bez tablica da ga oteram do garaze (nekih 6 km)...a vlasnik tehnickog me je natovario na slep gratis....Veliki smeker je ispao, tehnicki pregled i servis "Prestige" Kragujevac
Korisnikov avatar
boscha

Oldtajmer:

Postod beogradski_fantom » Sub Apr 28, 2018 8:10 am

Svaka cast za istrajnost! Auto izgleda kao da ga je neko 35 godina cuvao u dnevnoj sobi :D Sada ga pazi i nemoj voziti po gradu svaki dan jer na ulici nece dugo opstati.
Korisnikov avatar
beogradski_fantom

Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 11:52 am

Postod boscha » Uto Maj 01, 2018 4:25 pm

Hvala ;-)

Ma kakvi svakodnevna voznja...Nedelja pre podne, ponekad uvece kad ukucani zaspu provozam do aerodroma i nazad....nikad kisa, nikad sneg...
U garazi stoji prekriven starim carsafom :-)
Korisnikov avatar
boscha

Oldtajmer:

Postod boscha » Ned Sep 02, 2018 7:24 am

Samo da pozdravimo:

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
boscha